آخرین اخبار

استفاده از ظرفیت خیرین برای اشتغال زایی

فرماندار گچساران گفت: متاسفانه شهر گچساران بام نفتی ایران بوده که بخش قابل توجهی از نفت کشور را تامین می‌کند ولی برخی از مردم این شهرستان به علت نبود منابع درآمدی پایدار و شغل مناسب وضعیت اقتصادی مناسبی ندارند. به گزارش 19 آبان و به نقل از روابط عمومی فرمانداری گچساران، عبدالرحیم رحیمی بر ضرورت […]

اشتراک گذاری
23 مرداد 1396
کد مطلب : 10636

فرماندار گچساران گفت: متاسفانه شهر گچساران بام نفتی ایران بوده که بخش قابل توجهی از نفت کشور را تامین می‌کند ولی برخی از مردم این شهرستان به علت نبود منابع درآمدی پایدار و شغل مناسب وضعیت اقتصادی مناسبی ندارند.

به گزارش 19 آبان و به نقل از روابط عمومی فرمانداری گچساران، عبدالرحیم رحیمی بر ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین برای اشتغالزایی و منبع درآمد پایدار در جامعه تاکید کرد وگفت: مردم ما با حس نوع دوستی و هم‌زیستی که دارند در مواقع نیاز و مشکلات  در جامعه ما بر اساس آموزه‌های دینی معاونت و همکاری خوبی جهت حل مشکلات مردم دارند، اما این همکاری‌ها بهتر است که هدایت بشود. 

 

وی با اشاره به نهادهای حمایتی که در سطح شهرستان برای شناسایی افراد نیازمند وجود دارد افزود: باید  بستری فراهم شود تا با تکیه بر کرامت انسانی و توانمندسازی افراد آسیب‌پذیر شهرستان در چارچوب نظام حمایت اجتماعی، فضای مناسبی جهت شناسایی و رفع مشکلات این قشر مهیا شود.

 

رحیمی با اظهار تاسف از وجود افراد نیازمند در سطح شهرستان گچساران بیان کرد: متاسفانه شهر گچساران بام نفتی ایران بوده که بخش قابل توجهی از نفت کشور را تامین می‌کند ولی برخی از مردم این شهرستان به علت نبود منابع درآمدی پایدار و شغل مناسب وضعیت اقتصادی مناسبی ندارند.

 

وی ابراز کرد: مشکل بیکاری و نبود شغل مختص شهرستان ما نبوده و در کل کشور این معضل وجود دارد که مشکلات معیشتی مردم باید به صورت ریشه‌ای حل و فصل گشته و با مدیریت و برنامه‌ریزی لازم افق دید بلند مدتی را برای اشتغالزایی جوانان شهرستان در نظر گرفت.

 

فرماندار گچساران با بیان این مطلب که می‌توان از ظرفیت خیرین برای اشتغالزایی و کارآفرینی استفاده کرد عنوان کرد: می‌توان با استفاده از ایجاد طرح‌های زود بازده و سرمایه‌گذاری در شهرستان علاوه بر کمک به اقشار کم درآمد نوعی شغل و درآمد پایدار نیز برای آنها مهیا کرد.

 

رحیمی با ابراز خرسندی از پیشگام بودن خیرین برای رفع موانع و مشکلات خاطرنشان کرد: خیرین و مردم نوع دوست جامعه ما  برای ایجاد شور و نشاط در جامعه از هیچ تلاشی فرو گذاری نمی‌کنند اما باید این نوع کمک ها طوری مدیریت شود که موجب تکدی پروری در سطح جامعه نشده و به دست افراد نیازمند واقعی برسد.

 

وی با اشاره به اینکه هر زمان از خیرین دعوت می‌شود با کمال تواضع حضور می‌یابند، اظهار کرد: کمک خیرین جدای از برقراری عدالت اجتماعی، موجب تضعیف شکاف طبقاتی و رشد و توسعه جامعه نیز خواهد شد.

 

وی فقر و نداری را ریشه بسیاری از معضلات اجتماعی دانست و گفت: مسائل اجتماعی از حساسیت بالایی برخوردار هستند که همت همه مسوولان را برای مرتفع نمودن این مشکلات می‌طلبد.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *