آخرین اخبار

اعتراض مطهری به برخورد تند ظریف با یکی از نمایندگان

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که نباید کلماتی به کار برده شود که از اقتدار مجلس بکاهد.

اشتراک گذاری
11 مهر 1395
کد مطلب : 1495
علی مطهری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان، پس از اظهارات وزیر امور خارجه و جواد کریمی قدوسی گفت: صحبت‌هایی از وزیر امور خارجه در صحن علنی مجلس مطرح شد که شاید تحقیر مجلس و نمایندگان تلقی می‌شود بنابراین کلماتی نباید به کار برده شود که از اقتدار مجلس کاسته شود.

وی اضافه کرد: جمله‌ای را وزیر امور خارجه مطرح کردند که برای حفظ احترام اجازه نخواهم داد که هیچ یک از همکارانم در صحن مجلس مورد سوال قرار گیرند اما هر نماینده‌ای آزاد است که در خصوص همه مسائل کشور اظهارنظر کند بنابراین ما این موارد را سهواللسان تلقی می‌کنیم و نمی‌گوییم که وزیر امور خارجه در این خصوص عمدی داشتند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در همین زمینه اظهار داشت: نیت نمایندگان در طرح سوال نیز نباید به گونه‌ای تلقی شود که فرد سوال کننده دارای نیت سیاسی است بنابراین هر نیتی که داشته باشد می‌تواند آزادانه حرف خود را مطرح کند.

مطهری ادامه داد: وزیر امور خارجه نیز یادداشتی را به هیأت رئیسه مجلس داد که اگر عرایض بنده را به دقت گوش کنید توهینی به نمایندگان نشده است اما اگر کسی برداشت توهین‌ دارد بنده عذرخواهی می‌کنم.

منبع: فارس

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *