آخرین اخبار

برخی به بهانه سرمایه‌گذاری تسهیلات گرفته‌اند و پس نمی‌دهند / با این افراد بطور جدی برخورد خواهم کرد

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: برخی در استان پول بانک را به بهانه سرمایه گذاری گرفته و در جای دیگری هزنیه کرده‌اند و پس نمی‌دهند.

اشتراک گذاری
02 خرداد 1397
کد مطلب : 17429

علی محمد احمدی در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: با هرگونه رانت خواری، هدر دهی و حیف و میل بیت المال و پول بانک‌ها و هر گونه کم کاری در ادارات با جدیت مقابله و برخورد می‌کنم.

وی با بیان اینکه جلوی هدر دادن بیت المال برای هر طرح اقتصادی و تولیدی ناکارآمد و بدون توجیه فنی و اقتصادی را با جدیت می‌گیرم، عنوان کرد: برخی به اسم تولید پول این مردم را گرفته‌اند و در جای دیگر و در زمینه دیگری هزینه کرده‌اند و اقساط آن‌ها هم معوق مانده است.

احمدی ابراز کرد: مانع آن کسانی می‌شوم که حدود 100 میلیارد تومان پول گرفته‌اند و بدهکارند و اقساط  آن را نپرداخته اما دوباره به دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها فشار می‌آورند تا باز پول بگیرند.

وی تاکید کرد: به آن دسته کسانی که پول گرفته‌اند ولی در جای دیگری سرمایه گذاری کرده اند برای مراحل بعدی پول نخواهیم داد.

احمدی بیان کرد: به آن عده‌ای که پول دولت را گرفته و پشت ماشین‌های میلیاردی نشسته‌اند وعادت کرده‌اند پول دولت، آب، برق و گاز را نپرداخته و بازهم به دنبال وام هستند، تسهیلاتی پرداخت نمی‌شود.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در سالی که به اقتصاد و تولید تاکید شده هر کسی مقابل  تولید و اشتغال بایستد یعنی در مقابل نظام ایستاده و به طور حتم به شکل جدی با آنها برخورد می کنم.

احمدی با تاکید به اینکه نگاهمان این بوده که روی صنعت، تولید و اشتغال استان تاثیرگذار باشیم، گفت: برخی هم نیت واقعی آن‌ها خدمت نبوده و از شرایط و مشکلات اقتصادی سوء استفاده کرده‌اند، دیگر افراد خوشنام، تولید کننده واقعی و دلسوز مردم نباید تحت تاثیر جو و فضای مسموم این چنین افرادی قرار بگیرند.

وی تصریح کرد: هیچ دستگاه اجرایی حق ندارد کسانی که معوقه بانکی دارند و پول بیت المال  را پرداخت نکرده برای طرح جدیدی آنها را به بانک‌ها معرفی کنند و هیچ بانکی هم حق ندارد کسانی که بدهی دارند برای طرح جدیدی به آنها تسهیلات پرداخت کند.

احمدی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل باید آنجا که می‌دانند اگر نرمشی نشان دهند سبب می‌شود تا چند خانواده معیشت و نان آنها تامین شود، کوتاهی نکنند.

وی خاطرنشان کرد: بانک‌های عامل و دستگاه‌های اجرایی هم باید براساس مصوبات و دستورالعمل‌ها کار مردم، تولید کنندگان، سرمایه گذاران و متقاضیان کارآفرینی را در کمترین زمان لازم با انجام کار کارشناسی و توجیه اقتصادی بررسی و نسبت به آن اقدام کنند.

احمدی بیان کرد: بانکی از استان در جایی طرح تولیدی در استان را که بنیاد برکت با آن کارشناسی قوی و حساس به لحاظ توجیه فنی و اقتصادی تایید کرده  و مورد حمایت مالی خود قرار داد است به آن تسهیلات نمی پردازد، قطعا چنین بانکی باید سریعا پاسخگو باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: سر و کار ما با مدیر چنین بانکی برخورد جدی است و ظرف مدت یک هفته وضعیت مدیر چنین بانکی مشخص خواهد شد.

احمدی اظهار داشت: این هم داد و فریاد، پیگیری‌ها و جلسات، تاکید، ترغیب و تشویق به خاطر این است تا کار مردم رواج یابد از مشکلات مردم کاسته شود، برای جوانان شغل ایجاد شود و استان یک گام به جلو برود.

احمدی با تاکید به اینکه، مطمئن باشید هرجایی که کم کاری مشاهده شود و یا پول بیت المال و این مردم به هدر برود و از حق مردم سوء استفاده شود با جدیت برخورد خواهم کرد، گفت: مطمئن باشید، کسانی که به دنبال سوء استفاده  و پول مردم و بیت المال هستند و با این نگاه و نیت آمده‌اند را نخواهیم گذاشت که موفق شوند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

یک پاسخ به “برخی به بهانه سرمایه‌گذاری تسهیلات گرفته‌اند و پس نمی‌دهند / با این افراد بطور جدی برخورد خواهم کرد”

 1. علی عباسی گفت:

  سلام .
  جناب استاندار شوخی میکنی.
  یادم روزهای اول که آمدید گفتید با افرادی از مدیران که ادارات را از فامیل و اقوام پر کرده اند بر خورد میکنم
  اما دقیقا بر عکس شد
  آنها شدن نخبه و ارتقا گرفتن
  حالا هم دای فیلم بازی میکنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *