آخرین اخبار

کالاهای خارجی در نمایشگاه های استان/ سهم قاچاق پارچه در استان

جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز کهگیلویه و بویراحمد در سالن شماره یک استانداری این استان برگزار شد.

اشتراک گذاری
01 آبان 1395
کد مطلب : 2294

جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز کهگیلویه و بویراحمد در سالن شماره یک استانداری این استان برگزار شد و در این جلسه پیرامون مسائل مختلف از جمله عرضه کالاهای خارجی در نمایشگاه های کهگیلویه و بویراحمد، کمبود خودروهای نیروی انتظامی و پارچه های قاچاق در بازار استان مطرح شد.

الماس گشتاسبی معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد‌ اظهار کرد: هدف از شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل سال ۹۵ تبلیغ کالای ایرانی و حمایت از تولیدات داخل است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: متاسفانه در نمایشگاه‌هایی که در سطح استان برگزار می‌شود به جای اینکه کالای ایرانی و حتی تولیدات داخل استان در معرض نمایش و فروش قرار گیرد محصولات و کالای خارجی عرضه می‌شود.

وی تصریح کرد: عرضه کالای خارجی در نمایشگاه‌های استانی خلاف سیاست‌های کشور است و متولیان امر از عرضه این کالا‌ها در نمایشگاه‌های استان جلوگیری کنند.

گشتاسبی عنوان کرد: اعضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست مصوب کنند که از فروش و عرضه کالای خارجی در نمایشگاه‌های استانی جلوگیری شود.

معاون دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: اقدامات نیروی انتظامی در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز مطلوب است اما امکانات و خودروهای نیروی انتظامی مناسب نیست.

وی بیان کرد: انتظار می‌رود ستاد مواد مخدر استان همکاری لازم را انجام دهد و خودروهای توبیخ شده را برای اقدامات پیشگیرانه در اختیار نیروی انتظامی قرار دهند.

گشتاسبی عنوان کرد: اجرایی شدن این مصوبات مهم و لازم است که امیدواریم این مصوبات اجرایی و گزارشات آن به ستاد مرکزی اطلاع داده شود.

در ادامه جبا کیانی رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با تأکید بر لزوم جلوگیری از ورود کالای قاچاق به استان، افزود: ورود کالای قاچاق به استان باعث از دست دادن فرصت‌های شغلی و تعطیلی تولید است.

وی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در توسعه اقتصاد استان و کشور مؤثر دانست و بیان داشت: اگر به درستی با این موضوع مبارزه شود می‌توان به تحقق شعار اقتصاد مقاومتی امیدوار بود.

این مسؤول، هدف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را کاهش و کنترل ورود کالای قاچاق به استان عنوان کرد و یادآور شد: نباید کالای قاچاق به کشور وارد شود و اگر وارد شد باید دستگاه‌های مربوطه با جدیت آنها را شناسایی و جمع‌آوری کنند.

کیانی با عنوان اینکه حدود ۷۰ یا ۸۰ درصد کالاهایی مانند پارچه در بازار استان از راه قاچاق وارد می‌شوند، اضافه کرد: وارد کردن کالا با این شیوه هیچ کمکی به اقتصاد کشور و استان نخواهد کرد.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج بر آسیب‌شناسی و مبارزه جدی با قاچاق کالا تأکید کرد و گفت: باید اقدامات اساسی و بازدارنده صورت گیرد.

وی با بیان اینکه شاید تعداد قاچاقچیان استان نسبت به کل کشور بسیار کم باشد، یادآور شد: با توجه به اینکه همین تعداد کم نیز به اقتصاد کشور ضربه می‌زنند، باید شناسایی و کنترل شوند.

این مسؤول بر ضرورت برگزاری همایش، سمینار و دوره‌های آموزشی آسیب‌شناسی قاچاق کالا و ارز در استان تأکید کرد و بیان داشت: اگر این دوره‌ها با حضور اقشار مختلف اصناف برگزار شود نتیجه بهتری خواهد داشت.

کیانی، عناصر مرتبط با کالاهای قاچاق را جامعه هدف چنین برنامه‌هایی عنوان کرد و ادامه داد: باید در این دوره‌ها آسیب‌های قاچاق کالا بر اقتصاد کشور و استان به خوبی برای مردم تبیین شود.

وی در خصوص برگزاری چنین دوره‌هایی بیان کرد: اتاق بازرگانی آمادگی کامل برای تأمین سالن تجهیزات و امکانات لازم جهت برگزاری همایش‌هایی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا را دارد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *