آخرین اخبار

رمزگشایی از فساد های رنگارنگ در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد به جرائم اقتصادی و فساد اداری در استان پرداخت و اضافه کرد: یک مورد فساد اداری 10 میلیاردی مربوط به بانک تجارت و یک مورد نیز 30 میلیاردی در استان داریم که توسط سازمان بازرسی استان در حال رسیدگی است.

اشتراک گذاری
20 بهمن 1395
کد مطلب : 8129

 حجت الاسلام  غلامرضا مزارعی در نشست با اصحاب رسانه ضمن تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی افزود: محور حیات بشر امنیت است و یکی از مهمترین مقوله هایی که زمینه ساز سایر فعالیت ها است همین مورد بوده که بنده نیز به آن اهمیت خاصی می دهم.

وی با اشاره به اینکه در 10 ماهه سال جاری کارهایی حول محور امنیت در استان انجام دادیم، اظهار کرد: در 10 ماهه سال جاری 121 هزار پرونده وارد دادسرا و دادگاههای استان شد که از این تعداد 122 هزار پرونده مختومه شد که این تعداد بیشتر از پرونده های اضافه شده مربوط به گذشته است.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه یک هزار و 298 پرونده مربوط به سالهای گذشته نیز در این 10 ماه نیز مورد بررسی قرار گرفت و مختومه شد، خاطرنشان کرد: دادگستری استان در سال 93 رتبه 23 کشوری از لحاظ رسیدگی به پرونده ها را داشت که الحمدالله در سال جاری این رتبه به سه کشوری تغییر کرد.

حجت الاسلام مزارعی به حوزه معاونت IT فناوری اطلاعات این سازمان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه تمامی کارهای سخت افزاری و نرم افزاری سیستم های کامپیوتری سازمان در استان توسط یک تیم بومی قوی انجام می شود که این یک نوع موفقیت خوب است که باعث شده در رسیدگی به پرونده ها تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

وی با بیان اینکه سیستم IT دادگستری استان دارای بالاترین پهنای باند و فیبر نوری مجهز هستند، یادآور شد: اثر این کار را ما در فرایند دادرسی، اوراق قضایی، مدت زمان به رسیدگی پرونده ها به وضوح مشاهده کردیم که این یک امتیاز بسیار مطلوب است.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه در سالهای گذشته اوراق قضایی در استان و کشور به صورت فیزیکی انجام می شد و مشکلاتی را برای مردم و دستگاه قضایی به وجود آورده بود ، تاکید کرد: خوشبختانه با کار بسیار مهمی که حوزه فناوری اطلاعات دستگاه قضا سامانه “صنا ” را راه اندازی کرد که هر فرد قبل از اینکه پرونده ای در دادگستری تشکیل دهد باید در این سامانه ثبت نام کند و تمامی مراحل دادرسی و اوراق قضایی به صورت پیامک به تلفن وی ارسال می شود.

وی با اشاره به اینکه تمامی شهروندان می توانند در این سامانه ثبت نام کنند، افزود: ثبت نام در این سامانه به صورت رایگان و با ارایه کارت ملی و کد پستی و شماره تلفن انجام می شود.

حجت الاسلام مزارعی با اشاره به اینکه در بدو ورودم به استان کهگیلویه و بویراحمد چند مقوله مهم مانند جرائم خشن، سرقت، سرقت مسلحانه، راه زنی، تجاوز به عنف و قاچاق مواد مخدر را در دستور کار خود قرار دادم ، گفت: منظور از سرقت یعنی حتی اگر سرقت بسیار خرد هم باشد نیز به قضات گفته شده که در اولین فرصت به پرونده ها رسیدگی و حتی تسهیلات مانند مرخصی به این افراد ندهند چرا که اینها عامل ایجاد جو روانی امنیت در جامعه هستند.

وی از تشکیل معاونت و دبیرخانه پرونده های مهم در دادگستری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و اظهار کرد: اگر پرونده ای در دورترین نقطه استان اعم از سرقت یا قتل تشکیل شود نسخه ای از آن فورا به دبیرخانه و شخص رئیس کل دادگستری فرستاده می شود تا زودتر به پرونده رسیدگی شود.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پرونده های مهمی که باید به دیوان فرستاده شود توسط پست معمولی ارسال می شود، افزود: سالانه دادگستری کهگیلویه و بویراحمد بیش از 100 میلون تومان پول پست پرداخت می کند که الان خوشبختانه بعضی از پرونده های حساس را خودم به تهران می برم.

در10 ماه سال جاری 270 مورد تعرض به منابع طبیعی استان صورت گرفت

حجت الاسلام مزارعی با اشاره به اینکه در10 ماه سال جاری 270 مورد از منابع طبیعی و 190 هکتار از اراضی ملی در استان مورد تعرض قرار گرفت، گفت: در این راستا 147 مورد خلعیت انجام شد و 140 هکتار از اراضی ملی را به دولت برگرداندیم و پرونده های سایر افراد نیز در حال رسیدگی هستند.

وی با بیان اینکه یک هزار و 770 پرونده اراضی ملی در 10 ماه سال جاری در دادگستری مطرح شد، تاکید کرد: در این راستا یک هزار احکام به نفع دولت و 280 نیز به نفع مردم صادر شد.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در 10 ماهه سال جاری 285 پرونده محیط زیست در استان تشکیل شد، یادآور شد: از این تعداد 117 فقره تخریب و رفع تصرف، 85 فقره شکار غیرمجاز، 17 فقره شکار ، 20 صید ماهی و 44 فقره ورود دام ها به منطقه محیط زیست بود.

وی با بیان اینکه استفاده از خودروهای دولتی در وقت غیر اداری توسط مدیران ممنوع است، تصریح کرد: در این مورد چندین بار تذکر به برخی ها داده شده است که در صورت مشاهده مجدد برخورد لازم انجام می شود.

حجت الاسلام مزارعی به استخدام های فله ای در استان اشاره داشت و تصریح کرد: در ماه های گذشته خبرهایی نیز مبنی بر استخدام در سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مکان های دیگر انجام شد که به سازمان بازرسی ماموریت داده شده که این موضوع را پیگیری کند اما هنوز جوابی به بنده داده نشده است.

وی به جرائم اقتصادی و فساد اداری در استان پرداخت و اضافه کرد: یک مورد فساد اداری 10 میلیاردتومانی مربوط به بانک تجارت و یک مورد نیز 30 میلیاردتومانی در استان داریم که توسط سازمان بازرسی استان در حال رسیدگی است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *