آخرین اخبار

تشکیل پرونده برای ۳۹ کار چاق کن و شهود دروغین در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش پایگاه خبری ۱۹آبان ؛ رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال گذشته ۳۹ پرونده کیفری برای کارقاچاق کن ها، دلالان و شهود دورغین در این استان تشکیل شد. فرشید روشندل در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اهمیتی که سلامت در دستگاه قضایی دارد و همکاران برخوردار از […]

اشتراک گذاری
۰۲ تیر ۱۴۰۰
کد مطلب : 64425
تشکیل پرونده برای ۳۹ کار چاق کن و شهود دروغین در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش پایگاه خبری ۱۹آبان ؛ رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال گذشته ۳۹ پرونده کیفری برای کارقاچاق کن ها، دلالان و شهود دورغین در این استان تشکیل شد.

فرشید روشندل در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اهمیتی که سلامت در دستگاه قضایی دارد و همکاران برخوردار از سلامت مطلوب و پرسنل قضایی و اداری در دادگستری استان مشغول بکارند، اما کارچاق کن ها خودشان را به عنوان فامیل و قوم و خویش کارمند یا قاضی معرفی می کنند و موجب زیر سوال رفتن کیفیت رسیدگی ها در دستگاه قضایی، بدنامی پرسنل دستگاه قضایی و ایجاد شائبه می شوند.

وی اظهارکرد: در سال گذشته ۳۹ پرونده کیفری برای کار قاچاق کن ها، دلال‌ها و شهود دورغین تشکیل و برای آنان کیفرخواست صادر تعدادی رای محکومیت قطعی و غیرقطعی  برای آنها صادر شد. احکام تعدادی از این موارد نیز در مرحله اجراست.

به گزارش ایسنا، رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شهود دروغین یکی از معضلات اساسی است که در دستگاه قضایی با آن مواجه هستیم، هشدار داد: افرادی که قصد شهادت دروغ داشته باشند و در محکمه حضور پیدا کنند به لحاظ مجازات حبس که برای شهود دورغین وجود دارد قطعا برخورد قطعی و جدی قانونی در درستور کار دستگاه قضایی استان است.

انتهای پیام

منبع خبر

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *