آخرین اخبار

حکایت درماندگی شورا و شهرداری یاسوج روی پل چهارم/سایه سیاه پروژه‌ زخمی روی تن رنجور بشار+تصاویر

در حالی شهرداری و شورای اسلامی شهر یاسوج در پروژه پل چهارم آبشار درمانده و وامانده شده‌اند که علاوه بر این پروژه نسبتاً بزرگ در پروژه‌ها و کارهای کوچک هم درمانده بوده‌اند.

اشتراک گذاری
۰۴ تیر ۱۴۰۰
کد مطلب : 64540

به گزارش پایگاه خبری ۱۹ آبان به نقل از فارس ، بی تدبیری حاصل از بی‌توجهی و یا بی‌خیالی در به سرانجام رساندن پروژه‌های عمرانی شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تمامی ندارد و چندین و چند طرح و پروژه بزرگ در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد همچنان راکد مانده‌اند و مسئولان مربوطه نیز از کنار آن به راحتی گذشته‌اند.

پروژه‌هایی مثل فاز دوم پل سوم بشار، تصفیه‌خانه اظطراری شهر، هتل ورزش، مجتمع بزرگ فرهنگی تفریحی شهر، بلوار ۴۵ متری آیت الله ملک حسینی و چندین و چند پروژه کوچک و بزرگ دیگر که باید پل چهارم بشار را نیز به آن‌ها اضافه کرد.

در یک بازه زمانی و به دلایل مختلف تبلیغ این پروژه به شدت در بوق و کرنا بود اما پس از گذشت مدت زمانی دیگر خبری از پل چهارم بشار نشد.

اعضای شورای شهر و شهرداری در همان بازه زمانی تبلیغ گسترده‌ای در خصوص تکمیل این پل می‌کردند یک روز از تکمیل شمع‌ها و روز دیگر از جاده دسترسی آن رونمایی می شد یک روز از انتقال عرشه از فلان شهر کشور و روز دیگر از اقدام انجام شده‌ای دیگر اما تقریباً 2 سالی هست که پل چهارم بشار به طور کلی در محاق فرو رفته و دیگر کسی حرفی از آن نمی‌زند.

عمر شورای پنجم شهر یاسوج با دعوا و جنجال و ناسزاگویی به یکدیگر تمام شد و کارنامه آنها برای عموم مردم شهر یاسوج معلوم است که چه نمره‌ای در خدمت به مردم گرفتند اما نکته اساسی که قابل تحلیل بوده و باید روی آن تأمل کرد شروع به کار پل چهارم بشار در هنگامه‌ای است که پل سوم بشار به درستی تکمیل نشده و تنها یک کوره راه برای عبور و مرور از این سمت به آن سمت رودخانه بشار است.

چرا باید پروژه پل چهارم در دستور کار قرار گرفته و توقع و انتظار مردم از تکمیل آن برآورده نشود سوال اینکه چرا وقتی شورا و شهرداری و مسئولان مرتبط توان اجرای یک پروژه را ندارند وارد معرکه می‌شوند و یک پروژه زخمی دیگر به سایر پروژه‌ها اضافه می‌کنند.

چگونه است که شورای اسلامی یک مرکز استان توان چانه زنی و رایزنی از مرکز برای اخذ اعتبارات جهت تکمیل پروژه های خود را ندارند اما در ناسزاگویی به یکدیگر گوی سبقت را ربوده اند.

در حالی شهرداری و شورای اسلامی شهر یاسوج در پروژه پل چهارم آبشار درمانده و وامانده شده‌اند که علاوه بر این پروژه نسبتاً بزرگ در پروژه‌ها و کارهای کوچک هم درمانده شده‌اند.

شورا و شهرداری یاسوج در رسیدگی به فضای سبز پایتخت طبیعت ایران در روکش آسفالت کوچه‌ها و معابر در سامان دادن به شکل و قیافه پارک‌های کوچک محله‌ای در کار فرهنگی در تیم‌داری در برگزاری برنامه‌های مناسبتی به جز چند برنامه معدود درمانده و وامانده بودند.

برای پی‌بردن به چنین وضعیتی در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد به سراغ برخی از شهروندان یاسوجی رفتیم و از آنها در خصوص علت العلل عدم تکمیل پروژه های پل چهارم بشار پرسیدیم.

رزمجو از ساکنین بلوار رجا در همسایگی پل چهارم بشار که دل پر خونی از عملکرد ضعیف شورا و شهرداری دارد اینگونه اظهار کرد: در انتخاب‌هایمان دچار اشتباه شده ایم و نمونه آن شورای قبلی شهر یاسوج بود.

وی گفت: «شورای قبلی شهر یاسوج در حد شورای یک روستا هم نبود شورای روستا کدخدامنشی را حفظ می‌کند و برای آبروی روستا می‌جنگد جنگ و دعوا را کنار می‌گذارد و ناسزا نمی‌گوید».

رزمجو ادامه داد: اما اینها تنها برای خودشان جنگیدند اگر برای مردم بود شاهد اصلاح و تغییر در شهر یاسوج بودیم.

این شهروند یاسوجی در خصوص روند ساخت پل چهارم بشار گفت: اصولاً در شهر ما وقتی پول و اعتبار آماده نیست کسی دل و دماغی برای کار ندارد در صورتی که برای اخذ اعتبارات متمرکز ملی باید سر و دست بشکنند و اگر چنین بود وضعیت بهتری داشتیم.

خرام از ساکنین همجوار پل چهارم بشار در بلوار رجا با ابراز تاسف از کم کاری و بی‌خیالی مسئولان استان به خصوص شهرداری و شورای اسلامی مرکز استان تنها با ابراز تاسف از عملکرد ضعیف آنها گفت: به اعتماد عمومی خدشه وارد کردند همین‌ها باعث حضور کمرنگ مردم در پای صندوق‌های رای شد آن از دولتی که اقتصاد و کشور را نابود کرد این هم از شورا و شهرداری که شهر یاسوج را به مانند وضعیت سابق تحویل آیندگان می‌دهند.

به گزارش فارس؛ اکنون چشم امید مردم به شورای ششم شهر یاسوج است که حرکتی برای تکمیل پروژه‌های عمرانی از جمله پل چهارم بشار در شهر یاسوج آغاز کند و چهار سال آینده تنها مصروف کار و خدمت شود.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *