آخرین اخبار

جنگل‌های بلوط «شبلیز» شهرستان دنا همچنان در آتش می سوزند

به گزارش پایگاه خبری ۱۹آبان ؛ رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان دنا گفت: آتش سوزی منطقه شبلیز در شهرستان دنا همچنان ادامه دارد. قربانعلی فلسفی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: آتش در جنگل‌های منطقه چالل و شبلیز شهرستان دنا از ظهر روز چهارشنبه دوم تیر ماه به علت زیاد منطقه سقوط کُنده […]

اشتراک گذاری
۰۳ تیر ۱۴۰۰
کد مطلب : 64505
جنگل‌های بلوط «شبلیز» شهرستان دنا همچنان در آتش می سوزند

به گزارش پایگاه خبری ۱۹آبان ؛ رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان دنا گفت: آتش سوزی منطقه شبلیز در شهرستان دنا همچنان ادامه دارد.

قربانعلی فلسفی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: آتش در جنگل‌های منطقه چالل و شبلیز شهرستان دنا از ظهر روز چهارشنبه دوم تیر ماه به علت زیاد منطقه سقوط کُنده های باقی مانده از آتش دوباره شعله‌ور شده است. 
وی اظهار کرد: صبح امروز ۳۰ نفر نیروی تازه نفس برای مهار کامل آتش به محل آتش‌سوزی اعزام شدند و تا مهار کامل آتش منطقه را ترک نخواهیم کرد.
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان دنا  در خصوص علت آتش سوزی خاطرنشان کرد: یک دامدار که در حال تهیه علوفه برای دام‌های خود بود جهت درست کردن چای آتش روشن می کند این آتش گسترش می یابد و به عرصه های منابع طبیعی سرایت می کند.
فلسفی تصریح کرد: منطقه محل آتش‌سوزی صعب العبور و دارای شیب تند است نیروها برای رسیدن به محل آتش سوزی باید حدود ۳ ساعت پیاده روی کنند.
وی با بیان اینکه منطقه ای که دچار آتش سوزی شده دارای پوشش جنگلی پر پشت و غنی بلوط است، عنوان کرد: طبق برآورد اولیه تا کنون حدود ۵۰ هکتار جنگل بر اثر این آتش سوزی از بین رفته است.
انتهای پیام

منبع خبر

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *