آخرین اخبار

عدم پرداخت یک ریال خسارت سیل مانسون به کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد با گذشت یکسال

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با گذشت بیش از ۳۶۵ روز از سیل مانسون تاکنون یک ریال خسارت سیل پرداخت نشده است.

اشتراک گذاری
۲۷ شهریور ۱۴۰۲
کد مطلب : 137151

به گزارش پایگاه خبری ۱۹ آبان به نقل از فارس ، بیش از یک سال از سیل مانسون در کهگیلویه و بویراحمد می‌گذرد سیلی که خسارت زیادی به حوزه راه‌ها در بخش روستایی و حوزه کشاورزی و سایر زیرساخت‌های استان وارد کرد.

در همین رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سیل مانسون خسارت زیادی به بخش کشاورزی استان وارد کرد و ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برآورد خسارت سیل مانسون سال گذشته بود.

سید علی معتمدی‌پور افزود: ۵ هزار و ۲۰۰ پرونده خسارت سیل برای کشاورزان تشکیل شد و سه هزار و ۳۲۶ پرونده برای دریافت ۲۴۶ میلیارد تومان به بانک‌ها ارسال شد که با گذشت بیش از یکسال از سیل مانسون یک ریال توسط بانک‌ها پرداخت نشده است.

وی بیان کرد: ‌پرونده‌های تشکیل شده جدا از حوزه شیلات است است که خسارت سیل به بخش شیلات ۱۰۰ میلیارد تومان است که هنوز به بانک‌ها ارسال نشده است.

این مسوول با اشاره به اینکه سیل بیشترین خسارت را به بخش کشاورزی شهرستان بویراحمد وارد کرد، گفت: پیش‌بینی سال زراعی برای استان می‌شود که با توجه به اینکه کشت پاییزه محصولات از مهرماه شروع می‌شود اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارت 

اما معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: از بانک‌ها قابل قبول نیست که ازمجموعه بیش از سه هزار پرونده ارسالی به بانک‌ها تاکنون یک ریال اعتبارات خسارت سیل مانسون پرداخت نکرده باشند.

وی بیان کرد: طبق پیش‌بینی هواشناسی بارش‌های بیش از نرمال برای پاییز امسال پیش‌بینی شده است لذا کشاورزان تمهیدات لازم برای جلوگیری از هرگونه خسارت را اتخاذ کنند.

منصور دانش‌آموز دبیر شعب هماهنگی بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد دلیل عدم تاخیر در پرداخت تسهیلات سیل مانسون اشاره و عنوان کرد: تاکنون مصوبه پرداخت خسارت سیل مانسون به بانک ابلاغ نشده که جدیدا موافقت نامه برخی بانک‌ها آمده است.

پایان پیام/


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *