آخرین اخبار

معرفی کاندیدای کهگیلویه و بویراحمدی ریاست جمهوری + عکس

با پایان مهلت نام نویسی کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گذشته و بیش از 1636 نفر برای حضور در این رقابت ها ثبت نام کرده اند، از این میان تنها قریب به 29 نفراز چهره های سیاسی و شناخته شده هستند.

اشتراک گذاری
27 فروردین 1396
کد مطلب : 8894

با پایان مهلت نام نویسی کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گذشته و بیش از 1636 نفر برای حضور در این رقابت ها ثبت نام کرده اند، از این میان تنها قریب به 29 نفراز چهره های سیاسی و شناخته شده هستند.

در این میان 4 نفر از استان کهگیلویه و بویراحمد نیز نام خود را برای این انتخابات ثبت کردند تا بخت خود را برای رسیدگی به صلاحیت ها در شورای نگهبان بسنجند.

اگرچه به دلیل نداشتن برخی شرایط ریاست جمهوری از جمله رجل سیاسی و مذهبی و همچنین شرط سنی، پیش بینی ردصلاحیت این افراد حدس دشورای نیست اما معرفی آنها و آشنایی با انگیزه و دیگاههای این ثبت نام کنندگان خالی از لطف نیست.

اولین کاندیدای کهگیلویه و بویراحمدی

رسول جریده در دومین روز از ثبت نام برای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

جریده که معاونت حزب ایران زمین را در کارنامه خود دارد در جمع خبر نگاران گفت: بصورت مستقل در انتخابات ثبت نام کردم و در تلاشم که عدالت اجرا شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا یک رجل سیاسی هستید، بیان داشت: در سیستم مدیریتی پست خاصی نداشتم اما توان مدیریت اجرایی کشور در قوه مجریه را دارم و از تمامی قوانین اجرایی آن آگاهم.

جریده در پاسخ به این سوال که آیا در صورت قبولی روحانی را به عنوان کابینه خود در نظر می گیرد، ابراز داشت: روحانی مرد عمل و سیاست است در صورت قبولی وی را به عنوان مشاور خود قرار میدهم چرا که فردی توانمند و از رجل سیاسی این کشور است.

وی ادامه داد: شان و منزلت روحانی بزرگ است و صحیح نیست وی را به عنوان معاون اول رئیس جمهوری منصوب نماییم.

جریده دکترای حقوق بین الملل، معاون سیاسی حزب اسلامی ایران زمین، مدیر عامل یک موسسه حقوقی، صاحب 3 عنوان کتاب و 6 مقاله علمی پژوهشی است.

رسول جریده متولد سال 1364 در بخش مارگون شهرستان بویراحمد است.

کاندیدایی که در سراسر کشور معروف شد!

دومین کاندیدایی که از استان کهگیلویه و بویراحمد نام نویسی کرد به سبب اظهارات عجیبش و پخش آن از بخش های مختلف خبری و شبکه های مجازی، به چهره معروفی در این روزها تبدیل شده است.

وی سید علیرضا علوانی نام دارد و به گفته خودش مکانیک خودرو است.

علوانی ابتدا با زیر شلواری وارد وزارت کشور شد! اما به دلیل نداشتن ظاهر مناسب از ساختمان وزارت کشور خارج شد و کت و شلواری که همراه خود در یک چمدان آورده بود را به تن کرد تا به وی اجازه ورود به وزارت کشور داده شود و کار ثبت نام را انجام دهد.

پس از ثبت نام علوانی صحبت های درخصوص گرازها، طبیعت، هوا و برق داشت و مدعی شد تا 5 سال آینده برق در کشور نیست و نسل آدم ها از بین می رود!! و وی می تواند کاری کند که کشور از این آسیب در امان بماند!؛ فیلم این بخش از اظهارات وی در شبکه های صدا و سیما و فضای مجازی بارها بازنشر شد.

همچنین عکسی از وی با بنری عجیب نیز در فضای رسانه ای و شبکه های اجتماعی بارها دست به دست شد.

علوانی از اهالی مهریان باسوج است.

روحانی و احمدی نزاد به نفع من کنار بروند

امین پاکبار سومین فردی بود که در وزارت کشور حضور یافت و نام خود را در لیست داوطلبان صندلی ریاست جمهوری ثبت کرد.

پاکباز دانشجوی دکتری است و در اظهاراتی کوتاه گفت: پیشنهاد می کنم آقایان روحانی و احمدی نژاد به نفع بنده کنار بروند و فرصت را به نسل جوان و با اندیشه بدهند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری هدف خود را از نام نویسی در این انتخابات، توجه بیشتر به نسل جوان و استفاده از ظرفیت های نیروی جوان و همچنین ضرورت ایجاد اشتغال بیان کرد و ثبت نام خود را یک پیام عنوان کرد.

وی اهل روستای نقاره خانه شهرستان بویراحمد است.

جوان حقوقدان ثبت نام کرد

آخرین ثبت نام کننده از استان کهگیلویه و بویراحمد برای انتخابات ریاست جمهوری نیز حمید تابان بود.

این جوان تحصیلکرده دارای کارشناسی ارشد حقوق و دانشجوی دکترای حقوق جزا و جرم‌شناسی است که برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری داوطلب شده است.

اطلاعاتی بیشتری در خصوص تابان در اختیار رسانه ها قرار نگرفته است.

روحانی جوانگرا هم ثبت نام کرد

در روز آخر نام نویسی یک کهگیلویه و بویراحمدی دیگر به صف ثبت نام کنندگان این انتخابات پیوست تا بخت خود را برای رسیدگی به صلاحیت ها در شورای نگهبان بسنجد.

در ساعات پایانی روز آخر نامنویسی، داریوش اسلامی نیا با حضور در وزارت کشور برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

وی که کارمند شرکت نفت است با شعار جوانگرایی، توجه و دادن فرصت بیشتر به جوانانی که از مشکل اشتغال و مسکن و ازدواج رنج میبرند پا به عرصه انتخابات گذاشته است.

اسلامی نیا از اهالی شهرستان بهمئی است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *