آخرین اخبار

زاکانی:فساد و غارت‌گری در دولت یازدهم بیداد می‌کند/واردات از چین در دولت روحانی ۶ برابر شد قوه قضائیه محاکمه مهدی هاشمی را تکمیل کند/ صادقی آماتور سیاسی است

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: باید قوه قضائیه محاکمه مهدی هاشمی را تکمیل کرده و جعبه سیاه کرسنت باید باز شود.

اشتراک گذاری
25 آذر 1395
کد مطلب : 5285

علیرضا زاکانی شامگاه گذشته در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان شهرستان سمنان با بیان اینکه برخی نمی‌خواهند، جامعه آرام باشد، اظهار کرد: خروجی این تنش‌ها مردم را در ابهام و گردوغبار قرار می‌دهد و آن‌ها با استفاده از این فرصت کار خودشان را می‌کنند.

وی با اشاره به راه برخورد با این رویداد افزود: برخورد عقلانی کردن و پرسش و پاسخ قانع‌کننده و منطقی از مسؤولان، سکوت نکردن و مطالبه‌گری سبب می‌شود این ابهامات برطرف شود.

زاکانی با بیان اینکه امروز عده‌ای کار خود را می‌کنند، خاطرنشان کرد: امروز اتفاقات تلخی برای جامعه می‌افتد و عده‌ای کار خود را می‌کنند و باید سؤال کرد و اگر سکوت کنیم، آینده بسیار تلخ و غبارآلود خواهد بود.

وی تصریح کرد: دقت کردن، عقلانی با موضوعات برخورد کردن، سؤال کردن و مطالبه‌گری وظیفه هر جوان دانشجو است.

زاکانی تأکید کرد: امروز فساد، دورویی و دروغ‌گویی در جامعه وجود دارد و باید با کم و زیادش مبارزه کرد؛ اما اولویت باید با دانه‌درشت‌ها باشد تا دیگران عبرت بگیرند.

وی با اشاره به برجام و عجله کردن در این زمینه گفت: رهبری فرمودند عجله نکنید، سهم آقای لاریجانی، روحانی، ظریف و سایر مسؤولان در تصویب برجام باید مشخص شود و بگویند که چرا این‌گونه شد و کشور دچار خسران شده است.

زاکانی عنوان کرد: امروز ما شاهد هستیم، رهبری را در این امر دخیل می‌کنند که بار را از دوش خود بردارند و رهبری بارها تأکید کردند، بنده در مسائل ریز دخالت نمی‌کنم و بنده در کمیسیون برجام دیدم که گروه ۸ نفره ناظر برجام اطلاع از سند برجام نداشتند.

وی تصریح کرد: دبیر شورای امنیت ملی در کمیسیون برجام اعلام کرد که از همه ابعاد برجام اطلاع ندارم و کسی که باید پاسخ‌گو باشد، آقایان لاریجانی، روحانی و ظریف هستند که از همه برنامه‌ها خبر داشتند و با مشورت هم برجام را ۲۰ دقیقه‌ای در مجلس تصویب کردند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید با احترام نقد کنیم و پاسخ مناسب را بشنویم و اشکالی که در خودمان وجود دارد، به گردن دیگری نیندازیم، چه برسد که رهبر انقلاب باشد.

وی در پاسخ سؤالی در مورد کاندیداتوری در انتخابات آینده ریاست جمهوری گفت: جریان اجتماعی اصلاح‌گر در مقابل فساد، تبعیض، نقص و عیوب جامعه سکوت نمی‌کند و جایگزین دارد و در این مسیر جریان انقلاب و جبهه اسلامی باید بهترین را انتخاب کند تا رقابت درست در صحنه انجام شود.

زاکانی افزود: جریان انقلاب متحد و منسجم از الآن باید به دنبال اصلاحات باشد و رفع تبعیض و فساد و عدالت و آزادی برای همه آحاد مردم است نه عده‌ای خاص، بنده سخنرانیم در مشهد لغو شد و به رئیس‌جمهور نامه نوشتم که چرا تبعیض است و آزادی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه اولویت داشتن استقلال، آزادی، ساختن و سازندگی و مبارزه با مفاسد است، گفت: اگر شما اعتقاد دارید که با برجام جنگ علیه ملت ما انجام نشده است، باید بدانید که اصلاً قرار نبوده جنگی باشد و تمام مسؤولان در کمیسیون برجام تأکید داشتند که امنیت ما تأمین است و ارتباطی با برجام ندارد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در خصوص موضوعات فساد در دولت‌های مختلف، تورم و شکست اقتصادی در دولت قبل عنوان کرد: متأسفانه دروغ‌های بزرگی به مردم گفته‌اند و سبب شده‌اند مردم واقعیت‌ها را نبینند؛ ما قبول داریم در دولت خاتمی و احمدی‌نژاد فساد بوده اما در این دولت فساد و غارت‌گری بیداد می‌کند.

زاکانی افزود: اگر در دولت احمدی‌نژاد و دولت‌های قبلی جنس چینی می‌آمده و نقص بوده، در دو سال فعالیت این دولت، واردات از چین ۶ برابر افزایش یافته است و کارگران بیکار هستند و قرارداد با بوئینگ آمریکا می‌بندند تا پول‌ها به آنجا برود و کارگر ما بیکار شود، این واقعیت است که باید دید.

وی تأکید کرد: وقتی ما موشک می‌سازیم، آیا نمی‌توانیم خودرو بسازیم، باید به داخل توجه کنیم نه به بیرون و تا کارخانه‌های ما تعطیل نشود و یا افرادی که بر اثر دزدی به زندان افتاده بودند، دوباره به منصبی گمارده شوند و به چپاول بیت‌المال بازگردند.

زاکانی گفت: ما امروز از بی‌عملی دولت رنج می‌بریم و مشکل این است که عده‌ای از قِبَل این بی‌عملی سود می‌کنند و هیچ‌کس چیزی به آن‌ها نمی‌گوید.

وی با اشاره به فسادهای مختلف در دولت‌های گوناگون گفت: رحیمی را در مجلس‌های قبل برای دیوان محاسبات قبول نداشتیم و یا مرتضوی را همین‌طور اما همین آقایان از آن‌ها حمایت کردند، جهانگیری عضو شرکتی است که تخلف دارد؛ اما آن‌ها چیزی نمی‌گویند و باید این‌ها گفته و برخورد شود.

زاکانی اظهار داشت: مهدی هاشمی تنها برای بخش کوچکی از جرائمی که داشت محاکمه شده است.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی به بخش عمده‌ای از جرائم مهدی هاشمی باقی‌مانده است؛ از این مهم به‌عنوان سؤالی مهم از قوه قضائیه نام برد و افزود: قوه قضائیه محاکمه مهدی هاشمی را تکمیل کند.

نماینده سابق مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پرونده ننگین کرسنت به نقش مهدی هاشمی در این پرونده اشاره و تصریح کرد: این موضوع خوب نیست که مقامات دستگاه قضایی بگویند که هفت کارتن از مدارک و آرای کرسنت در اتاق من است؛ بلکه این پرونده‌ها باید ترجمه و پیگیری شوند.

زاکانی با بیان اینکه آمادگی لازم در مردم برای پیگیری پرونده کرسنت وجود دارد عنوان کرد: باید جعبه سیاه کرسنت باز شود تا علوم شود که چه کسی به مردم خیانت کرده است.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمن به دنبال نفوذ در کشور است بیان کرد: نفوذ در تصمیمات به سه روش نفوذ به اطلاعات برای اتخاذ تصمیم نادرست، تصمیم‌سازی غلط و نیز اتخاذ تصمیمات نادرست در مقام مسئولیت انجام می‌شود که مورد سوم از خطرناک‌ترین نوع نفوذ است.

نماینده سابق مجلس با اشاره به اینکه عده‌ای در داخل کشور به دنبال سوءاستفاده گری هستند گفت: جوان مؤمن انقلابی وظیفه دارد از کشور در برابر این سوءاستفاده گران صیانت و پاسداری کند.

زاکانی با اشاره به اینکه برخی افراد می‌خواهند کلاه جامعه را بردارند؛ از جوانان کشور خواست تا جلوی این مهم را بگیرند و گفت: این عرصه، عرصه بصیرت اندوزی است.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم درصحنه‌ها عنوان کرد: باید در جامعه، جبهه مردمی برای دفاع حقوق ملت شکل گیرد.

این عضو مجلس نهم با اشاره به اینکه امروز شرایط‌ و اختلاس‌های مختلف را در کشور مشاهده می‌کنیم بیان کرد: باید برای حقوق ملت دغدغه مند باشید.

زاکانی با اشاره به اینکه فتنه 88 محصول 10 سال برنامه‌ریزی دشمن بود عنوان کرد: برنامه‌‌های دشمنان در سال 78 تا 88 سبب بروز این فتنه شده است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت و اظهارات علی مطهری، با اشاره به اینکه این نماینده مجلس دچار سردرگمی شده است افزود: مطهری قدر پدر خود را نمی‌داند.

نماینده سابق مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نکات مطروحه از سوی مطهری حاوی مطالب درست و نادرست است خاطرنشان کرد: اظهارات مطهری هم حرف درست در خود جای‌داده است و هم حرف‌های نادرست را.

زاکانی با بیان اینکه مطهری برخی حرف‌های بیجا را در مکانی بی‌جا و برخی حرف‌های بجا در مکانی به‌جاست.

وی با اشاره به اینکه شخصیت مطهری قابل‌اتکا نیست بیان کرد: صادقی نماینده مردم تهران در مجلس نیز آماتور سیاسی است.

نماینده سابق مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این نماینده مجلس به‌اشتباه فکر می‌کند که با برخی کارها می‌تواند بر بام سیاست بایستد.

منبع: تسنیم

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.