آخرین اخبار

۲۳درصد مصرف برق در دستگاه های دولتی کهگیلویه و بویراحمد/ به صدا درآمدن زنگ خطر خشکسالی

به گزارش پایگاه خبری ۱۹آبان ؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر کنترل مصرف آب و برق از سوی شهروندان به ویژه در دستگاه های اجرایی تاکید کرد. “کیامرث حاجی زاده” در نشست کمیته خشکسالی آب و برق، افزود: در سال ۹۸ و پس از وقوع سیل خیلی از افراد فکر می […]

اشتراک گذاری
۰۹ تیر ۱۴۰۰
کد مطلب : 64883
 ۲۳درصد مصرف برق در دستگاه های دولتی کهگیلویه و بویراحمد/ به صدا درآمدن زنگ خطر خشکسالی

به گزارش پایگاه خبری ۱۹آبان ؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر کنترل مصرف آب و برق از سوی شهروندان به ویژه در دستگاه های اجرایی تاکید کرد.

“کیامرث حاجی زاده” در نشست کمیته خشکسالی آب و برق، افزود: در سال ۹۸ و پس از وقوع سیل خیلی از افراد فکر می کردند دوران ترسالی است در حالی که بیشتر سیلاب ها در دوران خشکسالی اتفاق می افتد.
وی تصریح کرد: ممکن است بین خشکسالی های ممتد ترسالی هم اتفاق بیافتد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در تابستان ۹۷ خشکسالی را تجربه کردیم که در ۷۰ سال اخیر بی سابقه بود و ستاد سازگاری با کم آبی در کشور ایجاد شد.
حاجی زاده از تشکیل ستاد خشکسالی راهبردی زیر نظر استاندار خبر داد و تاکید کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد دومین استان کشور از لحاظ میزان بارش است و این مهم موجب می شود که گاها شهروندان در مصرف آب صرفه جویی نکنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش، ادامه داد: ۲۳ درصد برق در دستگاه های دولتی مصرف می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مصرف آب و برق در دستگاه های اجرایی و دولتی کهگیلویه و بویراحمد باید کنترل شود.
حاجی زاده با اشاره به دستور استاندار مبنی بر کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق توسط دستگاه های دولتی، تصریح کرد: ستاد بحران استان و کمیته مربوط به دستگاه های خاطی تذکرات لازم را بدهد چرا که دستگاه های اجرایی باید در مصرف انرژی الگو باشند.
وی با بیان اینکه امسال با تنش آبی و کمبود برق رو به رو هستیم، اظهار کرد: خشکسالی جدی و یکی از ابر بحران های ما است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: جهاد کشاورزی استان با توجه به شرایط تنش آبی باید روش خشکه کاری را ترویج می داد.
حاجی زاده خواستار فعالیت بیش از پیش کمیته خشکسالی استان شد و ادامه داد: مدیدیت بحران برای مقابله با خشکسالی با برنامه ریزی مدون اقدام کند.
وی در بخش دیگری از سخنانش، بیان کرد: استاندار، مجمع نمایندگان استان و سازمان برنامه اعتبارات خوبی در همه زمینه ها به ویژه بخش آب استان جذب کردند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: آبرسانی ۴ شهر، آبرسانی امامزاده جعفر و… اکثرا اعتبار این پروژه ها برای ۱۴۰۰ تخصیص یافته است و این ها زیرساخت های آب است و قرار نیست هرچقدر تولید می شود به همان میزان مصرف کنیم.
حاجی زاده خواستار حضور فعال شدن کمیته کشاورزی استان شد و اظهار کرد: اطلاع رسانی خوبی در سطح شبکه استانی دنا انجام و آموزش های لازم از سوی کارشناسان ارائه شد.
وی از برگزاری ستاد خشکسالی استان با حضور استاندار در هفته آینده خبر داد و تاکید کرد: نه تنها دستگاه های برتر تجلیل می شوند بلکه با دستگاه های کم کار برخورد خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه کف شکنی چاه ها در حال انجام است، بیان کرد: انتظار می رود آب منطقه ای در این راستا با آب و فاضلاب همکاری لازم را داشته باشد.
حاجی زاده ادامه داد: کمیته بازرسی، مدیریت بحران و نیروی انتظامی میزان مصرف آب و برق در دستگاه های اجرایی را رصد و کنترل کنند.
وی بر پای کار بودن فرمانداران برای مقابله با خشکسالی تاکید و تصریح کرد: رقم شالی کاری در برخی از شهرستان های استان از سال گذشته بیش تر شده است.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: تامین آب شرب مردم برای ما در اولویت قرار دارد.
حاجی زاده تاکید کرد: در ۵ شهر و ۱۷۰ روستای استان با تنش آبی رو به رو هستیم و باید دستگاه های اجرایی در این زمینه از آمادگی کامل برخوردار باشند.
وی بیان کرد: امسال در بحث آبرسانی اعتبارات خوبی پیش بینی شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تشکیل شورای حفاظت از منابع آب استان خبر داد و تصریح کرد: مصرف برق ما در سال گذشته ۳۶۰ مگاوات بود و اکنون از مرز ۵۰۰ مگاوات گذشته است که باید این مهم را مدیریت کرد.
به گزارش ایسنا، حاجی زاده خاطرنشان کرد: با کسانی که به صورت غیرقانونی رمز ارز استخراج می کنند برخورد می شود.
انتهای پیام

منبع خبر

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *