آخرین اخبار

صدور و تمدید ۳۱ پروانه کاربرد علامت استاندارد در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد از صدور و تمدید ۳۱ پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

اشتراک گذاری
۰۷ تیر ۱۴۰۰
کد مطلب : 64722

به گزارش پایگاه خبری ۱۹ آبان به نقل از فارس ، بهمن رحمتی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون۱۷ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی صادر و پروانه ۱۴ واحد تولیدی تمدید شده است.

 مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: پروانه‌های صادره مربوط به واحدهای تولیدی، صنایع ساختمانی و معدنی، شیمیایی، غذایی و کشاورزی است.

 وی تصریح کرد: اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد نشانه تعهد تولید کننده یا ارایه کننده محصول و خدمت با کیفیت به رعایت ضوابط و موازین، احترام به حقوق مصرف کنندگان و استمرار انطباق مشخصات کالا با استانداردهای ملی است.

این مسئول خاطرنشان کرد: تولید، تمرکز، توزیع و فروش کالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری، بدون علامت استاندارد یا با کیفیت پائین تر از استاندارد ممنوع است.

رحمتی تصریح کرد: تولید کنندگانی که محصولات و تولیدات آنها مشمول مقررات استاندارد اجباری است باید قبل از تولید انبوه، توزیع و فروش کالاها، نسبت به دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد اقدام کرده و نشان ملی استاندارد ایران را با کد رهگیری ده رقمی، بر روی محصول و بسته بندی خود به نحوی درج نمایند که توسط مصرف کننده به وضوح دیده شود.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *