سرهنگ فیروز کشیر در گفت وگو با ایسنا، درخصوص تمهیدات ترافیکی برای دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و ازبکستان گفت: پلیس راهور تهران بزرگ همانند تمام مسابقات فوتبال برای این مسابقه نیز تدابیر ویژه ترافیکی اتخاذ کرده است و از ساعت‌ها قبل از آغاز این بازی عوامل پلیس راهور در اطراف معابر منتهی به استادیوم آزادی حضور دارند و مشغول روان سازی ترافیک و تامین امنیت عبور و مرور شده‌اند.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: در همین راستا نیز به تماشاگران عزیز توصیه می‌شود که حتما از وسایل نقلیه عمومی مانند مترو برای رفتن به استادیوم استفاده کرده و از تردد با موتورسیکلت در بزرگراه‌های منتهی به این محل جدا خودداری کنند. همچنین تماشاگران گرامی که قصد تردد با خودروی شخصی را دارند حتما برای مدیریت ترافیک ، زودتر از شروع بازی در استادیوم حاضر و خودروهای خود را در پارکینگ‌هایی که به همین منظور تعبیه شده است پارک کنند.

کشیر افزود : رانندگان از توقف در حاشیه معابر و از حرکت با دنده عقب به‌دلیل دید کم رانندگان در ساعات تاریکی هوا در این معابر جدا خودداری کنند و عابرین پیاده نیز با توجه به تاریکی معابر از پوشیدن لباس‌های تیره که منجر به عدم دید رانندگان نسبت به آنها می‌شود پرهیز کرده و سعی کنند که از لباس تیره برای رفتن به استادیوم استفاده نکنند.

وی به لحظه خروج تماشاگران از استادیوم و ازدحام جمعیت نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه حجم وسیعی از تماشاگران بلافاصله بعد از مسابقه فوتبال از استادیوم و پارکینگ‌ها خارج می‌شوند توصیه می‌شود که با صبر و حوصله بیشتری اقدام به خروج کنند و مراقب تردد عابرین پیاده بویژه افراد پیر و ناتوان و کودکان باشند.

کشیر گفت: رانندگان هنگام خروج از محل استادیوم سرعت و سبقت نداشته باشند و هیجانات خود را در بزرگراه‌ها و خیابان‌ها به واسطه نتیجه این بازی تخلیه نکرده و با این تخلف جان خود و دیگر کاربران ترافیکی را به مخاطره نیاندازند.

به گفته معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ آماده‌باش ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی تا زمان پایان این دیدار و تخلیه کامل ورزشگاه از جمعیت ادامه خواهد داشت.