آخرین اخبار

مصائب زندگی در کوی گلزار دهدشت/اینجا نفس کشیدن دشوار است

بوی فاضلاب کانال‌های هدایت آبهای سطحی در دهدشت زندگی را به کام شهروندان ساکن در حریم این سیل‌بندها تلخ کرده است.

اشتراک گذاری
۰۷ تیر ۱۴۰۰
کد مطلب : 64726

به گزارش پایگاه خبری ۱۹ آبان به نقل از فارس ، کانال‌های روباز شهری یکی از معضلات اساسی و چالش فصل تابستان است که شهروندان ساکن محله‌های در مسیر این سیل‌بندها را آزار می‌دهد.

بوی نامطبوع این کانال‌ها در فصل گرما و پساب فاضلابی که با وزش باد به منزل مردم سرایت می‌کند امانشان را بریده است.

انباشت زباله در کانال هدایت آبهای سطحی و بوی تعفن فاضلاب معضل تکراری کوی گلزار دهدشت است که ساکنان این محله هر ساله با آن مواجه هستند.

موضوعی که البته بخشی از آن به رفتار اجتماعی مردم برمی‌گردد وقتی زباله‌های خود را در کانال رها می‌کنند انباشت زباله و فاضلاب باعث بدتر شدن شرایط شده و تنفس با بوی تعفن است که نصیبشان می‌شود.

بیژنی از ساکنان خیابان دادوند در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: بوی تعفن فاضلاب دیگر برای ما غیر قابل تحمل شده است.

این شهروند دهدشتی گفت: ۲ سال است شهرداری وعده می‌دهد سیل‌بند سرپوشیده می‌شود اما هر سال تابستان که می‌رسد مصائب ما بیشتر می‌شود.

یک خانم ساکن کوچه شهید باغ شیرین گفت: فصل تابستان و با فرا رسیدن گرما اجازه نفس کشیدن به ما نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه پاکسازی موقت کانال دردی از مردم دوا نمی‌کند، افزود: از شهرداری انتظار داریم فکری اساسی به حال این معضل داشته باشد.

اگرچه شهروندان پوشیده شدن کانال‌ها را راهکار مقابله با این وضعیت می‌دانند اما تجربه مسقف شدن سیل‌بند در دیگر مناطق شهر از قبیل سالن شهید باهنر تا چهارراه دستفروشان نشان می‌دهد نظافت بعد از آن به مراتب دشوارتر بوده و بوی نامطبوعی که از دریچه‌های تهویه به بیرون راه پیدا می‌کند زندگی را به کام ساکنان محوطه تلخ کرده است.

بوی نامطبوع ناشی از رهاسازی زباله‌ها در این کانال در این گرمای طاقت‌فرسای تابستان شدت بو به گلزارنشینان اجازه روشن کردن کولر هم نمی‌دهند این وضعیت زندگی را برای آنها غیر قابل تحمل کرده است.

 

احسان تابش‌نژاد پیش از این در گفت‌وگو با خبرنگاران از ساماندهی سیل‌بند کوی گلزار دهدشت خبر داده و اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما آب بندهای کانال هدایت آب‌های سطحی در این محله راه‌اندازی شد.

شهردار دهدشت با اشاره به سرقت پمپ‌های این آب‌بندها در گذشته گفت: پاکسازی کانال به یک معضل تبدیل شده بود.

تابش‌نژاد افزود: با فعال شدن مجدد آب بندها با بالا و پایین آمدن دریچه آب‌بند توسط پمپ‌ها در فواصل زمانی مشخص و مرتب پسماندها با سرعت بیشتری به همراه آب تجمیع شده پشت آب بندها به سمت بیرون از شهر هدایت می‌شوند.

شهردار دهدشت خرید و راه‌اندازی مجدد این آب بندها را ضروری دانست و گفت: مجددا با بکارگیری و محافظت بیشتر و ایمن‌تر در برابر سرقت و فرسودگی فعال شدند.

وی هزینه خرید ۵ پمپ‌ آب بند و دیگر تجهیزات را در مجموع بیش از ۱۵۰میلیون تومان برآورد کرد وافزود: اگر این پمپ‌ها به صورت مداوم و مستمر روشن باشند و در فواصل زمانی مشخص و تعیین شده اقدام به بالا و پایین آوردن آب بند نمایند قطعاً کمتر شاهد تجمع پسماندها یا گرفتگی سیل بندها خواهیم بود.

انتهای پیام۸۲۰۱۶


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *