آخرین اخبار

الگوی مطلوب یک جشن عروسی در کهگیلویه و بویراحمد

مهدی دلبند اکنون مدل جشن عروسی ها در کهگیلویه و بویراحمد ارگ یا مهتر، و رقص زنانه و مردانه است. افراد مذهبی که تقید محکم تری دارند معمولا این گونه جشن ها را به دلیل بستر و زمینه گناهی که فراهم می شود تحریم می کنند. حال اگر یک فرد مذهبی بخواهد عروسی کند و […]

اشتراک گذاری
31 تیر 1396
کد مطلب : 9906

مهدی دلبند

اکنون مدل جشن عروسی ها در کهگیلویه و بویراحمد ارگ یا مهتر، و رقص زنانه و مردانه است. افراد مذهبی که تقید محکم تری دارند معمولا این گونه جشن ها را به دلیل بستر و زمینه گناهی که فراهم می شود تحریم می کنند.

حال اگر یک فرد مذهبی بخواهد عروسی کند و نخواهد مدل متدوال موجود را اجرا کند، چه مدل جایگزینی دارد؟ مدلی که هم شادی و نشاط به همراه داشته باشد و هم زمینه ساز گناه نباشد. همزمان کردن برنامه عروسی با میلاد یکی از ائمه و پخش یا اجرای زنده مولودی و کارهای دیگری مثل تئاتر و شعر خوانی و…که معمولا در برنامه های جشن سازمانی و نهادی اجرا می شود، برای مدعوینی که به روش ارگ و مهتر خو کرده اند قانع کننده و راضی کننده نیست. این بهانه ای است تا یک سؤال اساسی تر پرسیده شود.
آیا انقلاب اسلامی یک الگوی مطلوب شادی و نشاط مقبول و نهادی شده و جامعه پذیر دارد؟ آیا مردم متدین می توانند هم شادباشند و هم گناه نکنند؟

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *