آخرین اخبار

تهدید جان مردم درسایه ساخت و سازهای غیر اصولی و بدون حفاظ در یاسوج+تصاویر

در شهر یاسوج ساخت و ساز های غیر اصولی و بدون نظارت در حال افزایش است و رعایت نکردن مسئله حفاظ و ایمنی جان و مال مردم را در خطر انداخته است.

اشتراک گذاری
14 مرداد 1396
کد مطلب : 10311

شهر یاسوج ،شهری زیبا و آشنا در جنوب غربی خاوری رشته‌های کوه‌های زاگرس با طبیعت زیبا و شگفت‌انگیز بوده که به دلیل جوان بودن قدمت مرکز استان شدن یکی از شهرهای مستعد در امر گردشگری و توسعه روزافزون شهرسازی است.

از طرفی دیگر ،شهرسازی و حاشیه‌نشینی‌های پی‌درپی و حتی ساخت‌وسازهای پشت سر هم  در این بلاد باعث شده که توسعه این شهر جوان در استان کهگیلویه و بویراحمد کماکان دچار ضعف‌های بی‌شماری باشد.

ساخت‌وسازهایی که در سطح مرکز استان باعث شده هرروز شاهد ایجاد یک آسمان‌خراش آن‌ هم در این شهر کوچک و کوهستانی باشیم.

این ساخت‌وسازها در برهه‌های مختلف باعث شده که علاوه بر ترافیک‌های پی‌درپی ، از طرفی دیگر خطراتی جبران‌ ناپذیر جان شهروندان را تهدید کند.

هرچند در برهه کنونی که به‌عنوان فصل‌های عمرانی و بساز بفروش‌ها در هر شهر و کلان‌شهری از آن نام‌ برده می‌شود اما بیشتر خیابان‌ها و کوچه‌های پایتخت طبیعت ایران امروز آما ساخت‌  و سازهای پی‌درپی است و در بیشتر مواقع با سد معبر کوچه ها و خیابان ها باعث ایجاد مشکلات بسیاری شده اند .

این ساخت‌وسازها که باعث توسعه بیش‌ازاندازه برج‌های تجاری و یا مسکونی در شهر یاسوج شده بعضاً با نبود امنیت روبه بوده که همین موضوع باعث شده که خطر بزرگ در کمین شهروندان این شهر باشد.

به‌عنوان‌مثال در خیابان‌های سردار جنگل شمالی که به‌عنوان مرکز شهر از آن یاد می‌شود چندین برج تجاری در حال ساخت‌ بوده که همین موضوع باعث کُندی رفت آمد مردم و از طرفی دیگر خطر امنیت برای شهروندان شده است.

آیا حقوق شهروندان رعایت می شود ؟
شاید مهمترین مسئله ای که سازندگان این ساختمان ها قبل از هر چیزی باید رعایت کنند ، ایجاد بستری امن برای شهروندان و ساکنین این محلات باشند  .
تا جایی که در روز های گذشته اخبار و شنیده های ما حکایت از بروز مشکلاتی در این زمینه برای اهالی خیابان هجرت 3 بودیم .
عده ای از ساکنین و بازاریان این خیابان ضمن نگرانی و گلایه از شرایط موجود خواستار پیگیری مطالبات خود که از آن به عنوان حقوق شهروندی یاد می شود ، بودند .
حقوق شهروندی امروزه از جمله مواردی است که رعایت آن از سوی مسئولین  و نهادهای مختلف و همینطور افرادی که کارشان به این مسئله مربوط می شود ، بسیار مهم می باشد .
از جمله مهمترین موارد مربوط به حقوق شهروندی ، وجود امنیت می باشد . امنیتی که تحت الشعاع ساخت و ساز برج های چند طبقه در مسیرهای پر رفت وآمد شده است . در مواردی مشاهده شده است به دلیل نبود حفاظ مناسب سنگریزه ها و مصالح ساختمانی که بر روی خودروها و شهروندان سرازیر می شود.
جا دارد از صاحبان این ساختمان ها تقاضا کنیم نسبت به رعایت حقوق شهروندی از جمله رعایت بحث ایمنی کار برای شهروندان را در دستور کار خود قرار دهند تا شاهد بروز اتفاقات تلخ و ناگواری نباشیم .

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *