آخرین اخبار

۴۰ موسسه و ۱۰۰۰ خانه قرآنی در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت دارند

به گزارش پایگاه خبری ۱۹آبان ؛ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۰ موسسه قرآنی و ۱۰۰۰ خانه قرآنی در سطح این استان فعالیت دارند. حجت الاسلام سید رضا افتخاری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح راهبری زیست بوم فرهنگی با نگاه به ظرفیت های استانی اجرایی شد، افزود: ظرفیت‌های هویت بخش […]

اشتراک گذاری
۰۷ تیر ۱۴۰۰
کد مطلب : 64737
۴۰ موسسه و ۱۰۰۰ خانه قرآنی در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت دارند

به گزارش پایگاه خبری ۱۹آبان ؛ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۰ موسسه قرآنی و ۱۰۰۰ خانه قرآنی در سطح این استان فعالیت دارند.

حجت الاسلام سید رضا افتخاری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح راهبری زیست بوم فرهنگی با نگاه به ظرفیت های استانی اجرایی شد، افزود: ظرفیت‌های هویت بخش بومی را باید برای پیشبرد راهبری زیست بوم فرهنگی استفاده کرد.

وی با اشاره به هفته سازمان تبلیغات، از اجرای برنامه تجلیل ۱۶۰ از فعالین تبلیغی و فرهنگی خبر داد و اظهارکرد: به شکل پیوسته جلسات هیأت‌های اندیشه ورز برگزار و مجموعه‌هایی نیز با حضور اقشار مختلف جامعه به عنوان پیشران ظرفیت‌های فرهنگی تشکیل شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به توسعه ظرفیت‌های فرهنگی، خاطرنشان کرد: تعامل دستگاهی با تاکید بر موازی کاری نکردن می‌تواند خروجی‌های مؤثری در هم افزایی برنامه محور داشته باشد.

افتخاری با اشاره به اهمیت گسترده سازی عرصه‌های تبلیغی، تصریح کرد: حرکت بر محور فضای مجازی و بکارگیری ابزارهای به روز از جمله برنامه های ما بر محور فضاهای جدید رسانه‌ای است.

وی از فعالیت ۴۰ مؤسسه قرآنی در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و عنوان کرد: ۲۵ مؤسسه از سازمان تبلیغات اسلامی مجوز دارد که سه موسسه دیگر نییز در حال اخذ موافقت اصولی هستند. همچنین حدود ۱۵ موسسه قرآنی تحت پوشش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۱۰۰۰ خانه قرآنی نیز در مناطق مختلف استان فعالیت دارند، افزود: خانه های قرآن طی ایام کروناویروس فعال هستند.با شیوع کرونا برنامه‌های خانه‌ها و مؤسسات قرآنی از طریق فضای مجازی فعالیت دارند و آموزش ارائه می کنند.

افتخاری ادامه داد: همه باید به موسسات و خانه های قرآنی که یک ظرفیت فرهنگی و اجتماعی است، کمک کنند. در تلاش و پیگیر هستیم که مشکل اجاره و رهن موسسات قرآنی استان از طریق فرمانداری‌ها و برخی سازمان‌ها برطرف شود.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات، خاطرنشان کرد: در تبیین ضرورت حضور مردم در انتخابات تولید محتوا بر بستر مجازی، جلسات هم اندیشی و مراسم رأی اولی‌ها در دو بخش اجرا شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دو پویش در رابطه با انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ با حضور بیش از ۶۰۰ نفر در استان برگزار کرده ایم، افزود: پویش «رأی تو آینده من و تو» نیز با هدف تشویق به انتخابات ۱۴۰۰ برگزار شد. همچنین اقدامات موثری در خصوص ضرورت حضور مردم با اقشار مختلف از جمله رانندگان، فرهنگیان، هیئت های مذهبی، هیئت امنای مساجد، امامان جماعت و دختران و پسران رای اولی انجام داده ایم.

افتخاری با تاکید بر اهمیت و سابقه شکل گیری سازمان تبلیغات، تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی از رویش‌های انقلاب اسلامی است. یکی از رویکردهای سازمان تبلیغات در همه ظرفیتهای تبلیغی توجه به افزایش جمعیت و تحکیم خانواده است.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه در چهار دهه گذشته با برنامه ریزی‌های انجام گرفته توفیقات مناسبی حاصل شد، بیان کرد: در حال حاضر حرکت و تحقق اهداف گام دوم انقلاب نیز محور فعالیت‌ها قرار گرفته است.

انتهای پیام

منبع خبر

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *