آخرین اخبار

واکنش سخنگوی دولت به سخنان رئیس مجمع تشخیص درباره طرح شفافیت

سخنگوی دولت نسبت به سخنان اخیر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره طرح شفافیت قوای سه‎گانه واکنش نشان داد. وی گفت: ما همانطور که در عمل نشان داده‌ایم در مسیر شفافیت و مبارزه با فساد پیشگام هستیم.

اشتراک گذاری
۲۷ شهریور ۱۴۰۲
کد مطلب : 137143
 سخنگوی دولت نسبت به سخنان اخیر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره طرح شفافیت قوای سه‎گانه واکنش نشان داد.

علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت در پاسخ به سؤالی در خصوص رویکرد دولت در زمینه طرح شفافیت، گفت: ما همانطور که در عمل نشان داده‌ایم در مسیر شفافیت و مبارزه با فساد پیشگام هستیم.

وی افزود: در همین دو سال، مردم اقدامات مهم و شفافیت‌زای دولت در حوزه‌های مختلف از جمله در انتشار برنامه چهار ساله دولت با عنوان سند تحول، شفافیت کامل در روند صدور مجوزهای کسب و کار، انتشار فهرست و میزان بدهی بدهکاران کلان بانکی، انتشار صورت‌های مالی شرکت‌های دولتی و اجرای شفاف طرح مولدسازی دارایی‌های دولت را شاهد بوده‌اند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: دولت سیزدهم سال گذشته مهمترین اقدام اقتصادی و معیشتی که با زندگی مردم سر و کار داشته، یعنی طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها را با جزئیات، پیش از اجرا با مردم مطرح کرد

بهادری‌جهرمی با بیان اینکه تمام مصوبات دولت نیز روی سامانه اینترنتی قوانین و مقررات منتشر می‌شود و نسخه‌ای از آن نیز برای روزنامه رسمی و دستگاه‌های مختلف ارسال می‌شود و مرتبا گزارش آن را به مردم عزیز اعلام می‌کنیم، اظهار کرد: همه این‌ها نشان می‌دهد این دولت نه تنها در عمل از شفافیت استقبال می‌کند، بلکه حامی ایجاد شفافیت نیز هست و خواهد بود.

آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیشتر گفته بود که به دنبال درخواست رئیس‌جمهور محترم، مقام معظم رهبری اجازه رسیدگی مجدد به طرح شفافیت قوای سه‌گانه را دادند و در هیأت عالی نظارت هم طبق این مجوز، بحث و مشخص شد برخی از اشکالاتی که قبلاً گرفته شده رفع شده و برخی نیز باقی مانده است، این موارد به شورای نگهبان منعکس شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *