آخرین اخبار

برگزاری دوره های آموزشی در بخش HSE شرکت نفت و گاز گچساران

رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از برگزاری بیش از ۲۸ هزار نفر ساعت دوره آموزشی HSE در این شرکت خبر داد. شهباز صفری  امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تلاش در جهت حفظ و ارتقاء سلامت و ایمنی کارکنان و مدیریت صحیح و بهینه در حوزه […]

اشتراک گذاری
07 خرداد 1396
کد مطلب : 9385
رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از برگزاری بیش از ۲۸ هزار نفر ساعت دوره آموزشی HSE در این شرکت خبر داد.

شهباز صفری  امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تلاش در جهت حفظ و ارتقاء سلامت و ایمنی کارکنان و مدیریت صحیح و بهینه در حوزه حفاظت از محیط زیست همواره از اولویت‌های مهم نفت و گاز گچساران بوده است.

وی ادامه داد: همسو با سیاست‌های ابلاغی وزارت نفت مبنی بر توجه ویژه به اصول ایمنی و تأکید بر برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه HSE و مدیریت بحران، اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران در سال گذشته موفق به برگزاری ۲۸ هزار و ۳۹۸ نفر ساعت آموزش به  دوهزار و  30نفر از کارکنان شده است.

صفری با بیان اینکه این دوره‌ها در زمینه‌های آتش‌نشانی، ایمنی، حفاظت محیط زیست، بهداشت حرفه ای و HSEبرگزار شد عنوان کرد: این آموزش‌ها در راستای خط مشی سازمان و به منظور ارتقاء سلامت کارکنان و اموال و سرمایه های شرکت ملی نفت ایران برگزار می‌شود.

رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست نفت گچساران به دیگر فعالیت‌های این ادراه اشاره کرد وبیان کرد: انجام 2 هزار و 148 فقره بازرسی HSEبه منظور شناسایی نقاط مخاطره آمیز و ارائه راهکار جهت حذف یا کاهش ریسک ناشی از نظارت مستمر بر کارهای عملیاتی و تعمیراتی، توسط کارشناسان این اداره صورت گرفته است.

وی به برگزاری مانور ایمنی و آتش‌نشانی در یکسال گذشته در سطح این شرکت اشاره کرد و گفت : به منظور واکنش سریع در شرایط اضطراری مانور ایمنی و آتش‌نشانی در سال گذشته ۴۰ فقره تمرین شرایط اضطراری انجام شد.

صفری تصریح کرد: این مانورها از سوی اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست این شرکت برنامه‌ریزی و در سطح واحدهای ستادی و عملیاتی اجرا شد.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای مانورها در صنعت نفت، ارزیابی توانمندی و آمادگی کارکنان و بخش‌های مختلف شرکت و شناسایی نقاط قوت و ضعف در مواقع اضطراری است اظهار داشت: در این مانورها کارکنان ضمن تمرین عملیات اطفاء حریق و واکنش در شرایط اضطراری، توان مقابله با حوادث و سوانح موجود در صنعت نفت را با موفقیت به معرض نمایش قرار دادند.

صفری همچنین خاطرنشان کرد: در یکسال گذشته به منظور پیشگیری از حوادث و انجام کار به صورت ایمنی یک هزار و ۴۵۶ مورد اعزام گروه اطفاء حریق جهت کارهایی از قبیل اسیدکاری، توپکرانی، جوشکاری و برشکاری و آتش‌سوزی‌ها توسط این اداره انجام شده است.

رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست نفت گچساران در پایان گفت: موقعیت جغرافیایی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در گستره چهار استان کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، فارس و بوشهر از یک سو و قرار گرفتن تلمبه خانه عظیم کوره و منیفولد بزرگ نفت خام صادراتی ایران در حوزه عملیاتی این شرکت از سوی دیگر، گچساران را به یکی از مناطق پنج‌گانه مهم تولید و قطب صادرات نفت خام ایران تبدیل کرده است و از این رو آموزش کارکنان نقش مهمی برای ایمن‌سازی و پایداری و پیشگیری از حوادث در این قلب نفتی دارد.فارس

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *