آخرین اخبار

آغاز قرعه‌کشی “وام ضروری” ۳ میلیونی بازنشستگان، فردا

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: قرعه کشی وام‌های ضروری بازنشستگان فردا با حضور مسوولان و جمعی از بازنشستگان انجام خواهد شد و ۲۵۰ هزار نفر وام قرض‌الحسنه سه میلیون تومانی دریافت می‌کنند

اشتراک گذاری
28 آذر 1395
کد مطلب : 5428

به گزارش «نسیم آنلاین»، عباس رشیدی در جمع خبرنگاران با اشاره به این که صندوق بازنشستگی به عنوان دومین سیستم بیمه‌ای کشور رسالت و وظایف مهمی برعهده دارد اظهار کرد: در کنار وظایف اصلی چون پرداخت حقوق، برنامه‌های فرهنگی اجتماعی مختلفی ترتیب داده‌ایم که پرداخت وام ضروری از جمله آنهاست.

وی افزود: وام‌های ضروری از سال 77 کلید خورد ولی اعتبارات تخصیصی مربوط به آن اندک بود. در سال 77، به 30 هزار نفر وام 318 هزار تومانی تعلق گرفت و پس از آن سالانه افزایش یافت.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه در سال 92، 40 هزار نفر از وام استفاده کردند و اعتبار تخصیصی 40 میلیارد تومان بود گفت: سال 1393 این اعتبار به 400 میلیارد تومان رسید. سال گذشته این اعتبار به 500 میلیارد تومان افزایش یافت و 250 هزار نفر از وام استفاده کردند.

رشیدی ادامه داد: امسال با رشد 50 درصدی اعتبارات، این میزان به 750 میلیارد تومان رسید و مبلغ وام به 3 میلیون تومان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه در یک بازه زمانی یک ماهه 410 هزار نفر از طریق سامانه ثبت نام کردند که آماری بی‌سابقه محسوب می‌شود عنوان کرد: از 30 آبان برنامه‌ریزی برای انجام قرعه کشی صورت گرفته بود، اما موانعی از سوی بانک عامل وجود داشت که برطرف شده و فردا مراسم قرعه کشی با حضور مسوولان و جمعی از بازنشستگان انجام می شود و 250 هزار نفر از این وام استفاده می کنند.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه پس از قرعه کشی در 10 روز اول دی ماه مرحله اول پرداخت ها انجام می شود گفت: تامین اعتبار وام در شش مرحله با بازه زمانی دوماهه انجام می شود.

به گفته وی اقساط این وام 90 هزار تومان و 36 ماهه است و کارمزد آن چهاردرصد خواهد بود.

رشیدی با بیان اینکه قریب به یک میلیون نفر تا کنون از این وام استفاده کرده اند گفت: طبیعی است بازنشستگانی که در سال 93 و 94 وام دریافت کرده اند مشمول نخواهند شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.