آخرین اخبار

بن‌بست‌شکنی باید از ویژگی‌های رئیس‌جمهور آینده باشد

به گزارش پایگاه خبری ۱۹ آبان معاون امور فرهنگی دانشگاه یاسوج گفت: قطعاً انتخابات ریاست جمهوری یکی از امتحانات بزرگ تاریخ جمهوری اسلامی است و ما در حال حاضر دو وظیفه بزرگ داریم، یکی حضور حداکثری در انتخابات و تاثیرگذاری در منطقه و سطح بین‌الملل، و دیگری انتخاب اصلح و شایسته بر اساس معیارهای درست. […]

اشتراک گذاری
۰۴ تیر ۱۴۰۳
کد مطلب : 156471
بن‌بست‌شکنی باید از ویژگی‌های رئیس‌جمهور آینده باشد

به گزارش پایگاه خبری ۱۹ آبان معاون امور فرهنگی دانشگاه یاسوج گفت: قطعاً انتخابات ریاست جمهوری یکی از امتحانات بزرگ تاریخ جمهوری اسلامی است و ما در حال حاضر دو وظیفه بزرگ داریم، یکی حضور حداکثری در انتخابات و تاثیرگذاری در منطقه و سطح بین‌الملل، و دیگری انتخاب اصلح و شایسته بر اساس معیارهای درست.

حجت الاسلام امرالله اندرزیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: فعال، انقلابی، پر کار و مردمی بودن، مظهری برای شعارهای انقلاب بودن، معتقد به مبانی نظام اسلامی بودن و حرکت کردن در جهت تحقق تمدن نوین از شاخص های یک رئیس جمهور خوب است.

وی اظهارکرد: بن بست شکنی هم باید از ویژگی‌های رئیس جمهور آینده باشد، همانطور که آیت الله رئیسی اعتقادی به بن‌بست نداشتند و این نیز بر اساس آیات الهی است که هر کس با تقوا باشد بن‌بستی نمی‌بیند.

معاون امور فرهنگی دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد: حل مشکلات کشور با نگاه به داخل و منطقه و ارتباط با کشورهایی که استقلال سیاسی و عزت و جایگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی را حفظ می‌کنند نیز موضوع دیگری است که باید در رئیس جمهور این کشور وجود داشته باشد، همچنین رئیس جمهور باید کسی باشد که استقلال سیاسی کشور را حفظ کند.

اندرزیان تصریح کرد: نظام ما مبتنی بر جمهوریت و اسلامیت است یعنی جمهور مردم بر اساس تعالیم اسلامی و احکام الهی در چهارچوب قانون الهی و تبعیت از ولایت فقیه در اداره کشور مشارکت می‌کنند وقتی این گونه باشد قطعاً آرمان‌ها و شعارهای انقلاب حفظ می‌شود و قدرت منطقه‌ای و جهانی ما هم محفوظ می‌ماند.

وی بیان کرد: همانطور که در منطقه دیدیم وقتی هم دیپلماسی و هم میدان در کنار هم باشند عزت و عظمت ملت ایران حفظ می‌شود و قدرت ایرانیان در چشم جهانیان می‌درخشد.

ایسنا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *