آخرین اخبار

دلار،صدای تاجگردون را هم درآورد

متاسفانه دولت موضوع یکسان سازی نرخ ارز را اجرایی نکرد و جهش قیمتی ارز ایجاد شد.

اشتراک گذاری
01 دی 1395
کد مطلب : 5672

رئیس کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان این اینکه باید بانک مرکزی تعلل را در مدیریت بازار ارز کنار بگذارد، گفت: از دست دادن مدیریت بازار ارز، با وجود انعقاد قراردادهای نفتی، کار خطایی است.

غلامرضا تاجگردون  درباره وضعیت افزایش نرخ ارز گفت: در یک ماه گذشته با رئیس بانک مرکزی و مسئولان ارزی کشور مذاکراتی درباره نرخ ارز داشته ام به دلیل اینکه روند صعودی نرخ ارز قابل هشدار بود.

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه دولت موضوع یکسان سازی نرخ ارز را اجرایی نکرد و جهش قیمتی ارز ایجاد شد.

تاجگردون گفت: رئیس کل بانک مرکزی قول داده بودند با تزریق ارز به بازار، مانع افزایش مجدد قیمت ارز شود.

وی ادامه داد: در این فصل از سال، تقاضای ارزی مسافران به عتبات عالیات و همچنین مسافران به مناسبت آغاز سال جدید میلادی تاثیراتی در بازار ارز دارد اما تاثیرات به این میزان نباید باشد.

بانک مرکزی باید بازار ارز را مدیریت کند

تاجگردون گفت: افزایش فروش نفت و اطمینان بخشی در زمینه درآمدهای نفتی از عواملی هستند که می تواند به مدیریت بازار ارز کمک کند اما احساس می شود بانک مرکزی تعلل کرده است.

وی با این اینکه باید بانک مرکزی تعلل را کنار بگذارد،ادامه داد: در برخی اوقات دولت های گذشته، اصطلاحا با استشمام بوی درآمدها نفتی، پول ها را هزینه می کردند.

تاجگردون گفت: با توجه به اطمینانی که برای بدست آمدن درآمدهای ارزی وجود دارد بانک مرکزی باید بازار ارز را مدیریت کند و شرایط را برای پاسخگویی به تقاضاهای بازار فراهم کند.

رئیس کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، افزود: از دست دادن مدیریت بازار ارز با وجود انعقاد قراردادهای نفتی، کار خطایی است.

بانک مردم

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.