آخرین اخبار

ادمه سریال زجرآور آتش‌سوزی جنگل‌ها در کهگیلویه و بویراحمد

فعال زیست محیطی از آتش‌سوزی جنگل‌ها در منطقه بهمئی خبر داد. علی رکان از فعالان زیست محیطی کهگیلویه و بویراحمد از آتش‌سوزی جنگل‌ها در منطقه بهمئی خبر داد. وی گفت: آتش‌سوزی در ادامه کوه ماغر در پشت رود تلخی و در منطقه کفشکنان از دیروز تاکنون ادامه دارد هر لحظه شدیدتر می‌شود و متاسفانه کسی […]

اشتراک گذاری
22 خرداد 1396
کد مطلب : 9509
فعال زیست محیطی از آتش‌سوزی جنگل‌ها در منطقه بهمئی خبر داد.

علی رکان از فعالان زیست محیطی کهگیلویه و بویراحمد از آتش‌سوزی جنگل‌ها در منطقه بهمئی خبر داد.

وی گفت: آتش‌سوزی در ادامه کوه ماغر در پشت رود تلخی و در منطقه کفشکنان از دیروز تاکنون ادامه دارد هر لحظه شدیدتر می‌شود و متاسفانه کسی به داد جنگل‌ها با درخت‌های ۵۰ تا ۱۰۰ ساله نمی‌رسد.

جنگل‌های منطقه دیل و آرو شهرستان گچساران طعمه حریق شدمدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد از آغاز آتش‌سوزی در جنگل‌های منطقه دیل و آرو شهرستان گچساران خبر داد.

عزت الله بهشتی فر اظهار داشت: انتظار می‌رود در صورت امکان اقشار مختلف مردم در زمینه خاموش کردن آتش با کارکنان منابع طبیعی همکاری کنند.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد با تایید آتش سوزی در جنگل‌های منطقه دیل و آرو شهرستان گچساران، گفت: برای مهار آتش‌سوزی نیازمند همکاری دستگاه‌های اجرایی و مشارکت اقشار مختلف مردم هستیم.

وی تصریح کرد: مطابق ماده ۴۷ قانون حفاظت‌ از جنگل‌ها و مراتع هر کس در جنگل عمداً آتش‌سوزی ایجاد کند به حبس مجرد از ۳ تا ۱۰ سال محکوم می‌شود.

بهشتی فر عنوان کرد: هم اکنون در جنگل‌ها و مراتع منطقه‌ دیل و آرو شهرستان گچساران آتش سوزی رخ داده و انتنظار می‌رود نهادها و دستگاه‌های اجرایی، همیاران طبیعت، تشکل‌های زیست محیطی و دوست‌داران طبیعت برای نجات این سرمایه بزرگ ملی از شعله‌های آتش همکاری کنند.

وی تصریح کرد : حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی وظیفه‌ای همگانی است و قشرهای مختلف مردم باید در این راستا بکوشند ولی متأسفانه در بعضی از مواقع مسافران عبوری با بی‌توجهی خود سبب نابودی مراتع و جنگل‌ها می‌شوند.

 

 آتش سوزی در مراتع و جنگل‌های منطقه حفاظت شده کوه دیل مهار شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گچساران گفت: آتش سوزی در مراتع و جنگل‌های منطقه حفاظت شده کوه دیل از توابع این شهرستان با تلاش امدادگران مهار شد.

عبدال دیانتی نسب افزود: در این آتش سوزی حدود ۱۵ هکتار از جنگل‌ها و مراتع منطقه حفاظت شده دیل طعمه حریق شد.


وی اظهار کرد: آتش سوزی منطقه حفاظت شده کوه دیل با همکاری نیروهای مردمی، تشکل‌های زیست محیطی، امدادگران منابع طبیعی و بسیجیان مهار شد.
وی گفت: آتش سوزی در منطقه حفاظت شده دیل که عصر روز یکشنبه آغاز شده بود در ساعت یک بامداد مهار شد.
دیانتی نسب اضافه کرد: البته آتش در ساعت پنج بامداد امروز دوباره شعله‌ور و در ساعت هشت به‌طور کامل مهار شد.
وی اظهار کرد: درختان بلوط، ارزن و بادام کوهی از مهمترین پوشش گیاهی این منطقه است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست گچساران تصریح کرد: به دلیل کوهستانی و سخت گذر بودن منطقه مهار آتش به‌کندی و دشواری صورت گرفت.

کشاورزان مراقب آتش سوزی در مزارع باشند

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری یاسوج گفت : کشاورزان مراقب آتش سوزی در مزارع باشند

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یاسوج با هشدار نسبت به‌احتمال وقوع آتش سوزی در زمین‌های کشاورزی آماده برداشت از کشاورزان شهرستان بویراحمد خواست نکات ایمنی را رعایت کنند.

محمد رستمی روز دوشنبه در جمع مدیران شهرستان بویراحمد افزود: با توجه به در پیش بودن تابستانی گرم با بادهای خشک طبق پیش بینی‌های هواشناسی، احتمال وقوع حوادث آتش سوزی در این زمین‌ها و مراتع با کوچک‌ترین سهل انگاری و خطای انسانی دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به آغاز فصل برداشت محصولات زراعی در حومه یاسوج اظهار داشت: هرگونه اقدام نسنجیده جزئی نیز می‌تواند به وقوع حوادث ناگوار و تحمیل خسارت‌های اقتصادی به کشاورزان منجر ‌شود.
رستمی به کشاورزان توصیه کرد تا زمان برداشت کامل محصولات زراعی در منطقه، با توجه به نکات ایمنی از وقوع چنین حوادثی پیشگیری کنند.
وی از عموم شهروندان خواست در زمان سفرهای برون شهری خود از رفتارهایی همچون پرتاب ته سیگار روشن به مراتع، مزارع و روشن کردن آتش بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی، خودداری کنند.

رستمی گفت: رعایت نکات ایمنی هنگام سفر به دامن طبیعت و روشن نکردن آتش در محیط‌های آسیب پذیر کمترین کاری است که هر یک از شهروندان برای صیانت از این امانت الهی می‌توانند انجام دهند.
وی از آمادگی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یاسوج برای همکاری با ارگان‌های مرتبط در زمان وقوع آتش سوزی در مراتع، جنگل‌ها و مزارع خبر داد.

رستمی گفت: شماره تلفن ۱۲۵ سریع‌ترین راه اطلاع دهی شهروندان به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری است تا بتوانند حوادثی نظیر آتش سوزی در این اماکن را به این سازمان اطلاع دهند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *