آخرین اخبار

نظر نماینده بویراحمد و دنا در مورد گزینه وزارت اقتصاد

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: نهاوندیان گزینه خوبی برای وزارت اقتصاد دولت دوازدهم است.

اشتراک گذاری
14 مرداد 1396
کد مطلب : 10309

 

غلام‌محمد زارعی در نشست امروز روسای اتاق بازرگانی سراسر کشور  به کابینه دولت دوازدهم اشاره کرد و گفت: با ادعای احترام به دکتر طیب‌نیا وزیر اقتصاد امیدوارم در دولت جدید یکی از همکاران شما و پیشکسوتان این عرصه یعنی آقای نهاندویان در کابینه قرار گیرد و به لحاظ رابطه تنگاتنگی که اتاق با تفکرات آقای نهاوندیان دارد و آشنایی وی با چالش‌ها و موانع، ضعف‌ها، مشکلات و فرصت‌ها در کابینه دولت دوازدهم قرار گیرند و این انتصاب آهنگ امیدواری را دل فعالان بخش اقتصادی ایجاد کندو شاهد همگرایی و هم‌افزایی در حوزه اقتصادی باشیم.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود به قابلیت‌های این استان اشاره کرد و گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌های بالقوه‌ای به لحاظ اقتصادی دارد  و این استان  از سویی کریدور شمال به جنوب است و از سوی دیگر جاده طریق‌الرضاست و فاصله نزدیکی تا بنادر دارد.

وی به نهادینه شدن فرهنگی کار در استان اشاره کرد و با  بیان اینکه فرهنگ کار در استان ما به یک فرهنگ عمومی تبدیل شده است، گفت: امروزه کار کردن و تلاش یک ارزش بزرگ به شمار می‌رود

زارعی به ساختار اتاق بازرگانی اشاره کرد و افزود: ساختار اتاق بازرگانی یک ساختار مشکلی است اما اتاق بازرگانی در رونق کسب و کار نقش عمده‌ای را ایفا کرده که امیدواریم با مستقل شدن این اتاق شاهد تلاش بیشتر بخش خصوصی برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی باشیم.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امیدواریم با فعال‌تر شدن بخش خصوصی شاهد تدوین سند آمایش سرزمینی در حوزه اقتصادی باشیم.

وی با بیان اینکه برای توسعه اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد گام‌های بزرگی برداشته شده است، گفت: تطویل باند فرودگاه یاسوج، احداث پروژه‌ها راه‌آهن یاسوج -اقلید، چهار خط کردن محورها و احداث آزاده ‌راه همه در راستای توسعه اقتصادی در کهگیلویه و بویراحمد است.

زارعی با اعلام این خبر که در آینده نزدیک کهگیلویه و بویراحمد به محور ترانزیت انرژی تبدیل می‌شود،عنوان کرد: انرژی که در پارس جنوبی تولید می‌شود به عنوان کریدور شمال به جنوب از استان عبور می‌کند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *