عباس علی‌آبادی روز سه‌شنبه، ۲۲ خرداد ماه در نشست با تولیدکنندگان و تشکل‌های صنعتی و تولیدی استان قزوین، اظهار کرد: موضوع محیط زیست برای وزارت صمت بسیار حائز اهمیت است و معتقدیم شرکت و یا واحدهای تولیدی باید برای خودشان نیروگاه راه‌اندازی کنند. 

وی افزود: اگر واحدهای تولیدی خودشان به فکر تأمین انرژی باشند، هزینه سوخت پایینی برای آن در نظر گرفته می‌شود بنابراین صنایع باید به سمت ساخت نیروگاه برق گام بردارند.

علی آبادی با بیان اینکه تخصیص ارز و حمایت‌های مادی برای  واحدهای تولیدی در اولویت کای ما قرار دارد، بیان کرد: مدیریت مصرف یکی دیگر از مسائل مهم در صرفه‌جویی انرژی است و باید واحدهای صنعتی در پیک مصرف، میزان مصرف و شدت انرژی مصرف را کاهش دهند.

وی خاطرنشان کرد: برای کاهش شدت انرژی باید همه کار کنیم، اینکه مردم شب‌ها از کولر گازی استفاده می‌کنند نیازمند تغییر نگرش و فرهنگ‌سازی است. متأسفانه مسئله ذخیره برق یکی از موضوعات مهمی است که در دولت‌های پیشین مورد غفلت قرار گرفته و این چنین نیست که همیشه با تولید برق بتوانیم ناترازی‌ها را در سطح کشور جبران کنیم.

وزیر صمت در خصوص مشکل صنایع در خصوص مقوله ارزی بیان کرد: مشکل اصلی صنایع ما در کل کشور چند نرخی بودن ارز است و تمام مسئولین اذعان دارند که این مشکل باید برطرف شود.

وی با بیان اینکه دولت به جمع‌بندی رسیده تا در صدد رفع مشکلات ارزی کشور باشد، تصریح کرد: در این راستا به صادرکنندگان تأکید کرده‌ایم که بازارشان را از دست ندهند و به دلیل مشکلات ارزی تولید خود را به وقفه نیندازند.

به گزارش ایسنا، علی‌آبادی در پایان اظهار کرد: یکی از خبرهای خوب در حوزه ارز، تخصیص ارز برای صنایع دستی و همچنین دانش‌بنیان‌هاست. البته برای سایر صنایع نیز امتیازات صادراتی در نظر گرفته‌ایم تا بتوانند ارز نیمایی را دریافت کنند.