آخرین اخبار

بنای دوره سلجوقی در کهگیلویه و بویراحمد به بهانه تعمیر امام‌زاده، تخریب شد

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه بویراحمد از تخریب یک اثر تاریخی ثبت ملی در شهرستان بهمئی خبر داد.

اشتراک گذاری
22 خرداد 1396
کد مطلب : 9517

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه بویراحمد از تخریب یک اثر تاریخی ثبت ملی در شهرستان بهمئی خبر داد.

مسعود شفیع اظهار داشت: متاسفانه هیئت امناء امام زاده بابا احمد (ع) در شهرستان بهمئی در اقدامی غیر قانونی بناهای تاریخی دوره سلجوقی این مکان مذهبی را به بهانه تعمیر تخریب کردند.

وی با بیان اینکه مگر می‌شود کسی که پیر شد به بهانه مداوا آن را بکشند افزود: این اثر تاریخی بجا مانده از دوره سلجوقی بوده که نشان از هویت یک جامعه است و هرگونه اقدام مرمتی باید با نظر کارشناسان سازمان میراث فرهنگی کشور صورت گیرد نه اینکه خود سرانه اقدام به تخریب کنند.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه بویراحمد با تاکید بر اینکه  تخریب یک اثر تاریخی برابر با نابودی هویت یک جامعه است ادامه داد: از طریق اداره حقوقی این اداره کل پیگر هستیم تا با عوامل این کار برخورد قانونی شود.

شفیعی تصریح کرد: امام زاده بابا احمد در دوم آبان‌ماه 1382 با شماره ثبت 10580 به عنوان یک اثر تاریخی در فهرست آثار ملی کشور ثبت ملی شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

یک پاسخ به “بنای دوره سلجوقی در کهگیلویه و بویراحمد به بهانه تعمیر امام‌زاده، تخریب شد”

  1. ناشناس گفت:

    خدالعنتشون کنه متاسفانه هیچ برخوردی هم نمیکنن همش درحد حرفه فقط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *