آخرین اخبار

از ۳ رزمنده مدافع حرم شهرستان گچساران تجلیل می شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گچساران از برگزاری ۴۹ عنوان برنامه به مناسبت هفته بسیج در گچساران خبر داد.

اشتراک گذاری
25 آبان 1395
کد مطلب : 3243
 ظهر امروز نشستی به مناسبت گرامی‌داشت هفته بسیج با حضور فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان و روسای ادارات در سالن فرمانداری گچساران برگزار شد.

در این نشست سید علی‌اصغر نورایی‌اصل اظهار کرد: بسیج یک تشکل فکری و فرهنگی است که در درون این فرهنگ، ایثار، خودگذشتگی، فروتنی و سایر مولفه‌های فرهنگی موج می‌زند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان گچساران ادامه داد: انقلاب و نهضت امام راحل همراه با یک جریان اصیل فکری و فرهنگی صورت گرفت و به نتیجه رسید.

نورایی‌اصل افزود: با رهنمودهای امام راحل و تشکیل بسیج مردمی نظام جمهوری اسلامی ایران از تمام تهدیدهای خارجی و توطئه‌های داخلی مصون ماند و بیمه شد.

وی گفت: قبل از اینکه انقلاب به پیروزی برسد امام راحل این فکر را داشت که با بسیج مردم می‌توان این انقلاب را حفظ و تثبیت کرد.

426118319_182078

نورایی‌اصل تصریح کرد: در تاریخ ۵ آذر سال ۵۸ امام دستور تشکل بسیج ۲۰ میلیون نفری را در ایران صادر کردند و امروز مشاهده می‌کنیم که خلف امام این تفکر را ادامه داده و در حال حاضر تشکل بسیج مردمی از مرز ۲۰ میلیون نفر فراتر رفته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان گچساران بیان کرد: نقش بسیج همواره یک نقش مدافع انقلاب بوده و با رشادت‌های بسیجیان و رهنمودهای امام راحل هشت سال دفاع مقدس در اوج عزت و عظمت بود.

وی در ادامه به تشریح هفته بسیج در شهرستان گچساران پرداخت و اظهار کرد: هفته بسیج که اولین روز آن مصادف می‌شود با روز اربعین حسینی تجمع هیئات مذهبی در مصلای شهرستان گچساران را خواهیم داشت که این برنامه یک برنامه محوری و سراسری است.

فرمانده ناحیه بسیج شهرستان گچساران گفت: در روز ۵ آذرماه تحت عنوان تجمع مدافعان حرم و حرکت به سمت مصلای شهرستان و شرکت در نماز جمعه از دیگر برنامه‌های این هفته است.

نورایی‌اصل افزود: حضور و بازدید مسؤولان از دو پایگاه مقاومت در شهرستان گچساران از دیگر برنامه‌های هفته بسیج این شهرستان است.

وی ادامه داد: حضور و بازدید از دو پایگاه مقاومت روستایی توسط بخشدار، برنامه‌های مختلف فرهنگی و ورزشی برای خواهران و برادران بسیجی، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، یادواره آبروی محله که در جلوی منازل شهدا برگزار می‌شود از سایر برنامه‌های این هفته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان گچساران بیان کرد: اعزام تیم‌های پزشکی با مشارکت شبکه بهداشت و درمان و اعزام به مناطق محروم و دور افتاده روستای این شهرستان، بازدید از کارخانه‌ها و نشست با کارآفرینان موفق در شهرستان و اعزام تیم‌های سازندگی تحت عنوان اردوهای جهادی چند روزه و افتتاح پروژه‌هایی که در تابستان در مناطق محروم انجام شده است از دیگر برنامه‌ها خواهد بود.

وی افزود: برنامه‌های خاصی برای اقشار مختلف مردم اعم از دانش‌آموزان، دانشجویان و بازاریان و همچنین جامعه زنان در نظر گرفته شده که در هفته بسیج برگزار خواهد شد.

