آخرین اخبار

تشریح اردوهای راهیان نور دانش آموزی در گفتگو با فرمانده سپاه ناحیه گچساران

سرهنگ نورایی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان گچساران در خصوص تاثیر حضور مردم در مناطق عملیاتی می گوید: اردوهای راهیان نور یک عملیات بزرگ فرهنگی در مقابله باتهاجم فرهنگی غرب به کشور است.

اشتراک گذاری
22 مهر 1395
کد مطلب : 1914

نورایی با تشریح اهدف این اردوها اظهار داشت: این اردوها در راستای ترویج فرهنگ ایثار وشهادت وآشنایی جوانان ونوجوانان با رشادتهای رزمندگان هشت سال دفاع مقدس طراحی وبرنامه ریزی شده است.
وی گفت:اردوهای راهیان نور رامی توان یک پل بین دوران هشت سال دفاع مقدس وجوانان ونوجوان نسل امروز دانست.

سرهنگ نورایی در ادامه اضافه کرد:سفرهای راهیان نور موجب می شود تا نقشه هایی که در اتاق فکر توسط اهالی استکبار برای تهاجم فرهنگی طرح می شود نقش برآب شود.
وی عنوان می کند: با یادآوری دوران دفاع مقدس به دانش آموزان و نوجوانان به اهمیت وجایگاه خویش در نظام اسلامی آگاه می شوند و نسبت به گذشته در برابر تهاجم دشمنان انقلاب و اسلام باهوشیاری بیش از پیش عمل می کنند.
نورایی با بیان اینکه رزمندگان اسلام در دفاع عاشورایی حماسه های بی بدیل خلق کرده اند، می گوید: رشادتها، ایثارگریها و جانفشانیهای این مردان سلحشور در دوران هشت سال دفاع مقدس فراموش شدنی نیست ودر چنین برنامه هایی باید راه این مردان خدایی به نسل های آینه منتقل شود.

فرمانده سپاه ناحیه گچساران باتشریح برنامه و اعزام دانش آموزان در قالب طرح راهیان نور گفت:اعزام دانش آموز پسر ودختر در مقطع متوسطه 24/7/95 باتحت پوشش بیش از 1700دانش آموز آغاز می گردد.
سرهنگ نورایی اضافه کرد:در این اردوهای دانش آموزی راهیان نور، هر کاراوان به مدت سه روز برای آشنایی از ایثارگریها و رشادت های سرداران وسربازان هشت سال دفاع مقدس به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می شوند.
نورایی گفت:راویان هشت سال دفاع مقدس در مناطق مختلف عملیاتی با روایت رشادتها وایثارگریهای آنان، آینه ای از هشت سال دفاع مقدس برای ،این دانش آموزان دبیرستانی ترسیم خواهند نمود.
سرهنگ پاسدار سیدعلی اصغر نورایی اصل با اشاره به اهداف اردوي راهيان نور به ترويج فرهنگ دفاع مقدس و زنده نگهداشتن ياد و خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس، اشاره و بيان كرد: تقويت روحيه ايثار و رشادت در ميان جوانان، بيان دفاع جانانه و غيورانه جوانان كشور به نسل هاي بعد، روشنگري در خصوص ابعاد مختلف جنگ تحميلي، بيان شرايط سخت جنگ و ايستادگي در مقابل هجمه دشمن به منظور تقويت روحيه جهاد وشهادت و تجديد پيمان با شهدا وآرمان هاي امام خميني(ره) و نايب برحقش امام خامنه اي (مد ظله العالي)، از ديگر اهداف اين اردوها خواهد بود بوده است.
وي با توجه به نتايج و هويت بخشي در اين اردوها، اظهار كرد: اردوهاي راهيان نور پيوند دهنده نسل جديد با نسل جنگ تحميلي و تأثير فوق العاده اي در افزايش روحيه ايثار و شهادت جوانان دارد.
وي در پایان با اشاره به ترويج تفكر جهاد گرانه به عنوان يكي از اهداف اردو، حفظ، تعميق و همگاني كردن فرهنگ ايثار و شهادت بويژه آن چه در دفاع مقدس متجلي شد را به عنوان اصلي ترين عنصر فرهنگ انتظار و برجسته ترين ويژگي جوانان انقلابي، معرفي و تصريح كرد: تعالي بخشي به انديشه ها و باورهاي جوان در ارتباط با خود و رسالت ديني و حضور در اجتماع انقلابي متناسب با ماموريت هاي حوزه و روحانيت در جهات ترويج تفكر جهادگرايانه، صورت پذيرفت.
فرمانده سپاه ناحیه گچساران درپایان گفت:یادآوری نقش دوران هشت سال دفاع مقدس برای دانش آموزان باعث آشنایی وهوشیاری بیش از پیش این جوانان ونوجوانان در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد شد.
یادآور می شود سرهنگ پاسدارعلی قیطاسی مسئول اردویی بسیج مسئولیت اعزام وساماندهی کاروان ها ی بسیج ناحیه گچساران رابه عهده دارد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *