آخرین اخبار

اداره کلی که سهمیه استخدام گچساران را به غیر بومی ها بخشید

دو سهمیه استخدامی درنظر گرفته برای گچساران به افرادی خارج از شهرستان گچساران حتی یکی از آنها خارج از استان کهگیلویه وبویراحمد تعلق گرفته است

اشتراک گذاری
12 آذر 1395
کد مطلب : 4253

 

این روزها تعداد زیادجوانان تحصیلکرده و جویای کارکه روزی بعنوان یک فرصت وپتانسیل از آن یاد میشد بعلت نبود زمینه مناسب اشتغال کافی برای جذب این همه تحصیلکرده به یک بحران شبیه شده است،که دراین بین وظیفه مسئولان برای استفاده حداکثری از فرصت ها وفراهم نمودن بستر استخدام خواسته اکثریت شهروندان میباشد.

همین ناکافی بودن فرصت برای جذب نیروی کار باعث گردید تا دراستخدام ها توجه به نیروهای بومی بعنوان یکی از اولویت های اصلی و مطالبه جدی شهروندان مطرح گردد.

 در این شرایط بد اقتصادی و رکود حاکم برکشور ،سازمان تامین اجتماعی در اطلاعیه استخدامی خود بمنظور راه اندازی دفاتر کارگزاری خود دراستان کهگیلویه وبویراحمد تنها با افتتاح دفاتری در شهرستان گچساران موافقت نمود.

بنابراین گزارش پس از انتشار آگهی و برگزاری آزمون برابر با خبرهای دریافتی این رسانه متاسفانه هر دو سهمیه استخدامی درنظر گرفته برای گچساران به افرادی خارج از شهرستان گچساران حتی یکی از آنها خارج از استان کهگیلویه وبویراحمد تعلق گرفته است. این اتفاق درحالی رخ میدهد که بطور مرتب از رسانه هاشاهد تذکرات مکرروحساسیت مسئولان برخی استان ها وشهرستانها مبنی بر استخدام نیروهای بومی در محل های تعریف شده استخدامی میباشیم.

نمونه های بارزاین حساسیت ها را میتوان مانند آنچه در بوشهر وعسلویه رخ داده یا همین چندی پیش موضع گیری برخی مسئولان شهرستان بهبهان ازنماینده مجلس تا امام جمعه بدلیل استخدام یک نیروی غیر بومی در یکی از ادارات این شهرستان دید(حساسیتی که به دلایلی نمیتوان آنها رانکوهش کرد). اما این بی توجهی به حقوق جوانان تحصیلکرده گچسارانی متاسفانه در اداره کلی صورت می پذیرد که از دست قضا مدیرکل آن یک گچسارانی میباشد.

فراتر از همه موارد مطروحه،آنچه بسیار جای بسی تامل دارد تاخیر و عدم اطلاع رسانی شفاف در نتیجه آزمون میباشد. مدیر کل امور کارگزاری های رسمی سازمان تامین اجتماعی گفته بود: نتایج آزمون کتبی واگذاری مجوز کارگزاری ها که در ٢٨ مردادماه برگزار شد، تا ١٠ روز آینده اعلام می شوداما.درحالیکه پس از برگزاری آزمون سازمان تامین اجتماعی از انتشار نتایج آن در چند روز آینده خبر داده بود ولی بسیاری از داوطلبان شرکت کننده دراین آزمون درکهگیلویه وبویراحمد خصوصا گچساران تا همین چند روز پیش سرنوشت نتیجه آزمون را ازطریق رسانه ها پیگیر بودند.

پیگیری ها حاکیست حتی آقای مدیرکل علت عدم انتشار اسامی بر روی وب گاه این اداره کل را به مسئولان شاخه کارگزاری پاس داده است .این بی مسئولیتی تا جایی ادامه پیداکرد که نتایج همزمان همین آزمون در دیگر استان ها هم از طریق ادارات کل استان ها اطلاع رسانی گردید بعنوان مثال دراستان بوشهر نتایج دراختیار رسانه ها قرار گرفت و درخبر خود نوشتند به نقل از روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر، نفرات پذیرفته شده به میزان دو برابر ظرفیت در دو منطقه مورد تقاضا اعلام شدند.

بر اساس این گزارش، ساره واعظی لقب و ویدا محمودی برای کارگزاری شعبه یک بوشهر، سید روح الله حسینی و علیرضا جان احمدی برای کارگزاری شعبه بیدخون انتخاب شدند. بر اساس اعلام سازمان تامین اجتماعی بوشهر، طریقه برگزاری جلسه مصاحبه متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

این اتفاق درحالی در سایر استان ها رخ داده که با یک جستجوی اجمالی در گوگل و درج دو کلمه نتایج کارگزاری رکوردهایی از قبیل نتایج آزمون کارگزاری استان  فارس ،کرمان و… دراختیار کاربر قرا رمیگرید.

حال مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد باید برای جوانان گچسارانی پاسخ دهد که چرا قبل از اعلام شرایط استخدام با توجه به توان بالای نماینده محترم مردم گچساران وباشت درمجلس شورای اسلامی برای حمایت از حقوق جوانان و بومی سازی این استخدام ،شرایطی را فراهم ننمودندواگر هم مدعی هستندتلاش هایی صورت پذیرفته اما از چنان قدرت تاثیرگذاری برخورد نبوده نیز دراین زمینه اطلاع رسانی و مستندات خود را ارائه نمایند.

سخن آخر اینکه ،چقدر در هذر رفت این فرصت جناب مدیرکل مقصر بوده اند قضاوت را به افکار عمومی مسپاریم اما امید واریم مدیران استان کهگیلویه وبویراحمد مانند آنچه در سایراستان های همجوار برای استخدام واستفاده حداکثری از نیروهای متخصص بومی صورت میپذیرد به ضرورت این امر توجه نمایند.

گزارش زینب محمدی

این مطلب بدون برچسب می باشد.

یک پاسخ به “اداره کلی که سهمیه استخدام گچساران را به غیر بومی ها بخشید”

  1. ناشناس گفت:

    این اقای مدیرکل که تا چند وقت قبل توی اتاق مشاوره بوده با کدام امتیاز و توانمندی در این جایگاه انتصاب شده که حالا از پس یک کار کوچک اداری برای پیگیری این مضوع بر نمیاد .از طرفی نیروهای با کیفیت و انقلابی را بایکوت کرده اند چرا بعداز سی وهشت سال از انقلاب ادم های ضعیف را در سمت مدیرکل استان منصوب می کنند،جدا باعث تاسف است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.