آخرین اخبار

در قضیه فیش های نجومی خیلی از خواص گرفتارند / حرف های دانشجویان از سطح فهم بسیاری از وزرا بالاتر است

مسعود ده نمکی، کارگردان مطرح سینمای ایران،در جمع دانشجویان کهگیلویه و بویراحمدی شرکت کننده در دوره خط امام دانشجویی، که در قم در حال برگزاری است، به بررسی مباحث مربوط به عدالتخواهی و مبارزه با فسادمالی و اشرافی گری پرداخت.

اشتراک گذاری
26 دی 1394
کد مطلب : 254

،مسعود ده نمکی، کارگردان مطرح سینمای ایران، عصر امروز در جمع دانشجویان شرکت کننده در دوره خط امام دانشجویی، که در قم در حال برگزاری است، به بررسی مباحث مربوط به عدالتخواهی و مبارزه با فسادمالی و اشرافی گری پرداخت.

ده نمکی بیان داشت: برخی از اول انقلاب انقلابی بودند اما مناسبات قدرت آنها را الوده قدرت کرده است.

وی افزود: در دهه بعد از رحلت حضرت امام به دلیل برخی از سیاست های فرهنگی مسئولان وقت، برخی به آرمان ها و خط امام باور نداشتند ولی صورتک هایی به صورت زدند که نسل جدید آنها را باور کرد.

کارگردان مشهور سینمای ایران به انتقاد از برخی منادیان اصلاحطلبی پرداخت وگفت: اگر به گذشته برخی از این افرادبرگردیم، نهبه خط امام پای بند بودند و نه به اصلاحطلبی، روشنفکرانی هستند که حتی به قواعد روشنفکری هم پای بند نیستند.

وی افزود: همین هایی که یک دهه شعار تحمل مخالف و دموکراسی و حق رای می دادند ، روزی که رای به نفعشان نبود مسجد و بانک اتش می زدند و در هر جایی که وارد شدند با دیکتاتوری عملی کردند، از سینما گرفته تا اقتصاد و سیاسیت.

ده نمکی به لزوم شناخت چهره واقعی این افراد اشاره کرد و گفت: برای اینکه چهره ی واقعی افرادی که مدعی خط امام هستند و هیچ اعتقادی به امام و خط وی ندارند – در هر دو طرف – را بشناسیم، باید خط واقعی امام و ولایت را بشناسیم و سنگ محک را ولایت قرار دهیم.

وی افزود: مراقب باشیم خط واقعی امام را بشناسیم نه خط امام تحریف شده که هر وقت دوست داشتیم خوابی برای امام بسازیم که در مورد ارتباط با آمریکا به ما چه می گوید.

این فعال فرهنگی ادامه داد: آدم ها که پیر می شوند و کارکردشان را از دست می دهند به خاطره گویی می پردازند؛ حضرت امام فرمودند ملاک سخنان من، خط من است نه ادعاهای افراد.

ده نمکی به لزوم تبیین خط امام و ولایت در حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت: بد است که نسبت به شناخت زمانه و اقتضائات آن ده سال عقب تر باشیم و بد است که ده سال دیرتر داریم به بحث حقوق های نجومی وارد می شویم.

وی افزود: در مقطعی بحث و دغدغه اصلی چپ و راست بود و از بحث انحراف خواص غافل بودیم تا امروز این فساد به گونه ای نهادینه شدکه در مجلس نماینده ای خود را سهامدار انقلاب می داند و کسی جرات نمی کندتوی دهن این نماینده بزند.

ده نمکی ادامه داد: می گویند در صورت برخورد جدی با خواص مفسد اعتماد عمومی نسبت به نظام زیر سوال می رود اما مقام معظم رهبری می فرماید این خیلی بهتر است ازاین که قاضی مفسدی داشته باشیم و مسیر پرونده ها را عوض کند و مردم این را بهتر می پذیرند.

وی تصریح کرد: اولین مطالبه مردم از سیستم قضا عدالت است و قوه قضا باید پناهگاه مردم باشد.

ده نمکی شناخت درست عدالت و عامل عدل بودن را لازمه عدالت خواهی دانست و گفت: یکی از محورهای مهم در خط امام عدالت خواهی است و حضرت امام چون خود در خانه ساده می نشست می توانست بر سر مسئولان کاخ نشین فریاد بزند و چون اهل خوردن از بیت المال نبود، می توانست به دیگران بگوید نخورید.

در قضیه فیش های نجومی خیلی از خواص گرفتارند

وی به قضیه فیش های نجومی اشاره کرد و گفت: در قضیه فیش های حقوقی خیلی از خواص گرفتارند.

این روزنامه نگار و فعال رسانه ای افزود:چطور می شود که در سیستم جمهوری اسلامی با حقوق مشخص و تکالیف مشخص برای مسئولان، افرادی، سرمایه های چند هزار میلیاردی داشته باشند.

وی در ادامه اظهار داشت: قضیه فیشهای نجومی ظاهر و روی مشخص قضیه است، آنچه پشت پرده و روی دیگر قضیه حقوق های نجومی است چیز دیگری است که برای برخی امروز افت دارد از دزدی زیر دو سه هزار میلیارد حرف بزنند.

ده نمکی تصریح کرد: خدا لعنت کسانی را که اشرافی گری را پشت تریبون های رسمی نهادینه کردند.

وی افزود: آن روزی که گفتند مخالف فلانی دشمن پیغمبر است بنای فیش های نجومی نهادینه شد.

ده نمکی خطاب به دانشجویان گفت: برای برگرداندن انقلاب به ریل اصلی اش تلاش کنیم و گرنه خطر زاویه گرفتن از انقلاب بیخ گوش ماست و رهبر معظم انقلاب هم تصریح کردند که اگر از اندیشه های امام فاصله بگیریم سیلی خواهیم خورد.

 انحراف خواص باعث تیز شدن سرنیزه های مردم می شود

وی انحراف خواص را باعث تیز شدن سرنیزه های مردم دانست و گفت: وقتی سیل مردمی راه بیفتد ویرانگر خواهد بود و کسی نمی تواند جلو آن را بگیرد.

ده نمکی بی بصیرتی را عامل راه افتادن جنگ خوارج، اشرافیگری را باعث ایجاد جنگ جمل و اتحاد زر و زور و تزویر را دلیل راه افتادن جنگ صفین دانست و گفت: انحراف خواص ما بحث سال ۷۵بود و گوش ندادیم تا در سال ۸۸ فتنه به راه انداختند و وقتی بچه های آقازاده ها بزرگ شدند و دکتر و مهندس شدند، در فتنه صف آرایی کردند.

وی به لزوم برگرداندن انقلاب به نسیر اصلی اشاره کرد و گفت: امروز برای برگرداندن انقلاب به مسیر حقیقی خودش که توسط لوکوموتیوران های منحرف به این طرف و آن طرف رفت، احتیاج به یک انقلاب در انقلاب دارد.

ده نمکی افزود: کار خطرناکی استکه حتی راست کردن این کمان خم شده هزینه سنگینی دارد.

حرف های دانشجویان از سطح فهم بسیاری از وزرا بالاتر است

وی حرف های دانشجویان در دیدار با رهبر انقلاب را از سطح فهم بسیاری از وزرای دولت بالاتر دانست و گفت: تلویزیون دارد به سمت ترویج مصرف گرایی قبل از انقلاب گرایش پیدا می کند و دانشجویان باید به این حوزه ورود پیدا کنند و چون دانشجویان مطالبه نمی کنند این مسیر همچنان به پیش می رود.

گفتنی است دوره خط امام دانشجویان بسیجی دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد از دیروز در مجتمع فرهنگی ولایت قم با حضور بیش از ۱۶۰ دانشجوی دختر و پسر آغاز شد و تا 10 روز به طول می انجامد.

منبع: سایت مردم استان

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *