آخرین اخبار

آلودگی هوای امروز در بیشتر مناطق استان

غلظت ریزگرد‌ها در برخی از مناطق گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد امروز ۲۳ اردیبهشت به ۶ برابر حد مجاز رسید.

اشتراک گذاری
23 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 17253
کارشناس محیط زیست استان با اشاره به اینکهآلودگی هوای امروز در بیشتر مناطق استان هم اکنون میزان آلودگی هوا در شهرستان های سردسیری استان ۳۶۰ میکروگرم برمترمکعب است گفت: آلودگی هوا در شهر یاسوج دو برابر (حد مجاز) و در شهرستان گچساران شش برابر حد مجاز است که این پدیده تا امروز ادامه دارد.
جهانبخش افزود: از هشت شهرستان استان تنها شهرهای یاسوج و دوگنبدان دارای دستگاه سنجش کیفیت آلودگی هوا هستند در حالی که باید در هر شهرستان حداقل یک دستگاه سنجش آلودگی موجود باشد.
هاشمی اضافه کرد: شهرستان های گرمسیری بهمئی، گچساران و باشت از مناطق جنوبی کهگیلویه و بویراحمد در مجاورت استان خوزستان از مناطق ورود پدیده گرد و خاک از جنوب و جنوب غربی کشور هستند.
ولی بهره مند کارشناس اداره کل هواشناسی استان هم با بیان اینکه گردو غبار از سمت عربستان و عراق وارد شده و تا پس فردا ادامه دارد گفت: شدت گردوغبار امروز با کمترین میزان دید افقی در منطقه امامزاده جعفر ۸۰۰ متر گزارش شده است و هم اکنون دید افقی در لیکک هزار متر یاسوج ۳ هزار متر، دهدشت ۲ هزارمتر، دوگنبدان هزارو ۵۰۰ متر و سی سخت ۳ هزار متر است.
کارشناسان در این گونه شرایط توصیه می کنند: وجود ریزگردها شرایط را برای افراد سالمند، بیماران قلبی و خردسالان دشوار کرده  و
مردم تنها برای امور ضروری از خانه خارج شوند تا کمتر در معرض آسیب قرار گیرند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *