آخرین اخبار

هجوم آسیب‌ها و اداره‌ای مهم در بهمئی که ۳۰۰ روز مدیر ندارد

برخی موضوعات موجب عقب ماندگی و عدم توسعه آن شده است برای مثال چیزی که در این شهر اکنون درد آور است این که یکی از ادارات شهرستان بهمئی بعد از لغو حکم مدیر این اداره توسط مدیرکل و نداشتن سرپرست همچنان بدون مدیر و سرپرست اداره می شود.

اشتراک گذاری
۲۵ شهریور ۱۴۰۲
کد مطلب : 137071

ه گزارش خبرگزاری فارس از بهمئی: شهرستان بهمئی یکی از شهرستان های دارای سابقه بالای تاریخی و فرهنگی در استان کهگیلویه و بویراحمد است و این شهر به عنوان قلب فرهنگی استان شناخته میشود و بار های بار از زبان مسئولان کشوری و استانی این موضوع بیان شده است.

اما برخی موضوعات موجب عقب ماندگی و عدم توسعه آن شده است برای مثال چیزی که در این شهر اکنون درد آور است این که یکی از ادارات شهرستان بهمئی بعد از لغو حکم مدیر این اداره توسط مدیرکل و نداشتن سرپرست همچنان بدون مدیر و سرپرست اداره می شود.

اما آن چه که انتظار می رود حرکت متناسب با این وضعیت است چرا که در سال های اخیر با توجه به رویکردی که مسئولین شهرستان، استان و بویژه کشوری در صحبت ها و سخنرانی هایشان داشته اند به اتفاق همه این شهرستان را سرشار از ظرفیت‌های طبیعی و غنی از سرمایه های انسانی دانسته و قولهای متعددی را برای ارتقای بهمئی داده‌اند که متأسفانه چندان عملی نشده است

در حال حاضر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهمئی در کمال تعجب به مدت ده ماه است که بدون مدیر و سرپرست رها شده و جوانان شهرستان با به دوش کشیدن کاستی ها و متحمل شدن بسیاری از ناهماهنگی ها دست خالی در حال تلاش برای حفظ جایگاه فرهنگی بهمئی هستند اما جای سوال است که سرانجام کی قرار است این پست مهم فرهنگی شهرستان مورد توجه قرار گیرد.

اداره تبلیغات اسلامی بهمئی کمترین امتیاز فرهنگی شهرستان بود که متأسفانه هر روز به جای سر و سامان گرفتن این مقر سازنده استعدادهای جوانان رو به افول می باشد که می طلبد این نیاز فرهنگی بیش از پیش به آن توجه شود.

گفته میشود با پایان ماموریت حجت الاسلام صالح ویسی، حجت الاسلام مجتبی رضوانی که خرداد ماه ۱۳۹۹ طی حکمی به عنوان رئیس اداره تبلیغات اسلامی منصوب شد حدود ده ماه است حکم وی لغو شده و این در حال حاضر این اداره هیچگونه مدیر و یا سرپرستی ندارد و این اداره همچنان سرگردان است.

امام جمعه شهرستان بهمئی هم بارهای بار دیدار با مسئولان استانی از وضعیت ادارات فرهنگی انتقاد و اظهار کرد: سه آسیب مهم در شهرستان بهمئی خودکشی، طلاق و اعتیاد است و افزود:  عامل اصلی فقر است و برای کاهش آسیب های اجتماعی باید باورها و اعتقادات نسل جوان تقویت شود اما اداره تبلیغات در این شهرستان هیچ اعتبار و بودجه‌ای برای برنامه های فرهنگی و تربیتی ندارد اداره ارشاد اسلامی یک نفر است و برای رونق فعالیت های فرهنگی و مذهبی، نهادهای فرهنگی باید مورد حمایت قرار گیرند.

انتهای پیام / 


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *