آخرین اخبار

دانشگاه فنی و حرفه‌ای کهگیلویه و بویراحمد دانشجو می‌پذیرد

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ثبت نام کاردانی و کارشناسی دانشگاه فنی و حرفه ای استان در ۲۵ کد رشته تحصیلی جهت پذیرش دانشجو آغاز شده وتا ششم تیرماه ادامه دارد.

اشتراک گذاری
۰۴ تیر ۱۴۰۰
کد مطلب : 64544

روح‌الله دانش‌پایه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج با اعلام این خبر گفت: ثبت‌نام  دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته‌های مختلف تحصیلی در آموزشکده‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای  استان کهگیلویه و بویراحمد از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه در سال جاری نیز اکثر رشته‌های کاردانی فنی و حرفه‌ای به صورت بدون کنکور ارائه می شوند و برای جذب دانشجو، سوابق تحصیلی یا به عبارتی معدل دیپلم ملاک عمل قرار می‌گیرد اظهار داشت: دانش آموختگان رشته‌های کاردانش و فنی و حرفه ای جهت ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی، می‌بایست ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای را انجام دهند.

دانش پایه گفت: دانش آموختگان رشته‌های فنی‌وحرفه ای می‌توانند در رشته های برق صنعتی (الکتروتکنیک)، الکترونیک ،حسابداری ،کامپیوتر نرم افزار ، مکانیک خود رو ،معماری ،ساختمان ،تاسیسات حرارت مطبوع ،گرافیک ،طراحی دوخت ،تربیت کودک در مقطع کاردانی و رشته های مهندسی برق قدرت ، عمران ، مکانیک خودرو ،معماری ،طراحی دوخت کامپیوتر وحسابداری ثبت‌نام کنند.
وی با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای یک دانشگاه مهارت محور است گفت: دانشگاه فنی وحرفه‌ای کهگیلویه وبویراحمد در همه رشته‌های فنی وحرفه‌ای مورد پذیرش دارای کارگاه‌های مجهز و اساتید باتجربه است که برای ارتقاء کیفیت آموزشهای مهارتی در سال آتی همه مقدمات لازم فراهم شده است.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان کهگیلویه وبویراحمد در رابطه با نحوه ثبت نام گفت: فرآیند ثبت‌نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه‌ای در نیمسال اول 1400، از روز یکشنبه مورخ 30 خرداد ماه آغاز شده و تا روز یکشنبه مورخ 6 تیر ماه ادامه دارد. بنابراین افراد می‌توانند در این بازه زمانی نسبت به نام نویسی اینترنتی خود از طریق سایت رسمی سازمان سنجش اقدام کنند.

دانش‌پایه، با اشاره به جذب ۶۵ درصدی فارغ‌التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه‌ای در بازار کار گفت: درحال حاضر بیش از 2 هزار دانشجوی دانشگاه فنی و حرفه‌ای در 2 دانشکده پسران ودختران یاسوج تحصیل می‌کنند .

انتهای پیام/۸۲۰۲۴


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *