آخرین اخبار

جزييات آموزش ۸هزار استخدامي در آموزش و پرورش

ايلنا/ معاون آموزش و تحصيلات تکميلي دانشگاه فرهنگيان با اعلام جزييات آموزش ۸ هزار استخدامي آخرين وضعيت کارآموزي، اسکان و اقامت مهارت‌آموزان را تشريح کرد. نعمت‌الله موسي‌پور درباره آموزش پذيرفته‌شدگان آزمون استخداميِ آموزش و پرورش، اظهار داشت: ما دوره کارآموزي يکساله‌اي براي پذيرفته‌شدگان خواهيم داشت که به طور عملي از 15 مرداد آغاز و تا […]

اشتراک گذاری
20 خرداد 1396
کد مطلب : 9502

ايلنا/ معاون آموزش و تحصيلات تکميلي دانشگاه فرهنگيان با اعلام جزييات آموزش ۸ هزار استخدامي آخرين وضعيت کارآموزي، اسکان و اقامت مهارت‌آموزان را تشريح کرد.

نعمت‌الله موسي‌پور درباره آموزش پذيرفته‌شدگان آزمون استخداميِ آموزش و پرورش، اظهار داشت: ما دوره کارآموزي يکساله‌اي براي پذيرفته‌شدگان خواهيم داشت که به طور عملي از 15 مرداد آغاز و تا پايان تيرماه سال بعد ادامه خواهد داشت. منتها چون دوره يکساله ما عملا با آغاز سال تحصيلي همراه مي‌شود، کارآموزي پذيرفته‌شدگان، عملا از يک شهريور آغاز مي‌شود؛ ولي 6 هفته قبل از شروع کارآموزي، يک دوره آمادگي برگزار و توزيع افراد در مدرسه و هماهنگي با مدرسه نيز انجام خواهد شد.

برگزاري آزمون اصلح در نيمه تيرماه

موسي‌پور با بيان اين مطلب که حدود 8 هزار نفر امسال در دوره مهارت آموزشي در دانشگاه فرهنگيان شرکت مي‌کنند، گفت: طي سال تحصيلي، مشابه ساير دانشگاه‌ها براي مهارت‌آموزان در دانشگاه فرهنگيان و پرديس‌ها برنامه‌ريزي خواهد شد و دوره آموزشي معمول افراد از همان مهرماه و آغاز ترم تحصيلي آغاز مي‌شود. در پايان دوره آموزشي در دانشگاه، يعني در خردادماه يا نيمه تير آزمون اصلح (ارزيابي صلاحيت حرفه‌اي) در تيرماه برگزار خواهد شد. افرادي که امسال در آزمون استخدامي قبول شدند، هيچکدام در مدرسه شروع به کار نمي‌کنند و فقط در دوره کارآموزي شرکت مي‌کنند و در واقع از مهرماه سال 97 کارشان را به عنوان معلم آغاز خواهند کرد.

حضور متناوب مهارت آموزان در دانشگاه و مدرسه

معاون آموزش و تحصيلات تکميلي دانشگاه فرهنگيان با اشاره به اينکه امسال روش کار آموزشي و دوره مهارت‌آموزي براي ورودي‌هاي جديد متفاوت است، گفت: به اين صورت است که افراد هفته‌ها را به طور متناوب در دانشگاه و مدرسه سپري خواهند کرد؛ به گونه‌اي که دو هفته اول سال تحصيلي را در مدرسه خواهند بود و 2-3 هفته بعد از آن در دانشگاه هستند و کار به همين روال ادامه خواهد داشت. ما مي‌خواهيم سيستم آموزشي که فرد بتواند مدرسه را تجربه کند؛ براي مهارت‌آموزان به اجرا در آوريم.

رايزني با آموزش و پرورش براي اقامت و اسکان مهارت آموزان

وي با بيان اين مطلب که براي حضور اين افراد در مدرسه در حال رايزني با آموزش و پرورش هستيم، گفت: در گذشته مهارت‌آموزان را يک روز در هفته به مدرسه مي‌فرستاديم. به طور مثال فرد فقط شنبه‌ها به مدرسه مي‌رفت و با درس‌هايي که در آن روز تدريس مي‌شد، آشنايي داشت، اما بنا داريم که اين قاعده را تغيير دهيم تا همه ابعاد مدرسه براي فرد تجربه شود. شنبه با روزهاي ديگر هفته با يکديگر متفاوت است؛ بنابرين فرد بايد تمامي روزها را تجربه کند.

موسي‌پور همچنين در پاسخ به اين سوال که با توجه به اينکه سال گذشته مشکلات عديده‌اي براي اقامت و اسکان پذيرفته‌شدگان وجود داشت؛ امسال آيا برنامه‌اي براي جلوگيري از مشکلات سال گذشته در نظرگرفته شده است؟ افزود: امسال طرحي براي پيشگيري از آن مشکلات آماده کرديم که در حال رايزني با آموزش و پرورش هستيم؛ اميدواريم پيش از آمدن اين افراد بتوانيم؛ تدارک لازم را براي مهارت‌آموزان ببينيم.

معاون آموزش و تحصيلات تکميلي دانشگاه فرهنگيان اضافه کرد: مفاد اين طرح مشتمل بر اين است که از برخي امکانات آموزش و پرورش براي اسکان استفاده کنيم تا بتوان شرايط رفاهي مناسبي را فراهم کنيم. شرايط دانشگاه براي پذيرش اين جمعيت با محدوديت مواجه است، اما پيش‌بيني کرديم که از برخي امکانات آموزش و پرورش در استانهاي مختلف مانند مهمانسرا، باشگاه معلم و ساختمان‌هاي بلااستفاده استفاده کنيم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *