به گزارش ایرنا، دیدار تیم‌های ملی آلمان و سوییس در چارچوب دور سوم مرحله گروهی رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های اروپا(یورو ۲۰۲۴) از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه در ورزشگاه فرانکفورت آرنا با قضاوت دنیله اورساتو برگزار شد که در نهایت این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

آلمان طبق انتظار توپ و میدان را در اختیار داشت و سرانجام موفق شد در دقیقه ۱۷ دروازه سوییس را باز کند، ضربه تماشایی رابرت آندریخ از پشت محوطه جریمه با واکنش ناقص زومر وارد دروازه سوییس شد اما کمک داور ویدیویی این گل را به دلیل خطای موسیالا در محوطه جریمه بر روی فابیان شار مردود اعلام کرد.

بر خلاف جریان بازی این تیم سوییس بود که موفق شد در دقیقه ۲۸ گل اول را به ثمر برساند، در فضای خالی پشت یوسوا کیمیش توپ به رمو فرئولر رسید و ارسال این بازیکن در میان غفلت مدافعین آلمان با ضربه دن اندویه وارد دروازه مانوئل نویر شد.

این پایان کار نبود و آلمان میزبان موفق شد در دقیقه ۲+۹۰ توسط دو بازیکن تعویضی به گل تساوی دست پیدا کند، نیکلاس فولکروگ موفق شد روی ارسال دیوید رائوم با ضربه سر تماشایی گل تساوی را به ثمر برساند.

با این نتیجه تیم ملی آلمان با ۷ امتیاز به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شد و تیم ملی سوییس نیز با ۵ امتیاز در رتبه دوم قرار گرفت و جواز حضور در مرحله حذفی را کسب کرد.

ترکیب ابتدایی تیم ملی سوئیس:

یان زومر، سیلوا ویدمر، مانوئل آکانجی، بریل امبولو، رِمو فرولر، گرانیت ژاکا، ریکاردو رودریگز، دان اندویه، مشیل آئبشِر، فابیان شار و فابیان ریِدر.

ترکیب ابتدایی تیم ملی آلمان:

مانوئل نویر، آنتونیو رودیگر، جاناتان تاه، یوشوا کیمیش، کای هاورتز، تونی کروس، جمال موسیالا، فلوریان ویرتز، ماکسیمیلیان میتلشتات، ایلکای گوندوگان و رابرت آندریش.