نورایی‌اصل خاطرنشان کرد: اداراتی که امکان آن وجود دارد در جلوی درب ورودی سازمان یا نهاد خود نماد سنگر را به یاد ۸ سال دفاع مقدس برپا کنند.

فرماندار گچساران خبر داد:تجلیل از ۳ رزمنده مدافع حرم شهرستان گچساران

فرماندار گچساران از تجلیل ۳ رزمنده مدافع حرم شهرستان گچساران همزمان با هفته بسیج خبر داد.

عبدالرحیم رحیمی اظهار کرد: هفته بسیج در ۵ آذرماه سال ۵۸ به فرمان امام راحل بود که با همیاری اقشار مختلف مردم، نیروهای سپاهی، نظامی و انتظامی هر ساله گرامی داشته می‌شود.

فرماندار گچساران گفت: در شرایطی که کشور ما تازه از زیر یوغ استعمارگران درآمده بود به جنگ نابرابر تحمیلی مجبور و این بسیجیان و نیروهای مردمی بودند که اقتدار ایران اسلامی را در کنار الطاف خداوندی و رهنمودهای معمار کبیر انقلاب(ره) به همگان نشان دادند.

وی ادامه داد: بسیجیان در زمان و مکان‌های مختلف با پیروی از آرمان‌های نظام همیشه در صحنه حاضر هستند و جان خود را فدای ولایت می‌کنند.

رحیمی افزود: در دوران ۸ سال دفاع مقدس نسل نوجوان و جوان آن زمان در سنین کم جان خود را فدای این نظام کرده‌اند و وظیفه ما این است که شجاعت، رشادت و ایستادگی این عزیزان را به نسل امروزی انتقال دهیم.

فرماندار گچساران تصریح کرد: هنوز جنگ به پایان نرسیده و ما در مرحله جنگ نرم هستیم دشمن از این طریق و با استفاده از فضای‌های مجازی و ماهواره‌ها نسل جوان ما را مورد هدف قرار داده است.

425638688_215810

رحیمی با بیان اینکه نباید بزرگداشت و تبیین برنامه‌های بسیج مختص این هفته باشد تصریح کرد: مدیران ما باید در کنار مردم با پرورش روحیه مردم داری در طول ایام سال با خلق و خوی شایسته خود، یک الگوی نمونه مدیریت بسیجی باشند.

وی اذعان کرد: فرزندان ایران اسلامی برای دفاع از مهین خود امروز در مرز سوریه و عراق در حال دفاع و پاسبانی از مرزهای ایران هستند و از پیشروی گروه تکفیری به سوی بلاد اسلامی جلوگیری می‌کنند.

فرماندار گچساران در ادامه با بیان اینکه دشمنان اسلام برنامه‌ریزی کرده‌اند که بی‌وقفه به نظام اسلامی ما ضربه بزنند بیان کرد: باید در مقابل توطئه‌های دشمن هوشیاری خود را حفظ کرده و مانع از اقدامات شوم آنها شویم.

رحیمی خاطرنشان ساخت: مسؤولان ادارات همه خود را موظف به اجرای برنامه‌های هفته بسیج دانسته و با ناحیه مقاومت بسیج سپاه به عنوان متولی این کار همکاری داشته باشند.

فرماندار گچساران با تاکید بر اینکه ادارات و نهادها با مشارکت و همکاری می‌توانند مراسم باشکوهی در شهرستان برگزار کنند تاکید کرد: با تقسیم کار و وظایف می‌توان گرامیداشت هفته بسیج را به نحو احسن برگزار کرد.

رحیمی افزود: مراسم گرامیداشت هفته بسیج در روز ۵ آذر ماه در سالن پدخندق با تجمع ادارات و نهادها برگزار و از سه رزمنده مدافع حرم شهرستان گچساران تجلیل می‌شود‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *