آخرین اخبار

پاسخ قاطع رهبر انقلاب به ياوه گویی های نخست وزير انگليس

رهبر انقلاب، صبح امروز در ديدار مسئولان نظام و ميهمانان کنفرانس وحدت اسلامي فرمودند: امروز دنياي اسلام دچار محنت‌هاي بزرگي است و راه‌حل آن وحدت اسلامي است. اگر متحد باشيم و با وحدت به سمت اهداف اسلامي حرکت کنيم، آمريکا و شبکه‌ي بدخيم خبيث صهيونيستي ديگر نمي‌توانند ملت‌ها را در پنجه‌ي خود بگيرند. *انگليس از […]

اشتراک گذاری
27 آذر 1395
کد مطلب : 5383

رهبر انقلاب، صبح امروز در ديدار مسئولان نظام و ميهمانان کنفرانس وحدت اسلامي فرمودند: امروز دنياي اسلام دچار محنت‌هاي بزرگي است و راه‌حل آن وحدت اسلامي است. اگر متحد باشيم و با وحدت به سمت اهداف اسلامي حرکت کنيم، آمريکا و شبکه‌ي بدخيم خبيث صهيونيستي ديگر نمي‌توانند ملت‌ها را در پنجه‌ي خود بگيرند.

*انگليس از دو قرن پيش، هميشه منبع شر و نکبت براي ملت‌ها در منطقه‌ي ما بوده است؛ ضربه‌هايي که اينها به حيات ملت‌ها زدند نظير ندارد؛ در هند، پاکستان، ايران و عراق؛ در فلسطين هم آن حرکت خباثت‌آلود را انجام دادند و يک ملت را از خانه‌ي خود دور کردند. آن‌وقت آن مسئول انگليسي بي‌شرمانه مي‌گويد ايران تهديد منطقه است.

*امروز دو اراده در اين منطقه در تعارضند: اراده‌ي وحدت و اراده‌ي تفرقه؛ اگر وحدت اتفاق بيفتد، وضع مثل امروز نخواهد بود و مسلمانان عزّت پيدا مي‌کنند؛ امروز از ميانمار تا آفريقا، مسلمان‌کشي است، عده‌اي به‌دست بوکوحرام و يک عده به‌دست بودايي‌ها…

* شيعه و سنّيِ آمريکايي که مسلمان‌ها را به جان هم مي‌اندازند، دو لبه‌ي يک قيچي‌اند.

* توصيه‌ي ما اين است که به همه‌ي آيات درباره‌ي پيامبر(ص) مراجعه کنيد؛ اين يک مجموعه‌ي کامل است. اشکال کار ما اين است که از مجموعه‌ي تعاليم الهي غفلت مي‌کنيم. اگر به اين مجموعه‌ي کامل توجه کنيم، آن‌وقت راهِ درست ظاهر مي‌شود.
مشروح سخنان رهبر معظم انقلاب به شرح زير مي باشد:

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (شنبه) در ديدار مسئولان نظام، ميهمانان سي‌امين کنفرانس وحدت اسلامي، سفراي کشورهاي اسلامي و قشرهاي مختلف مردم تأکيد کردند: امروز دو اراده در منطقه در تعارض با يکديگر قرار گرفته است، «اراده وحدت» و «اراده تفرقه»، و در اين اوضاع حساس، «تکيه بر قرآن و تعاليم الهي پيامبر اعظم(ص)»، به‌عنوان داروي وحدت‌بخش، راه حل محنتهاي دنياي اسلام است.
رهبر انقلاب اسلامي با تبريک ميلاد مسعود حضرت ختمي مرتبت محمد بن عبدالله(ص) و ولادت با سعادت امام جعفر صادق(ع) افزودند: اهميت وجود مقدس پيامبر اسلام به حدي است که پروردگار کريم در قرآن مجيد به خاطر دادن اين نعمت بي بديل، بر بشريت منت مي‌گذارد.
حضرت آيت الله خامنه اي با استناد به تعبير قرآني «رحمةً ‌للعالمين»، تعاليم پيامبر اعظم را راهي براي نجات همه بشريت خواندند و افزودند: دشمنان بشريت و صاحبان زر و زور با اين تعاليم سعادت‌بخش مخالفند و به همين علت خداوند به پيامبر(ص) دستور مي دهد ضمن خودداري از پيروي و سازش با کفار و منافقين، با آنان جهاد کن و بر آنان سخت بگير.
ايشان افزودند: جهاد با دشمنان اسلام و بشريت البته به تناسب شرايط مختلف گاه نظامي، گاه سياسي، و در شرايطي فرهنگي يا حتي علمي است و ملتهاي مسلمان به‌خصوص مبلغان ديني و جوانان بايد با مطالعه و شناخت تعاليم الهي به پيامبر خاتم(ص)، اين مجموعه حيات‌بخش را مورد استفاده قرار دهند.
رهبر انقلاب با يادآوري تلاش روزافزون استکبار و استعمار براي تفرقه و تضعيف مسلمانان افزودند: دنياي اسلام امروز دچار گرفتاري‌ها و رنج هاي فراواني است که «اتحاد، هم افزايي، تعاون و عبور از اختلافات مذهبي و فکري در زير سايه مشترکات فراوان اسلامي»، راه حل اين مشکلات و مصائب است.
حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان کردند: در صورت وحدت ملتها و دولتهاي اسلامي، امريکايي‌ها و صهيونيستها، توان تحميل خواسته هاي خود بر مسلمانان را از دست مي دهند و توطئه به فراموشي سپرده شدن فلسطين ناکام خواهد ماند.
ايشان، حمله و کشتار مسلمانان از ميانمار در شرق آسيا تا نيجريه در غرب افريقا و رويارويي مسلمانان در منطقه بسيار مهم غرب آسيا را از نتايج توطئه‌هاي تفرقه انگيز مستکبران خواندند و افزودند: در اين اوضاع و احوال، شيعه انگليسي و سنّي امريکايي مثل دو لبه يک قيچي به آتش افروزي و اختلاف افکني مشغولند.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به رويارويي اراده شيطاني تفرقه با اراده عزت‌بخش وحدت گفتند: سياست قديمي انگليسي ها مبني بر تفرقه بينداز و آقايي کن، در دستور کار جدي دشمنان اسلام قرار دارد.
حضرت آيت الله خامنه اي، سياستها و اقدامات انگليسي‌ها در دو قرن اخير را به عنوان منبع شر و نکبت براي ملتهاي منطقه مورد اشاره قرار دادند و يادآوري کردند: در روزهاي اخير انگليسي‌ها در نهايت بي‌شرمي، ايران مظلوم و عزيز را تهديد منطقه ناميده اند اما همه مي دانند که برخلاف اين اتهامات، اين انگليسي‌ها هستند که هميشه منشأ و منبع تهديد و فساد و خطر و نکبت بوده‌اند.
رهبر انقلاب اسلامي، افزايش فعاليتهاي ضد اسلامي مستکبران بعد از پيروزي انقلاب اسلامي را نشانه ترس آنها از استقرار و استمرار يک نظام اسلامي قدرتمند، پيشرو و الگو دانستند و افزودند: دشمنان حتي اگر ادعاي نرمش، و ظاهري آراسته هم داشته باشند، در باطن به تمام معنا، وحشي و خشن هستند و ملتها بايد براي مواجهه با اين دشمنان بي اخلاق، بي دين و بي‌انصاف آماده باشند.
حضرت آيت الله خامنه اي، «اتحاد» را مهمترين آمادگي مورد نياز دنياي اسلام برشمردند و افزودند: همه فرَق اسلامي چه شيعه و چه سنّي، از ايجاد اختلاف حذر کنند و وجود نازنين پيامبر(ص)، قرآن مجيد و کعبه شريف را محور وحدت و همبستگي قرار دهند.
رهبر انقلاب اسلامي، هوشياري ملتها و دولتها در مقابل شيطنتهاي سلطه گران را خواستار شدند و افزودند: چرا کشورهايي با ظواهر اسلامي حرف دشمنان را درباره تهديدات و دشمني‌هاي دروني جهان اسلامي قبول و به صراحت از سياستهاي آنها تبعيت مي کنند؟
ايشان در پايان سخنانشان خطاب به ملت عزيز و امتحان‌داده ايران گفتند: «تداوم راه پرافتخار امام و انقلاب»، «ايستادگي در مقابل دشمنان» و «دفاع بدون ملاحظه از حق و حقيقت»، بي‌ترديد عزت و سعادت دنيا و آخرت را به ارمغان خواهد آورد.
پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، آقاي روحاني رئيس جمهور سالروز ولادت شريف و نوراني پيامبر اسلام(ص) را روز دعوت به حق و همه فضائل اخلاقي دانست و افزود: سيره پيامبر اکرم(ص)، وسط‌گزيني بين حق و باطل نبود، بلکه ايشان در عرصه حق، يعني بهترين مسير را انتخاب مي‌کرد و معناي اعتدال نيز همين است.
رئيس جمهور با تأکيد بر لزوم افزايش پيشرفت مادي و معنوي در کنار يکديگر گفت: امروز اقبال جوانان کشور به معنويت و حضور پرشور آنان در عرصه هاي معنوي بيش از گذشته شده و در عرصه پيشرفت مادي نيز براساس گزارش بانک مرکزي، رشد اقتصادي کشور در شش ماهه اول سال به هفت مميز چهار دهم درصد رسيده است.
آقاي روحاني همچنين در خصوص اوضاع منطقه با اشاره به برخي گروهها و جريانها که به‌نام پيامبر رحمت، چهره دين را به ترور و خشونت آلوده کرده‌اند، گفت: جمهوري اسلامي ايران همواره در کنار ملتهاي مظلوم منطقه در مقابل تروريسم ايستاده و خواهد ايستاد.
رئيس‌جمهور با انتقاد از برخي دولتهاي اسلامي که از موفقيتهاي مردم و ارتش در عراق و سوريه در مبارزه با تروريسم اظهار نگراني و ناراحتي مي‌کنند، افزود: متأسفانه برخي دولتهاي اسلامي به‌جاي آنکه نگران مردم مظلوم سوريه و زنان و کودکان و مجروحان و آوارگان در حلب باشند، نگران سرنوشت تروريستها و به‌دنبال سالم خارج‌شدن آنها از حلب هستند.
آقاي روحاني، سيره و راه پيغمبر اکرم(ص) را مبارزه با ظلم و تجاوز خواند و گفت: واگرايي کشورهاي اسلامي، آنها را از عظمت و پيشرفت باز مي‌دارد و تنها راه نجات دنياي اسلام، همگرايي و اتحاد است.

در پايان اين ديدار جمعي از ميهمانان کنفرانس وحدت اسلامي از نزديک با رهبر انقلاب اسلامي ديدار و گفت‌وگو کردند.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.