آخرین اخبار

زنگ خطر تفکر قرون وسطایی سردسیری،گرمسیری

«حلقه کسری» جریان خطرناک و مرموز ضد وحدت در کهگیلویه و بویراحمد بدون تردید در صورتی که چنین موضوعاتی از جمله نشست حلقه کسری واقعیت داشته باشد باید برای آینده استان در حوزه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی زنگ خطر به صدا درآورد داریوش بهنیا از فعالان رسانه ای استان نوشت:ما هم از فضای مجازی و […]

اشتراک گذاری
09 مرداد 1396
کد مطلب : 10135


«حلقه کسری» جریان خطرناک و مرموز ضد وحدت در کهگیلویه و بویراحمد
بدون تردید در صورتی که چنین موضوعاتی از جمله نشست حلقه کسری واقعیت داشته باشد باید برای آینده استان در حوزه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی زنگ خطر به صدا درآورد

داریوش بهنیا از فعالان رسانه ای استان نوشت:ما هم از فضای مجازی و برخی سایت‌های محلی خبر و تحلیل‌های مربوط به حلقه مرموز کسری در استان و البته یکی از مناطق حساس آن را شنیدیم.
و البته با شنیدن و خواندن خبرهای مربوط به این تفکر مرموز سخت لرزیدیم که چرا باید تفکری ترسناک در استان به دنبال تکه پاره کردن وحدت و یکپارچگی کهگیلویه و بویراحمد در حوزه سیاسی و اجتماعی باشد.
متأسفانه در سال‌های اخیر استارت تکه تکه کردن و تیر خلاص وارد کردن به وحدت و یکپارچگی استان با تعییر نام کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد که تفکری انحرافی پشت این قضیه بود.
خوشبختانه با آگاهی خوب مردم و آگاهی‌بخشی خوب‌تر رسانه‌ها و حمایت علمای استان و دردمندانی که زخم گرمسیری و سردسیری را سال‌های سال بر پیکر استان نظاره‌گر بودند این تفکر خطرناک نتوانست ایده انحرافی خود را به کرسی بنشاند و تیرشان به سنگ خورد.
در دوره کنونی نیز عملکرد برخی از مسؤولان در برخی قوا از جمله در مبحث استخدام‌های طایفه‌ای و قومی و فامیلی چیزی جر اضمحلال استان از درون در بر نخواهد داشت و متأسفانه نخبگان و فرهیختگان استانی خطر آن را به وضوح درک نکرده‌اند.
اما در جدیدترین مورد از موارد تفرقه‌گرایانه و از قول برخی سایت‌ها و فضای مجازی این گونه به نظر می‌رسد که در بدنه حوزه اجرایی و سیاسی که باید خود حافظ وحدت استان و شهرستان باشند حرکتی خزنده برای چند تکه کردن استان صورت گرفته است.
نام این حرکت را هر چه بگذاریم به مانند سمی مهلک برای استان کهگیلویه و بویراحمد است که باید دستگاه‌های امنیتی و نظارتی و بازرسی چنین اقدام خطرناکی را ریشه‌یابی و البته ریشه‌کن کنند.
بدون تردید در صورتی که چنین موضوعاتی از جمله نشست حلقه کسری واقعیت داشته باشد باید برای آینده استان در حوزه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی زنگ خطر به صدا درآورد چرا که با این تفکر عده‌ای آن چه که نظام جمهوری اسمی در طول نزدیک به جهار دهه به عنوان دستاورد داشته یک شبه بر باد فنا خواهند داد.
طبق شنیده‌ها، مدیری با حضور تعدادی به اصطلاح خبرنگار در مکانی گرد هم آمده و این گونه شور و مشورت می‌کنند که باید مدیران یک حوزه را تقویت و مدیرانی که وابسته به حوزه‌ای دیگراز استان و در ناحیه‌ آب و هوایی دیگری هستند را تضعیف کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *