به گزارش پلیس؛ سردار سرتیپ قاسم رضایی در بیست و هفتمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان، رؤسا و مدیران فراجا که در محل ستاد فرماندهی انتظامی برگزار شد، اظهار داشت: گزارشات دریافتی، نشان از اثرات مطلوب قرارگاه های تشکیل شده در زمینه های مختلف بخصوص سرقت را دارد به طور که شاهد کاهش ۲۰ درصدی نسبت به سال گذشته هستیم.

وی همچنین از افزایش سرمایه اجتماعی پلیس بر اساس گزارشات معاونت فرهنگی و اجتماعی پلیس خبر داد و گفت: این امر حاکی از ریل گذاری انتظامی در مسیر درست است که انشاءالله با اهتمام بیشتر و رفع نقاط ضعف ادامه خواهد یافت.

جانشین فرمانده کل انتظامی افزود: از دیگر اقدامات شاخص انتظامی که در حوزه پلیس فتا رخ داده، انجام بیش از ۱۶۷ هزار عملیات در حوزه سایبر بوده است.

سردار رضایی از دیگر اقدامات قرارگاه های انتظامی را مبارزه با قاچاق سلاح و جمع آوری سلاح های غیرمجاز عنوان کرد و گفت: مدیریت اتباع بیگانه، مقابله با اراذل و اوباش و ناهنجاری های اجتماعی و برخورد با پلاک های مخدوش از جمله مواردی است که باید استمرار یابد.

وی در ادامه به موضوع تحول کلانتری ها و پاسگاه ها پرداخت و تصریح کرد: با توجه به این که کلانتری ها بخش اجرایی انتظامی هستند، باید با سرعت در مسیر تحول قرار گیرند و یک از اهداف در این زمینه افزودن ۴۲۰ واحد کلانتری و پاسگاه به این مجموعه است.

این مقام ارشد انتظامی به امنیت محله محور نیز اشاره کرد و گفت: بسیاری از مشکلات را می توان از طریق محلات و تعامل با مردم رفع کرد و بیشتر اقدامات در این حوزه ایجابی و مشارکتی خواهد بود.

وی در ادامه آموزش را یکی از مهمترین مقوله های هر واحد نظامی و انتظامی عنوان کرد و افزود: آموزش باید بر مبنای نیازسنجی و تخصصی و با برنامه ریزی مناسب صورت گیرد.