آخرین اخبار

واکنش تند و عجیب یک روحانی بهبهانی برعلیه سهمیه استخدامی شهرستان بهمئی

 
از مسئولین ذی ربط خواهانیم تا با تمام قدرت و تمام قد در برابر این قبیل سخنان بایستند و از نیروی کار بومی شهر که کم هم نیستند بهره بگیرند .

اشتراک گذاری
11 مرداد 1396
کد مطلب : 10264

پس از انتشار خبر موافقت مسئولان وزارت نفت در بومی تلقی کردن جوانان شهرستان بهمئی در آزمون استخدامی این وزارتخانه یکی از روحانیون سرشناس شهرستان بهبهان به این خبر واکنش تندی نشان داد .

حجت الاسلام غلامرضا شاه عفو در کانال تلگرامی خود نوشت :

«بسم الله الرحمن الرحیم

فریاد ز دل برآید که بسوزد این جهان را
ز پی ظلم و جفایی که دمادم بکند خون به دل من

تاریخچه ی دیار مظلوم و البته پر افتخار بهبهان،در قیاسی سر انگشتی با شهرهای هم جوار که روزی سر بر آستان مسئولین وقت می ساییدند بلکه ترحم و مرحمتی کنند و آرزوی دور و درازشان ،که این بود که به آنها شهری (اهل شهر)گفته شود را برآورده کنند ،در می یابیم که اهالی بهبهان و پیشینه ی بهبهان در عین عزت و شکوه، مورد بی مهری های فراوانی قرار گرفته اند.

کدام خانواده ی بهبهانی الاصلی است که امروز یک جوان بیکار نداشته باشد به رغم این که در بیخ گوش ما منابع عظیم نفتی و گازی بنام این شهر هست و بعضا متعلق به این شهر و بنام و به کام شهرها و غسوات هم جوار تمام می شود.

پاسخ این همه ظلم و تبعیض را ما باید از چه کسی بگیریم؟

خبری که اخیرا به این حقیر رسیده است مبنی بر اینکه فرماندار یکی از شهرهای هم جوار بهبهان که از قضا متعلق به استانی دیگر است اظهاراتی داشته است به این مضمون که سهم استخدامی اهالی شهر مذکور در شرکت نفت ،جزء استان خوزستان بحساب می آید !

این خبر خشم زا و ظلم بار و ضایع کننده حقوق نیروی کار شهرستان بهبهان موجب تاسف و تنفر اینجانب شده است.

بنده علیرغم اینکه در مسافرت خارج از شهر هستم،لکن با دریافت این خبر نکبت بار،برآن شدم تا خطاب به مسئولین مربوطه بویژه نماینده محترم عرض کنم که مصرانه از قبول این خواسته امتناع ورزیده و موضع تندی در قبال این اظهارات نشان دهید و هرچه سریع تر از طریق مجاری قانونی برای دفاع از حقوق جوانان و نیروی کار شهرستان وارد کار شوید و فراموش نکنید که با همین وعده ها در انتخابات از مردم رای و اعتماد کسب کردید و مطابق اظهارات خود شما ،می بایست از نیروی کار بومی در مسئولیت های شهری استفاده شود.

همچنین توقع پیگیری را از استاندار خوزستان ،این بار نه بعنوان یک همشهری ،که بعنوان استاندار خوزستان به معنای خاص کلمه،نیز داریم که مجدانه وارد عرصه شده و از مقامات ذی صلاح خواستار عدم موافقت با چنین درخواست هایی باشند.

امید ما همواره بر این بوده است که جایگاه مردم شهر بهبهان ،مردمی که زبانشان با افتخار بهبهانی هست ،به آن جایگاهی که درخور شان و منزلتشان است برسد و اساسا اظهارات این حقیر،بعنوان یک ناصح که به حکم دستورات ائمه اطهار علیهم السلام باید تذکر داد و نصیحت کرد ،می باشد و معتقد هستم که این نصایح می تواند پیشگیری کند از اقداماتی که به نوعی ظلم به مردم شریف بهبهان است و یقینا پیشگیری بهتر از درمان است .

لذا سخنان این حقیر را دخالت تلقی کردن و نفی دموکراسی خواندن ،به نوعی سطحی نگری و بی حرمتی است و باید از چنین اشخاصی پرسید که شما از دموکراسی چه می دانید که دیگران را نادیده و ندانسته متهم به نفی دموکراسی می کنید؟

علی ایحال از مسئولین ذی ربط خواهانیم تا با تمام قدرت و تمام قد در برابر این قبیل سخنان بایستند و از نیروی کار بومی شهر که کم هم نیستند بهره بگیرند .سزا نیست که جوان بهبهانی پس از مدت مدیدی تحصیل با رنج و مشقت های گوناگون ،بدلیل سیاسی کاری ها و بی توجهی های برخی ،سرخورده و به حاشیه کشانده شود.

آرزوی توفیقتان را از خداوند متعال مسئلت دارم.

الاحقر
غلامرضا شاه عفو
۱۱مرداد ماه ۱۳۹۶_مشهد مقدس
حجت الاسلام شاه عفو»

این مطلب بدون برچسب می باشد.

۳ پاسخ به “واکنش تند و عجیب یک روحانی بهبهانی برعلیه سهمیه استخدامی شهرستان بهمئی”

  1. عبدال گفت:

    آقای شاه عفو جای بسی تاسف است برای یک روحانی که دم دین ودیانت میزند ولی خود عامل تفرقه افکنی است چرا جلوگیری نمی کنید از ورود نیروهای اجنبی افغانستاني وعراقی شهرستان بهمئ قدمتش را تنگ صولک ودرختان ذربین دوران هخامنشی گواهی می دهند واز مناطق نفتخیز جنوب کشور است در ضمن آب اشامیدنی شما سدکوثر تامین میکند

  2. علی گفت:

    باسلام باید خدمت شمار عرض کنم که این کشورایالتی نیست حاج آقا شهرستان بهمئی دارا 80حلقه چاه می باشد که بهربرداری آن در شهرستان امیدیه انجام می شود وبه غیر از آلایندگی هیچ گونه سهمیه برای ما ندارد لذا دو حالت داردیا این نفت برای بهربرداری به گچساران رود که صرفه اقتصادی پایین می اید یا همین امیدیه شما که در سفر هستید یک زحمت به خودتان بدهید از گوشیتان اگر بلدید سرچ کنید وتحقیق کرده بعد اظهار نظر کنید.ماست دوغ ماست را به کام خودتان کردید نفت وگاز را بیخیال.

  3. علی گفت:

    باسلام باید خدمت شمار عرض کنم که این کشورایالتی نیست حاج آقا شهرستان بهمئی دارا 80حلقه چاه می باشد که بهربرداری آن در شهرستان امیدیه انجام می شود وبه غیر از آلایندگی هیچ گونه سهمیه برای ما ندارد لذا دو حالت داردیا این نفت برای بهربرداری به گچساران رود که صرفه اقتصادی پایین می اید یا همین امیدیه شما که در سفر هستید یک زحمت به خودتان بدهید از گوشیتان اگر بلدید سرچ کنید وتحقیق کرده بعد اظهار نظر کنید.دوغ ماست را به کام خودتان کردید نفت وگاز را بیخیال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *