آخرین اخبار

فیلم دختر هدایت خواه به مرحله مسابقه جشنواره عمار راه یافت

مستند «من سیلاب و کلوار هستم» با موضوع حقوق های نجومی از سید مسعود پرهیزگاری و مستند «جمهوریت در جمعه بازار» اثر سحر دانشور و حمیده هدایت خواه موفق به راه یابی به مرحله مسابقه این جشنواره شدند.

اشتراک گذاری
12 دی 1395
کد مطلب : 6364

مستند سیاسی “جمهوریت در جمعه بازار” با هدف آسیب‌شناسی انتخابات در استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی تولید شده است.

این مستند ۶۵ دقیقه‌ای به کارگردانی سحر دانشور و حمیده هدایتخواه تولید شده است که به بررسی محورهایی همچون طایفه گرایی، فقر فرهنگی و اجتماعی و خرید و فروش رای در انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد می‌پردازد.

رمزگشایی از اعتراضات مردم بویراحمد پس از اعلام نتایج انتخابات و بررسی ابعاد این اعتراضات در مقایسه با فتنه ۸۸ محور دیگر این فیلم است.

این فیلم یک راوی دارد، و فیلمبرداری این مستند قبل از برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز و با اعلام نتایج انتخابات در یاسوج پایان یافته است.

در این فیلم مستند از برخی نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان بویراحمد،کسانی که رای خرید و فروش می کردند، اعضای ناظر شورای نگهبان و افرادی که به نوعی در جریان انتخابات مسئولیتی برعهده داشتند مصاحبه گرفته شده است.

این فیلم مستند در بخش فتنه ۸۸ هفتمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار شرکت داده شد.

بیش از سه هزار فیلم مستند به هفتمین جشنواره عمار ارسال شده که مستند”جمهوریت در جمعه بازار” به عنوان یکی از 30 فیلم مستند برتر شناخته شده است.

فیلم مستند “جمهوریت در جمعه بازار” به مرحله دوم داوری جشنواره عمار راه یافت که پس از داوری جزو فیلم های برتر این حوزه انتخاب شد.

آثار بخش مسابقه هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار در بخش مستندهای اقتصادی مقاومتی، سبک زندگی، بیداری اسلامی و وحدت، مدافعان حرم، « تاریخ انقلاب، دفاع مقدس و فتنه ۸۸»، «تاریخ فرهنگی اجتماعی انقلاب»، جنگ نرم، مستند ملت قهرمان، نقد درون گفتمانی، پویانمایی و موشن گرافیک و داستانی از سوی دبیرخانه این دوره از جشنواره اعلام شد.

که در بین این آثار دو مستند از کارگردان های کهگیلویه و بویراحمدی، نیز به بخش مسابقه این جشنواره راه یافت.

مستند «من سیلاب و کلوار هستم» با موضوع حقوق های نجومی از سید مسعود پرهیزگاری و مستند «جمهوریت در جمعه بازار» اثر سحر دانشور و حمیده هدایت خواه موفق به راه یابی به مرحله مسابقه این جشنواره شدند.

گفتنی است مستند من سیلاب و کلوار هستم در بخش نقد درون گفتمانی و مستند جمهوریت در جمعه بازار در بخش تاریخ انقلاب، وارد گود مسابقه با آثار دیگر شده اند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.