آخرین اخبار

پزشکی قانونی: نامه منتشر شده در رابطه با مرگ نیکا شاکرمی جعلی است

سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد مطلبی که در شبکه‌های اجتماعی به عنوان نامه این سازمان در خصوص مرگ مرحومه نیکا شاکرمی منتشر شده است، وجود خارجی نداشته و صدور آن نیز تکذیب می‌شود.

اشتراک گذاری
۲۷ شهریور ۱۴۰۲
کد مطلب : 137145
سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد مطلبی که در شبکه‌های اجتماعی به عنوان نامه این سازمان در خصوص مرگ مرحومه نیکا شاکرمی منتشر شده است، وجود خارجی نداشته و صدور آن نیز تکذیب می‌شود.

 اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد:

«پیرو انتشار مطلبی جعلی منتسب به سازمان پزشکی قانونی کشور که در شبکه های اجتماعی به عنوان نامه این سازمان در خصوص مرگ مرحومه نیکا شاکرمی منتشر شده است، به اطلاع می رساند اساساً چنین نامه ای وجود خارجی نداشته و صدور آن نیز قویاً تکذیب می شود.

چنانچه از محتوای این متن جعلی کاملا هویداست، فایل منتشر شده فاقد الزامات اولیه نامه های صادره اداری بوده و صرفا یک متن تایپ شده با شماره جعلی و غیرمنطبق با قالب شماره نامه های سازمان پزشکی قانونی کشور است و بدون رعایت برخی چارچوب های محتوایی و حتی ظاهری که در مکاتبات رؤسای دستگاه ها مورد توجه قرار می گیرد، تنظیم شده است. به موارد ذکر شده این نکته را نیز باید افزود که جاعل یا جاعلین محترم زحمت مراجعه به تقویم را هم به خود نداده و روز تعطیل رسمی را برای صدور نامه برگزیده اند!

ذکر این نکته نیز ضروری است که نامه هایی با طبقه بندی مورد ادعا (خیلی محرمانه) در فایل منتشر شده، اساساً به صورت خارج از شبکه اتوماسیون مکاتبات اداری و به صورت دستی تهیه و ارسال می شود و ادعای دستیابی به فایل های مذکور از طریق هک نمودن شبکه یا طرق مشابه نیز با توجه به رویه جاری قطعاً دروغ و غیرواقعی است.

ضمن یادآوری این مورد که تاکنون افراد یا جریاناتی در فضای مجازی چندین بار کوشیده اند تا با جعل ناشیانه متونی تحت عنوان گواهی های فوت و یا نامه های رسمی منتسب به سازمان پزشکی قانونی کشور، در جریان حوادث مختلف طی سال های گذشته، مطالب کذب و غیرواقعی خود را برای مخاطبان باورپذیر نمایند، تأکید می کند که سازمان پزشکی قانونی در تمامی پرونده های ارجاعی با رعایت موازین دقیق علمی و اخلاقی نسبت به بررسی و اظهارنظر دقیق کارشناسی اقدام و نتایج را به مقامات قضایی اعلام می نماید.»

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *