آخرین اخبار

بد فرهنگی خانه جدولی که با بدفرهنگی رانندگان پر می شود

    یکی از مهمترین مسائلی که هنگام رانندگی باید رعایت شود فاصله مناسب خودروها است که چه داخل شهر یا مسیرهای بین شهری باید مد نظر قرار گیرد. این روزها می بینیم که وقتی ماشینی به هر علتی در جاده توقف می کند ماشین پشتی حداقل یک متر از ماشینی که توقف کرده بود […]

اشتراک گذاری
29 مرداد 1396
کد مطلب : 10689

 

 

یکی از مهمترین مسائلی که هنگام رانندگی باید رعایت شود فاصله مناسب خودروها است که چه داخل شهر یا مسیرهای بین شهری باید مد نظر قرار گیرد.

این روزها می بینیم که وقتی ماشینی به هر علتی در جاده توقف می کند ماشین پشتی حداقل یک متر از ماشینی که توقف کرده بود را پرس می کند و ناخودآگاه آن را به حرکت در می آورد که باعث برخورد با ماشین های جلویی و خسارت به دیگر خودروها و ترافیک و دعوا و بگیر و ببند و….( وضعیت بیمه بدنه و ترمز خودروها که بحثی جدا دارد).

بله روزانه شاهد هستم که وقتی در ترافیک به اندازه یک خودرو با ماشین جلویی فاصله می گیرم که در صورت بروز تصادف از پشت خوردو؛ حداقل با ماشین جلویی برخورد نکنم، رانندگان خودروهایی که در لاین کناری هستند خیلی سریع این فاصله را پر می کنند انگار که برای آنها جا را خالی کرده باشم و آنها بخواهند به اندازه فاصله یک ماشین سریعتر به مقصد برسند! گویی در حال پر کردن جدول می باشد و باید این جای خالی را با حروف ماشین پر کند و تا حس سبقت در رالی فرمول یک به او دست دهد.

این پدیده نادرست باعث خواهد شد که نوعی رفتار بد فرهنگی را در جامعه رایج کنیم و باعث صدمه به همشهریان و بی نظمی در جامعه شویم و در اذهان فرزندانمان نوعی نمایش زیرکی زشت را به یادگار بگذاریم.

از امروز با رعایت فاصله در جاده ها به سلامت ترافیکی جامعه کمک کنیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *