آخرین اخبار

دروغ فاحش آخوندی مقابل چشم ملت ایران+ سند

درحالی آخوندی دو روز پیش گفته بود “از روز اول با مسکن مهر مخالف بودم”، که در روز رأی اعتماد از مجلس در مرداد ۹۲ گفته بود: “هیچ وقت مخالف مسکن مهر نبوده و نیستم”!

اشتراک گذاری
04 دی 1395
کد مطلب : 5825
 

دوشنبه‌شب وزیر راه و شهرسازی در مراسم امضای 36 هزار میلیارد ریال قرارداد و تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در بنادر کشور طرح مسکن مهر را مورد شدیدترین انتقادات خود قرار داد. عباس آخوندی با اشاره به این‌که با مسکن مهر از همان روز اول مخالف بوده است، گفت: «من عقلم می‌رسد که در ابتدای مسئولیت وزارت راه و شهرسازی به‌جای این‌که با مسکن مهر مخالفت کنم بروم 2 هزار، 5 هزار مسکن مهر افتتاح کنم، اما چون این سرمایه‌گذاری کاملاً غیراقتصادی و به‌ضرر منافع ملی ایران است، روز اول با آن مخالفت کردم و هنوز هم با آن مخالف هستم».

اظهار مخالفت آخوندی با مسکن مهر با این صراحت در سال پایانی دولت یازدهم ما را بر آن داشت تا اظهارات گذشته وزیر راه و شهرسازی را هم بررسی کنیم و ببینیم، آیا آقای آخوندی سالهای قبل هم همین نظر را داشت، به همین منظور سراغ اولین نطق رسمی وی در این دولت در روز رأی اعتماد از مجلس نهم شورای اسلامی که در تاریخ 23 مرداد 92 ارائه شد رفتیم و دریافتیم که در بحبوحه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت یازدهم و برای جلب اعتماد نمایندگان ملت، عباس آخوندی در صحن علنی مجلس و مقابل چشمان بیش از 70 میلیون ایرانی با صراحت اعلام کرده بود که “هیچ وقت مخالف مسکن مهر نبوده و نیستم”.

در ادامه اسناد مربوط به خبرهای منتشر شده در تاریخ 23 مرداد 92 که در خبرگزاری‌های رسمی کشور انتشار یافت، می‌آید:

تسنیم ــ عباس آخوندی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی: تا قبل از سال 72 در هیچ یک از بودجه‌های دولت اساساً کوچکترین بودجه‌ای برای مسکن وجود نداشت و دولت فقط و فقط مسئولیت توزیع زمین را بر عهده داشت. مسکن یکی از نیازهای اساسی مردم و حق شهروندان است و بر اساس قانون اساسی مردم محروم باید مورد حمایت دولت قرار گیرند به همین خاطر ما عنوان مسکن اجتماعی را برگزیدیم. بنده هیچ وقت مخالف مسکن مهر نبودم و نیستم (لینک خبر) من کسی هستم که برای مسکن مهر ردیف قرار دادم اما باید پرسید آیا مسکن مهر تمام مسکن ایران است یا خیر، ما مسکن اقشار متوسط را هم داریم. هم‌اکنون اصلی‌ترین مأموریت وزارت راه و شهرسازی تأمین خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر با تقویت نهاد شهرداری و کمک دولت است.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ــ وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با تشریح دیدگاهش در خصوص مسکن مهر گفت:‌ باید برای سه دهک پایین جامعه مسکن مهر ساخته شود، در دوره بنده نیز مسکنی تحت عنوان مسکن اجتماعی بود. تا قبل از سال 72 در هیچ کدام از بودجه‌ها و برنامه‌های دولت کوچک‌ترین توجهی برای تأمین مسکن اقشار کم‌درآمد نمی‌شد، چون فرض بر این بود که ساختن مسکن باید توسط خود مردم انجام شود بنابراین در آن دوران زمین توزیع می‌شد؛ در قانون اساسی داشتن مسکن حق تمام شهروندان است و ما هم از ساختن مسکن مهر برای اقشار کم‌درآمد حمایت می‌کنیم (لینک خبر)و اصلاً بنده اولین نفر بودم که از ساختن مسکن برای افراد کم‌درآمد حمایت کردم. سؤال اینجاست که آیا مسکن مهر تمام سیاست مسکن کشور است، یا مسکن اقشار متوسط هم باید در دستور باشد؟ حالا به مکان‌یابی مسکن مهر هم کاری ندارم».

خانه ملت ــ وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی: شخص من هرگز با مسکن مهر مخالف نبوده و نیستم(لینک خبر). من جزو اولین کسانی بودم که این موضوع را وارد نظام برنامه ریزی ایران کردم که بعد از آن این مسئله ردیف پیدا کرد و مباحث دیگری چون بهسازی مسکن روستایی و مسکن اجتماعی تا قبل از دوره مسئولیت من در تاریخ ایران سابقه ندارد. باید به این سؤال پاسخ گفت که آیا تمام مسکن ایران باید مسکن مهر باشد و یا اینکه مباحث مسکن ایران باید فراتر از مسکن مهر برود و دیگر اینکه باید روشن شود که آیا مکان‌یابی احداث این مسکن‌ها صحیح بوده یا خیر؟

باشگاه خبرنگاران جوان ــ وزیر پیشنهادی وزارت مسکن و شهرسازی: در سال‌های 72 همین طرح ــ مسکن مهر ــ را ما تحت عنوان مسکن اجتماعی مطرح کردیم چرا که تا قبل از سال 72 در هیچ کدام از بودجه‌ها کوچکترین توجهی به تأمین مسکن اقشار پایین جامعه نشده بود. بنده هیچ مخالفتی با طرح مسکن مهر نداشته و حتی اولین کسی بودم که این طرح را وارد نظام برنامه‌ریزی کردم و به‌عنوان بخشی از نظام تأمین اجتماعی پیش‌بینی کرده بودند. (لینک خبر)

خبرگزاری فارس ــ آخوندی با بیان اینکه هیچ وقت با مسکن مهر مخالف نبودم، اظهار داشت: بنده اولین کسی هستم که این موضوع را وارد نظام برنامه ریزی ایران کرد و بعد این موضوع ردیف پیدا کرد اما مسئله این است که آیا مسکن مهر برنامه تمام مسکن ایران است یا نه، ما موضوع اقشار متوسط را هم داریم و مسکن فقط مسکن مهر نیست کل برنامه مسکن ایران موضوعی فراتر از مسکن مهر است. (لینک خبر)

خبرگزاری مهر ــ وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در خصوص مسکن مهر اظهار داشت: معتقدم مسکن مهر باید سه طبقه پایین درآمدی را پوشش دهد و به همین منظور در دوران وزارت مسکن و شهرسازی پیگیر مسکن اجتماعی بودیم. وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با بیان اینکه تا قبل از سال 1372 هیچ ردیف بودجه‌ای برای تأمین مسکن اقشار کم‌درآمد وجود نداشت، گفت: با طرح مسکن اجتماعی و تأمین مسکن برای اقشار کم‌درآمد این موضوع ردیف بودجه پیدا کرد، بنابراین مخالف مسکن مهر نیستم، زیرا خود اولین کسی بودم که تأمین مسکن اقشار کم‌درآمد را وارد نظام برنامه ریزی ایران کردم. آخوندی با طرح این پرسش که آیا مسکن مهر تمام برنامه مسکن ایران است، گفت: باید به مسکن اقشار متوسط هم توجه شود، زیرا طرح مسکن فقط مختص به مسکن مهر نیست و برنامه تأمین مسکن ایران فراتر از مسکن مهر است. (لینک خبر)

به گزارش تسنیم، اگر صحت را بر جدیدترین اظهار نظر عباس آخوندی مبنی بر مخالفتش با مسکن مهر بگذاریم، با این تفاسیر وزیر راه و شهرسازی برای اخذ رأی اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی در روز بررسی صلاحیتش رسماً دروغ گفته است که اگر این‌گونه باشد سه سال و چند ماه است که به‌دروغ بر صندلی عالی‌ترین مقام وزارت راه و شهرسازی تکیه زده است و در این صورت رأی اعتماد مجلس نیز به وی از اساس زیر سؤال می‌رود.

اگر هم اظهارنظر دو روز پیش آقای آخوندی که گفته است، “از همان اول هم مخالف مسکن مهر بوده‌ام” دروغ است که اساساً اعتبار دولت یازدهم و کابینه حسن روحانی که مدعی دولت راستگویان است، با این دروغ‌گویی آشکار به ملت بزرگ ایران زیر سؤال رفته و در هر دو حالت، به نظر می‌رسد حسن روحانی رئیس جمهور باید برای پاک شدن این لکه ننگ دروغ‌گویی از کابینه خود، هرچه سریع‌تر و قبل از آنکه مجلس بخواهد به استیضاح وی رأی بدهد، وزیر دروغگو را تعیین تکلیف کند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.