آخرین اخبار

برگزاری مانور پیشگیری در شرایط اضطراری در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران

رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران از اجرای مانور پیشگیری در شرايط اضطراري با هدف آمادگی در شرایط حادث در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران خبرداد. شهباز صفري در جمع خبرنگاران گچساران افزود: برگزاری مانور ایمنی یک تمرین با هدف کاهش حوادث، حفظ شاخص های ایمنی […]

اشتراک گذاری
25 تیر 1396
کد مطلب : 9863

رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران از اجرای مانور پیشگیری در شرايط اضطراري با هدف آمادگی در شرایط حادث در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران خبرداد.

شهباز صفري در جمع خبرنگاران گچساران افزود: برگزاری مانور ایمنی یک تمرین با هدف کاهش حوادث، حفظ شاخص های ایمنی و واکنش در شرایط اضطراری با سناریوی به وقوع پيوستن حادثه گازي واقع در منطقه نرگسي برگزار شد.

وی بیان کرد: مانور پیشگیری در شرايط اضطراري با هدف آمادگی در شرایط حادثه، در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران برگزار شده است.

رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران تصریح کرد: آمادگی پرسنل و كميته بحران در شرایط وقوع حادثه و نحوه هماهنگي كميته بحران و همکاری پرسنل و شناسایی نقاط ضعف و قدرت از دیگر اهداف این مانور بوده است.

صفری عنوان کرد: در این مانوركه توسط اين اداره طراحي شد در سريعترين زمان ممكن با اعضاي كميته بحران شركت تماس برقرار شد و به آنها اطلاع داده شد كه بر اثر حادثه اي در منطقه نرگسي چندين نفر مصدوم شده اند.

وی ادامه داد: طرح ریزی این مانور به صورت کارگروه تخصصی و بدون اطلاع قبلی انجام شد و هدف از آن ارتقای سطح آمادگی اعضاي كميته بحران و همه واحدهای عملیاتی و پشتیبانی در شرایط اضطراری بود.

رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران  خاطرنشان کرد: پس از اجرای مانور نشست، کمیته بحران تشکیل و پس از تجزیه و تحلیل گزارشها نتایج مانور با توجه به اينكه اعضاي كميته بحران در كمتر از 10 دقيقه به اتاق كنترل بحران رسيدند، مطلوب ارزیابی شد.

مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران بیان کرد: برگزاری مانورهای آمادگی در شرايط اظطراري یک امر مهم است.

هوشنگ صیدالی افزود: با توجه به نوع فعالیت های واحدهای صنعتی و احتمال بروز هر گونه حادثه نفت و گاز و وقوع حادثه هايي از اين قبيل، برگزاری مانورهای HSE در کنترل بهتر بحران ها و بهبود عملکرد و کارایی نیروها موثر است.

وی ادامه داد: واقع شدن شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران در گستره چهار استان كهگيلويه و بويراحمد، خوزستان، فارس و بوشهر از يك سو و قرار گرفتن تلمبه خانه عظيم گوره و مينيفولد بزرگ نفت خام صادراتي ايران در حوزه عملياتي اين شركت در ساحل از سوي ديگر، گچساران را به يكي از مناطق پنج گانه مهم توليد و قطب صادرات نفت خام ايران تبديل کرده است.

صیدالی اضافه کرد: از اين رو كار آمادگي در چنين شرايطي نقش مهمي براي ايمن سازي و پايداري و پيشگيري از حوادث در گچساران اين قلب نفتي دارد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *