آخرین اخبار

سیمان به سی‌سخت زلزله‌زده نرسید/ متولیان پاسخ‌گو باشند!

مردم شهر زلزله‌زده سی‌سخت از ضعف مدیریتی در توزیع سیمان و همچنین محقق نشدن وعده مسئولان گلایه‌هایی داشتند.

اشتراک گذاری
۰۳ تیر ۱۴۰۰
کد مطلب : 64480

به گزارش پایگاه خبری ۱۹ آبان به نقل از فارس ، روزهای پایانی بهمن ۹۹ بود که زلزله ۵.۶ ریشتری خانه و کاشانه مردم در شهر توریستی سی‌سخت را ویران کرد و خسارت زیادی به مردم وارد کرد.

بعد از این زلزله مسئولان زیادی از معاون رئیس جمهور گرفته تا وزراء و نمایندگان مجلس به سی‌سخت آمدند و بر بازسازی منازل مردم تا قبل از آغاز فصل سرما تاکید کردند و کار بازسازی هم شروع شد.

 

در بازسازی منازل سی‌سخت قرار بود مصالح ساختمانی مانند سیمان به صورت رایگان در اختیار مردم زلزله قرار گیرد تا مردم با دغدغه کمتری منازل خود را بازسازی کنند اما به نظر می‌رسد ضعف مدیریتی مشکلاتی را در توزیع سیمان ایجاد کرده است.

طبق گفته خود مردم سی‌سخت سهمیه سیمان سی‌سخت یا به روستاهای اطراف برده می‌شود و یا در اختیار آشنایان و بستگان برخی قرار می‌گیرد و برخی‌ها در آرزوی چند کیسه سیمان مانده‌اند و هنوز بطن‌ریزی خانه‌های آنها شروع نشده است.البته روستاییان هم از اینکه سیمان به آنها داده نشده گلایه دارند.

مردم از بی‌عدالتی در توزیع سیمان و اینکه در اختیار برخی قرار گرفته و برخی هنوز در تکاپوی یک کسیه سیمان هستند گلایه دارند و از وعده‌هایی بی‌سرانجام مسئولان به ستوده آمده‌اند.

آنها می‌گویند مسئولان به بهانه بازدید از واحدهای در حال احداث، به سی‌سخت می‌آیند وعده‌های الکی می‌دهند و بعد چند تا عکس می‌گیرند و در اختیار برخی خبرنگارها قرار می‌دهند و می‌روند.

 

سی‌سختی‌ها از سنگ‌اندازی بانک‌ها هم گلایه دارند و اینکه هنوز بلاعوضی که وعده داده بودند را دریافت نکرده‌اند.

عدم نظارت صحیح ناظران نظام مهندسی دیگر گلایه مردم بود که ناظران آنطور که باید نظارتی نمی‌کنند اما مسئولان به جای توپ و تشر زدن از آنها حمایت می‌کنند.

سی‌سختی ضمن گلایه از سازمان نظام مهندسی گفتند اینکه گفته می‌شود هر ساختمان یک ناظر دارد دروغ است ناظران یک بار در هفته هم بر ساخت و سازها نظارت ندارند.

به گزارش فارس؛ مطالب فوق بخشی از دغدغه‌های مردم در شهر زلزله‌زده سی‌سخت است که از رسانه‌ها خواسته‌ به گوش مسئولان برسانند.

از سوی دیگر الان در ماه تیر هستیم و تا چشم روی هم بگذاریم تابستان هم به پایان می‌رسید و به دلیل سردسیر بودن سی‌سخت، سرما زودتر از همه جای استان در این منطقه خود را نشان می‌دهد امیدواریم و خواسته‌ای که داریم اینکه مسئولان پاسخ‌گوی دغدغه سیمان مردم و عدم نظارت صحیح نظام مهندسی باشند تا قبل از فصل سرما ساخت و ساز خانه‌های مردم به نتیجه‌ای برسد.

ضمن اینکه استان به دلیل داشتن ۲ کارخانه سیمان مارگون و سیمان یاسوج برای تامین سیمان مناطق زلزله‌‌زده هیچ مشکلی ندارد و بارهای بار مسئولان در جلسات مختلف اشاره کرده‌اند مردم زلزله‌زده دغدغه سیمان را نداشته باشند اما تاکنون که عکس این قضیه رخ داده است.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴/س


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *