آخرین اخبار

یادی از مجلس اول شورای اسلامی و حضور نماینده کهگیلویه و گچساران با برانکارد! + عکس

به بهانه سالروز هفتم تیر ۱۳۶۰، یادی کنیم از مجلس اول شورای اسلامی که در ۷ خرداد ۱۳۵۹ تشکیل گردید. مجلسی تاریخی که در آن چهره های بزرگ انقلاب با رویکردهای مختلف و دیدگاه های مختلفی حضور داشتند.

اشتراک گذاری
۰۸ تیر ۱۴۰۰
کد مطلب : 64843

؛به بهانه سالروز هفتم تیر ۱۳۶۰، یادی کنیم از مجلس اول شورای اسلامی که در ۷ خرداد ۱۳۵۹ تشکیل گردید. مجلسی تاریخی که در آن برخی چهره های بزرگ انقلاب با رویکردهای مختلف و دیدگاه های مختلفی حضور داشتند.
به گزارش ۱۹ آبان نیوز، در این مجلس، چهره هایی همچون یدالله سحابی، مهدی بازرگان، سید علی خامنه ای، رجایی، ابوالقاسم حسین‌جانی، اکبر هاشمی رفسنجانی، سیدعلی اکبر پرورش ، سید محمد موسوی خوئینی‌ها، حبیب‌الله عسگراولادی، محمد یزدی، مصطفی چمران، سید محمد خاتمی، هادی حسینی خامنه‌ای، حسن روحانی، علی اکبر ولایتی حضور داشتند.
بهرام تاجگردون نیز به عنوان نماینده حوزه انتخابیه «گچساران و کهگیلویه» در این مجلس حضور داشت.
پس از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیر سال ۶۰ که دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش به شهادت رسیدند و تعدادی مجروح گشتند،‌ بهرام تاجگردون نماینده حوزه انتخابیه گچساران در مجلس از جمله مجروحین حادثه ۷ تیر شصت بود.
به دلیل آنکه ممکن بود جلسه مجلس رسمیت پیدا نکند، نمایندگان با وضعیت نامساعدی در جلسه حضور پیدا کردند و بهرام تاجگردون را نیز با برانکارد به مجلس آوردند. 
تصویر زیر از تصاویر تاریخی مربوط به مجلس اول است.
مجلس اول را بهترین مجلس در طول تاریخ انقلاب اسلامی می نامند، حسن روحانی رئیس جمهور در این خصوص گفته است: «در آن مجلس، نظارت به این شکل وجود نداشت و حتی شورای نگهبان و این همه دفاتر نظارتی وجود نداشت و همه از جناح‌های مختلف آمدند و ثبت نام کردند؛ حتی منافقین هم در آن انتخابات ثبت نام کردند. همچنین گروه‌هایی مانند دفتر هماهنگی، نهضت آزادی و جبهه ملی نیز ثبت نام کردند و بهترین انتخابات و بهترین مجلس ثمره آن بود.»
 


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *