آخرین اخبار

دستگیری دو سارق حرفه ایی و کشف و ضبط یک میلیارد ریال کالای قاچاق در گچساران

فرمانده انتظامي شهرستان “گچساران” از اجراي طرح تشديد مبارزه با قاچاق کالا در محورهاي مواصلاتي شهرستان و کشف کالاي قاچاق با ارزش تقریبی یک ميليارد ريال و توقیف دو دستگاه خودرو خبر داد.

اشتراک گذاری
28 آبان 1395
کد مطلب : 3345

سرهنگ” سید محمد موسوی ” در تشريح اين خبر گفت: گسترش پديده قاچاق و تاثير مخرب آن در امر توليد و تجارت قانوني، براي سرمايه گذاري و اشتغال ، خطر جدي و بزرگي است که بايد با جديت تمام با آن مبارزه کرد.

سرهنگ موسوی

در همين ارتباط مقام معظم رهبري بر همه دستگاه هايي که به نحوي مي توانند در امر مقابله و مبارزه با قاچاق کالا و ارز دخيل باشند، واجب کرد تا سهم خود را در اين امر ايفا کنند، در اين راستا نيروي انتظامي نيز بر حسب وظيفه ذاتي و در راستاي فرامين مقام معظم رهبري و تحقق اقتصاد مقاومتي، طرح مقابله با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار خود قرار داد که ماموران انتظامي شهرستان گچساران هنگام کنترل خودروهاي عبوري به دو دستگاه خودروی سواری مظنون گردیدند.

وي افزود: ماموران در بازرسي از اين خودرو ها تعداد ۲۶ دستگاه تلویزیون ال ای دی ۴۶ اینچ و ۱۲ دستگاه تلویزیون رسیور دار کشف و سه نفر متهم را دستگير کردند و با تشکيل پرونده به مقام قضائي تحويل دادند.

سرهنگ موسوی بيان داشت:کارشناسان ارزش ريالي کالاي قاچاق کشف شده را بیش از یک میلیارد ريال برآورد کردند.

فرماندهي انتظامي شهرستان گچساران تصريح کرد:اجراي اين گونه طرح ها يکي از راهبردهاي عملياتي پليس در پيشبرد اهداف مأموريتي مبارزه با قاچاق کالا در جهت رشد و شكوفايي اقتصاد كشور محسوب مي شود و در اين زمينه همراهي و همكاري تمام نهادها و بخش ها با نيروي انتظامي ضروري است زیرا نیروی انتظامی با اجراي طرح هاي امنيت اجتماعي و مبارزه با قاچاق کالا با اين پديده شوم، به صورت قاطع، قانوني و بدون اغماض برخورد مي کند.

سید محمد موسوی  اظهار داشت: به دنبال وقوع چند فقره سرقت در واحدهای مسکونی این شهر شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار قرار گرفت.
وی گفت: ماموران با انجام اقدام های اطلاعاتی و بررسی سرنخ ها پس از تحقیقات گسترده و اطمینان از دست داشتن متهمان در این سرقت ها آنها را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی گچساران ادامه داد: متهمان در بازجویی های انجام شده به ۱۶ فقره سرقت در شهر دو گنبدان اعتراف کردند.
سرهنگ موسوی تصریح کرد: این سارقان پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی از شهروندان خواست ضمن رعایت هشدارهای پلیسی، منزل خود را به سیستم های ایمنی تجهیز و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک قبل از هر اقدامی بلافاصله با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس حاصل کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *