آخرین اخبار

جمعیت شهرستان های استان کهگیلویه و بویراحمداعلام شد

  جمعیت ۷۱۳ هزار و ۵۲ نفری کهگیلویه و بویراحمد براساس سرشماری سال ۹۵/بویراحمد پرجمعیت‌ترین شهرستان استان معاون سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد ۷۱۳ هزار و ۵۲ نفر اعلام شد. علی شهابی‌فر با اشاره به در دست بودن آمار دقیق جمعیت در جذب […]

اشتراک گذاری
26 اسفند 1395
کد مطلب : 8636

 

جمعیت ۷۱۳ هزار و ۵۲ نفری کهگیلویه و بویراحمد براساس سرشماری سال ۹۵/بویراحمد پرجمعیت‌ترین شهرستان استان
معاون سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد ۷۱۳ هزار و ۵۲ نفر اعلام شد.

علی شهابی‌فر با اشاره به در دست بودن آمار دقیق جمعیت در جذب اعتبارات گفت: داشتن آمار دقیق از وضعیت جمیعتی موجب جذب اعتبارات لازم می‌شود و همین امر در توسعه و آبادانی استان مؤثر است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برگزاری سرشماری حضوری و اینترنتی سال ۹۵ گفت: آمار جمعیت استان در این دو سرشماری منتشر شده که جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد ۷۱۳ هزار و ۵۲ نفر اعلام شد.

وی اضافه کرد: شهرستان بویراحمد با داشتن ۲۹۹ هزار و ۸۸۵ نفر پرجمعیت‌ترین منطقه کهگیلویه و بویراحمد و باشت با جمیعت ۲۱ هزار و ۶۹۰ نفری کم‌جمعیت‌ترین منطقه استان است.

این مسؤول جمعیت شهرستان کهگیلویه را  ۱۳۱ هزار و ۳۵۱ نفر دانست و عنوان کرد: جمعیت شهرستان گچساران ۱۲۴ هزار و ۹۶ نفر است.

شهابی در ادامه به جمعیت سایر شهرستان‌های استان اشاره کرد و افزود: جمعیت شهرستان دنا ۴۲ هزار و ۵۳۹ نفر، بهمئی ۳۸ هزار و ۱۳۶ نفر و شهرستان چرام ۳۳ هزار و ۵۴۳ نفر است، ضمن اینکه جمعیت شهرستان لنده ۲۱ هزار و ۸۱۲ نفر اعلام شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *