آخرین اخبار

تشدید نظارت بر سالن‌های غذاخوری و رستوران‌های بین راهی گچساران

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گچساران گفت: نظارت بر سالن‌های غذاخوری و رستوران‌های بین راهی شهرستان گچساران با جدیت انجام می‌شود، ابراز کرد: این واحدها از نظر درج قیمت، نظافت عمومی و بهداشت مورد بازرسی قرارمی‌گیرند.

اشتراک گذاری
10 بهمن 1395
کد مطلب : 7761

 سید هومن عنایی  در نشست مشترک ستاد اسکان، کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی خدمات سفر نوروزی شهرستان گچساران با اشاره به اهداف و برنامه‌های ستاد تسهیلات سفر در نوروز 96، اظهار داشت: بررسی برنامه‌های پیشنهادی برای ارائه امکانات و خدمات جدید با کیفیت متفاوت از سال‌های گذشته به گردشگران، ایجاد آرامش، امنیت و سهولت تردد بیشتر، اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری مبتنی بر توانمندی‌های شهرستان و معرفی صنایع دستی منطقه و استان از جمله مهم‌ترین برنامه این ستاد در گچساران است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گچساران هدف این سازمان را ارتقا سطح کمی و کیفی خدمات قابل ارائه به گردشگران و مسافران نوروزی اعلام کرد و افزود: در نخستین جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروز سال 96 مصوباتی در حوزه‌های عمرانی، خدمات شهری، تبلیغات و روابط عمومی و گردشگری تصویب و مقرر شد تا پیش از فرارسیدن ایام نوروز آماده ارائه به گردشگران باشد.

عنایی بالاترین آمار مربوط به پذیرش مسافران و گردشگران را مربوط به شهرستان‌های گچساران و باشت دانست و گفت: تعامل اعضاء ستاد تسهیلات نوروزی امری ضروری است و هر چه تعامل بین دستگاه‌های عضو این ستاد بیشتر باشد شاهد اجرایی شدن هر چه بیش‌تر و بهتر اهداف ستاد تسهیلات نوروزی خواهیم بود.

دبیر ستاد تسهیلات سفر گچساران با بیان اینکه این شهرستان دارای جاذبه‌های فراوان گردشگری است ، اظهار داشت : این شهرستان می‌تواند زمینه جذب شمار بسیاری از گردشگران را فراهم کند و در صورت شناساندن درست آن‌ها می‌توان صنعت گردشگری را در شهرستان رونق داد.

عنایی ابراز کرد: نیروهای نظامی و انتظامی نیز با فعالیت‌های خود امنیت را برقرار کرده و در طرح گردشگری نوروزی همه مجموعه‌ها دست به دست هم خواهند داد تا اسباب یک سفر ایمن را فراهم آورند.

وی تصریح کرد : با بررسی نقاط ضعف و قوت ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در سال گذشته ، تمام اعضای این ستاد باید تلاش کنند تا کمبودهای سال‌های گذشته را برطرف کنند.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گچساران گفت : توسعه گردشگری داخلی و ایجاد هماهنگی و انسجام در ارائه خدمات مناسب برای رفاه حال مسافران و گردشگران و همچنین مدیریت یکپارچه، سیاستگزاری، برنامه ریزی، سازماندهی و نظارت بر انجام فعالیت‌های سفر از عمده ترین وظایف اعضای این کمیته است.

عنایی اظهار داشت : با توجه به گستردگی فعالیت‌ها و وظایف این کمیته و خدماتی که به سایر کمیته‌ها ارائه می‌کند و همچنین نقشی که در معرفی امکانات شهرستان دارد نیازمند حمایت‌های مادی و معنوی و ارائه امکانات موجود دستگاه‌های مختلف دولتی، خصوصی، انجمن‌ها و صنوف است.

هومن عنایی افزود: ارائه اقلام فرهنگی شامل نقشه جدید و کامل از شهر دوگنبدان، شهرستان گچساران و کهگیلویه و بویراحمد، بروشور ، کتابچه راهنمای مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری در دستور کار قرار گرفته است و  این اقلام فرهنگی در مبادی ورودی و خروجی و  مکان‌های گردشگری گچساران بین مسافران نوروزی توزیع می‌شود.

عنایی با بیان اینکه نظارت بر سالن‌های غذاخوری و رستوران‌های بین راهی شهرستان گچساران با جدیت انجام می‌شود، ابراز کرد: این واحدها از نظر درج قیمت، نظافت عمومی و بهداشت مورد بازرسی قرارمی‌گیرند.

وی سه مؤلفه اصلی حفظ امنیت، نظافت، زیبایی چهره شهر و خدمات‌ رسانی مطلوب و به هنگام در ایام نوروز را ضروری خواند و تاکید کرد: هر یک از کمیته ‌های این ستاد باید وظایف خود را به بهترین نحو ممکن در جهت بستر سازی و فراهم نمودن زمینه ارائه خدمات مناسب به مسافرین در ایام نوروز انجام دهند.تسنیم

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.